سرویس: سیاسی کد خبر: 92105 ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰

وزیر ورزش و جوانان در بیرجند:

خراسان جنوبی نیاز به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد/ ساخت استخر سرپوشیده مهرشهر اولویت‌ ما نیست

جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: خراسان جنوبی در همه بخش‌های اقتصادی از جمله معدن، صنایع معدنی، صنعت، کشاورزی و گردشگری دارای ظرفیت‌ و امکانات خوبی است که نیاز به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد.

خراسان جنوبی نیاز به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد/  ساخت استخر سرپوشیده مهرشهر اولویت‌ ما نیست

به گزارش خاورستان، مسعود سلطانی‌فر روز شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه کویرتایر بیرجند در جمع خبرنگاران افزود: یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری استان خراسان جنوبی بخش کویرنوردی است.

 
وی ادامه داد: با توجه به سیاست خوبی که در استان توسط استاندار و با همراهی‌های خوب مدیران و نمایندگان مجلس دنبال می‌شود تصور بر این است بخش گردشگری به عنوان یک بخش زودبازده در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده تاثیرگذار است.
 
وزیر معین هیات دولت در خراسان جنوبی با بیان اینکه برای توسعه بخش گردشگری نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی نیست اظهار داشت: یکی از راه‌های توسعه بخش گردشگری توسعه بوم‌گردی‌ها و سرویس‌دهی به کویرنوردی‌ است که در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
 
وی تاکید کرد: در بخش گردشگری کشور با حجم سنگین تقاضا از طرف کشورهای اروپایی مواجه است همچنین گردشگران اروپایی بیشتر به دنبال آرامش کویر و شب‌های پرستاره آن هستند و حاضرند پول زیادی در این زمینه هزینه کنند.
 
سلطانی‌فر یادآور شد: در بخش کشاورزی نیز رویکردی که در خراسان جنوبی در زمینه فرآوری و بسته بندی محصولات استراتژیک از جمله زعفران، زرشک و عناب آغاز شده نیاز به حمایت‌های جدی‌تری دارد.
 
وی گفت: در بخش توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان، عملیات اجرایی راه آهن خراسان جنوبی بر اساس قولی که وزیر راه و شهرسازی دادند ۱۵ تا ۲۰ روز آینده آغاز می‌شود.
 
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه برای توسعه ارتباطات باید اقدامات بیشتری انجام شود افزود بدون شک خراسان جنوبی در آینده در زمینه توسعه زیرساخت های حمل و نقل از قبیل افزایش پروازها و راه آهن توسعه خواهد یافت.
 
وی ادامه داد: با افزایش پروازها نیز شاهد حضور فرهیختگان، نخبگان و سرمایه گذاران به خراسان جنوبی خواهیم بود تا در کنار مردم استان بتوانند به توسعه آن کمک کنند.
 
سلطانی فر در ادامه گفت: نیازهای ارزی و ریالی طرح توسعه کویرتایر بیرجند ( حدود ۲۲ میلیون دلار) توسط سیستم بانکی کشور تامین خواهد شد و با بهره‌برداری از طرح توسعه کوتاه مدت سالانه حدود ۱۰ هزار تن تایر به ظرفیت این کارخانه افزوده خواهد شد.
 
وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح حدود ۳۰۰ اشتغال جدید در استان ایجاد می‌شود همچنین درصد قابل توجهی از نیاز لاستیک کشور نیز تامین خواهد شد.
 
جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی بیان کرد: با توجه به کیفیت لاستیک کویرتایر و پذیرش آن در بازار داخلی و با توجه به اینکه در مرحله بهره‌برداری تنه به تنه لاستیک‌های خارجی می‌زند امیدواریم در اسرع وقت طرح توسعه به بهره‌برداری برسد.
 
وزیر ورزش و جوانان از مجموعه ورزشی چند منظوره مهرشهر نیز بازدید کرد.
 
نیما تاجریزی رئیس دفتر فنی نظارت بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در بازدید مسعود سلطانی‌فر از مجموعه ورزشی چندمنظوره مهرشهر بیرجند گفت: به‌رغم احداث ۸۵ درصد مسکن مهر بیرجند متأسفانه در این منطقه، هیچ‌گونه اماکن و سالن ورزشی وجود ندارد.
 
 با اشاره تملک زمین ۱۸ هزار متری اداره کل ورزش و جوانان در مهرشهر بیرجند افزود: کلنگ احداث سالن ورزشی چندمنظوره مهرشهر بیرجند با زیربنای دو هزار و ۳۰۰ متر در سال ۹۱ در این مکان به زمین خورده و تاکنون سه میلیارد تومان از اعتبارات ابلاغی ۰۴۳ ملی برای ساخت سوله آن هزینه شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: برای ساخت سکوی تماشاچیان، کف‌پوش و تجهیزات سرمایشی و گرمایی سالن چندمنظوره مهرشهر چهار میلیارد تومان و همچنین حصار کشی این مجموعه ورزشی نیز دو میلیارد اعتبار لازم است.
 
رئیس دفتر فنی نظارت بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به احداث استخر سرپوشیده با زیربنای دو هزار و ۵۰۰ متری جنب سالن ورزشی چندمنظوره مهرشهر یادآور شد: ساخت این پروژه از سال ۹۲ آغاز شده و تاکنون با هزینه‌کرد ۵۰۰ میلیون تومان فقط کاسه استخر اجرا شده و در سالن جاری هم یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای ادامه پروژه اعتبار در نظر گرفته شده که تاکنون تخصیص نیافته است.
 
تاجریزی یادآور شد: برای تکمیل استخر استاندارد و مسابقه‌ای مهرشهر باِلغ بر هشت میلیارد تومان اعتبار لازم است و با توجه به وجود محرومیت‌ها، آسیب‌های اجتماعی و نیاز جوانان منطقه به اماکن ورزشی باید در اولویت‌های اعتباری قرار گیرد.
 
وزیر ورزش و جوانان در پایان این بازدید گفت: در حال حاضر باتوجه به وضعیت اعتباری دولت، ادامه ساخت پروژه استخر سرپوشیده مهرشهر از اولویت‌های ما نمی‌تواند باشد و همچنین برای تکمیل سالن ورزشی چندمنظوره می‌توانید از اعتبارات سازمان برنامه و بودجه و استانی استفاده کنید.
 
رئیس دفتر فنی نظارت بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در بازدید وزیر ورزش و جوانان از پروژه در حال احداث سالن بین‌المللی کورت اسکواش سایت اداری بیرجند گفت: این پروژه به‌منظور معرفی استعدادهای بالقوه و ظرفیت‌های میزبانی مسابقات ملی، بین‌المللی بیرجند جونیور ۲۰۲۰ و جذب توریسم‌های ورزشی ساخته می‌شود.
 
تاجریزی اظهار داشت: تاکنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی در این پروژه هزینه شده و در سال جاری هم برای تکمیل و تجهیز آن یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.
 
وی در ارائه گزارش احداث خانه جوانان خراسان‌جنوبی نیز خاطرنشان کرد: این پروژه با زیربنای هزار و پانصد متر در دو طبقه متناسب با اقلیم بیرجند با یک حیاط مرکزی، حوض آبنما و استخر دلنشین در حال ساخت و با تخصیص اعتبار تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
 
رئیس دفتر فنی نظارت بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی افزود: برای تکمیل، تجهیز سالن‌های آموزشی، کافه کتاب، سمعی و بصری زبان، گالری و محوطه‌سازی نیاز به چهار میلیارد تومان است.
 
مدیر مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند در بازدید وزیر ورزش و جوانان از این پروژه ملی گفت: شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی وزارتخانه برای تکمیل و نیازمندی‌های مجموعه ۱۵ هزارنفری بیرجند ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعتبار اعلام کرده است.
 
محمد شیردل نداشتن پارکینگ خودروها، عدم ردیف اعتباری پرسنل برای نگهداری تجهیزات و امنیت را از دیگر مشکلات مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند عنوان کرد.
 
وزیر ورزش و جوانان در ارتباط با نگهداری و تکمیل طرح‌های جدید مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند گفت: اینگونه اعتبارات را باید از ردیف‌های استانی تأمین نمایید.
 
مسعود سلطانی‌فر افزود: وزارت ورزش و جوانان متعهد به تخصیص اعتبار برای ساخت تا زمان بهره‌برداری است و این مجموعه ورزشی هیچ‌گونه مشکلی ندارد و طی بازدید امروز خیال من از همه نظر راحت شد.

ایرنا و فارس

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب