سرویس: اخبار استان کد خبر: 92104 ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد

حضور 17 هزار و500 کلاس اولی در مدارس خراسان جنوبی/ وجود مراقب در سرویس مدارس ابتدایی اجباری است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در سال جاری مراقب در سرویس های مدارس برای سرویس مدارس ابتدایی اجباری شده و باید هزینه آن توسط والدین پرداخت شود.

حضور 17 هزار و500 کلاس اولی در مدارس خراسان جنوبی/ وجود مراقب در سرویس مدارس ابتدایی اجباری است

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با تنگاناهای زیادی مواجه بودیم اما خوشبختانه شاهد کسب عناوین مختلفی در حوزه های علمی، ورزشی و تربیتی در بین دانش آموزان استان بودیم.

 

وی افزود: کسب رتبه ۱۰ کشوری کنکور و اول افزایش میانگین نمرات نهایی از جمله موفقیت های علمی سال گذشته دانش آموزان استان بوده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۸۰ هزار دانش آموز استان در کلاس های درس حاضر خواهند شد.

 

واقعی عنوان کرد: از ۱۸۰ هزار دانش آموز ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر در مقطع اول ابتدایی هستند که نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش دارد.

 

وی عنوان کرد: ۱۳ هزار و ۳۵۱ پرسنل در سمت های مختلف کار یادگیری دانش آموزان را انجام می‌دهند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: امسال دو هزار و ۷۷۴ آموزشگاه با ۹ هزار و ۵۰۴ کلاس درس برای دانش آموزان استان آماده شده است.

 

واقعی بیان کرد: ۵۰۰ کلاس درس در استان کمبود داریم که ۳۵۰ مورد مربوط به بیرجند است.

 

وی از کمبود یک هزار و ۲۵۰ نیرو در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: علی رغم کمبود معلم در استان اما هیچ کلاس درسی اول مهر بدون معلم نخواهد بود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد:۷۵ آموزشگاه در مرکز استان دو شیفت بوده که امیدواریم طی دو سال آینده بخش عمده ای از مشکلات این مدارس دونوبته رفع شود.

 

واقعی اظهار کرد: خوشبختانه مدرسه خشتی و گلی در استان نداریم و با توجه به قول و پیگیری های استاندار مدارس کانکسی تا پایان سال جاری حذف خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: ۱۸۰ کلاس درس مهرماه سال آینده در استان افتتاح خواهد شد و در این راستا از شورای شهر درخواست داریم در ساخت و سازها، زمین لازم برای فضای آموزشی در نظر گرفته شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه ۸۰۰ کلاس درس در سطح استان از بخاری استاندارد نفتی استفاده می کنند، افزود: این تعداد کلاس درس تا پایان سال جارس به سیستم گرمایش مرکزی یا بخاری تابشی مجهز می شوند.

 

واقعی بیان کرد: زنگ جشن غنچه ها، شکوفه ها و جوانه ها فردا در مدارس استان نواخته خواهد شد همچنین زنگ جوانه ها برای ۱۳ هزار و ۴۴۷ دانش آموز پایه هفتم در استان نواخته می شود.

 

وی تاکید کرد: در سال جاری مراقب در سرویس های مدارس برای سرویس مدارس ابتدایی اجباری شده و باید هزینه آن توسط والدین پرداخت شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: باید تمام سرویس های مدارس مجوز فعالیت داشته و همچنین سرویس های مدارس شخصی برچسب مورد نظر را داشته باشند.

 

واقعی در خصوص معوقات فرهنگیان، اظهار کرد: ۵۰ درصد از پاداش مانده فرهنگیان بازنشسته پرداخت شده و ۵۰ درصد دیگر تا نیمه مهرماه پرداخت خواهد شد.

 

وی به اسکان مسافران تابستانی اشاره کرد و افزود: در سال جاری ۵۶ هزار و ۷۸۰ نفر روز فرهنگی در مدارس استان اقامت داشته اند. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در پاسخ به سوال خاورستان در خصوص زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش، گفت: با توجه به اینکه سهمیه کشور ۴ هزار نیرو برای آموزش و پرورش است آزمون آبان ماه در کشور برگزار خواهد شد.

 

واقعی با بیان اینکه اطلاع رسانی انجام خواهد شد و ثبت نام از طریق سایت سنجش است، گفت: سهمیه خراسان جنوبی از این استخدامی ۱۷۹ نفر است.

 

وی همچنین در خصوص سفر تیرماه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان، عنوان کرد: با توجه به بازدید میدانی که از استان صورت گرفت و نسبت به درخواستهای استان مسئولان مجاب شدند خوشبختانه به تمام درخواستهای ما در بحث فضای آموزشی، تجهیز مدارس و سایر درخواستها پاسخ مثبت داده شد و امیدواریم به زودی محقق شود‌ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی سقف تعداد دانش آموزان در کلاس درس در تمامی مقاطع را ۳۵ نفر اعلام کرد.

 

واقعی خاطرنشان کرد: زنگ شکوفه ها در شهرستان درمیان شهر اسدیه با حضور استاندار خراسان جنوبی نواخته خواهد شد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب