آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92101
تاریخ انتشار : 1398/06/30 - 17:21
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ۱۹ طرح اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده به استان برای ۱۳ طرح ایجاد تعهد شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: خراسان جنوبی رتبه اول تولید زرشک و عناب، دوم زعفران و اول تا دهم تولیدات محصولات باغی را دارد.

 

وی با بیان اینکه مجموع تمام تولیدات استان ۸۱۶ هزار تن است، افزود: ۱۹ پروژه کشاورزی در راستای اقتصاد مقاومتی به استان ابلاغ شده که از این تعداد ۱۳ پروژه ایجاد تعهد شده است‌.

 

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد:ایجاد سیستم های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات، توسعه کشت گلخانه ای، توسعه و فرآوری گیاهان دارویی، کشت در باغات اراضی شیبدار، کشت های نشائی، پرورش کرم ابریشم، پرورش بز کرکی و اجرای پروژه های آبخیزداری از جمله پروژه های اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی در استان است.

 

قوسی با بیان اینکه درصد زیادی از این پروژه ها اجرایی شده، اظهارکرد: این پروژه ها اثر بخشی در تولید، اشتغال و بهبود معیشت روستائیان داشته است.

 

وی با بیان اینکه ۳.۷۸ درصد اراضی استان به اجرای سیستم نوین آبیاری مجهز شده، عنوان کرد: قبل از این ۱۶ درصد اراضی استان به سیستم نوین آبیاری مجهز بوده است.

 

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی رتبه دوم از نظر تعداد قنوات را دارد و مرمت قنوات باعث افزایش ۳۰ درصدی بهره وری آب را دارد.

 

قوسی اظهار کرد: طرح آبخیزداری از آبخیز تا جالیز طرحی مشترک بین جهادکشاورزی و منابع طبیعی است که در استان در حال اجرا است.

 

وی بیان کرد: درخواست دارم مبلغ تسهیلات در نظر گرفته شده برای سیستم های نوین آبیاری افزایش داشته باشد و شرکت برق نیز برای توسعه این طرح در زمینه برق همکاری کند.

 

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد: پیشنهاد میشود اعتبارات مرمت قنوات نقدی باشد نه از اسناد خزانه، تسهیلات ارزان قیمت با بهره وری پایین برای توسعه بخش کشاورزی در نظر گرفته شود و به دلیل پایین بودن ارزش وثایق صاحبان طرح ها، بانک همان محل اجرای طرح را به عنوان وثیقه از متقاضیان قبول کند.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.