سرویس: سیاسی کد خبر: 92101 ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی:

۱۳ طرح اقتصاد مقاومتی استان در بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ۱۹ طرح اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده به استان برای ۱۳ طرح ایجاد تعهد شده است.

۱۳ طرح اقتصاد مقاومتی استان در بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: خراسان جنوبی رتبه اول تولید زرشک و عناب، دوم زعفران و اول تا دهم تولیدات محصولات باغی را دارد.

 

وی با بیان اینکه مجموع تمام تولیدات استان ۸۱۶ هزار تن است، افزود: ۱۹ پروژه کشاورزی در راستای اقتصاد مقاومتی به استان ابلاغ شده که از این تعداد ۱۳ پروژه ایجاد تعهد شده است‌.

 

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد:ایجاد سیستم های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات، توسعه کشت گلخانه ای، توسعه و فرآوری گیاهان دارویی، کشت در باغات اراضی شیبدار، کشت های نشائی، پرورش کرم ابریشم، پرورش بز کرکی و اجرای پروژه های آبخیزداری از جمله پروژه های اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی در استان است.

 

قوسی با بیان اینکه درصد زیادی از این پروژه ها اجرایی شده، اظهارکرد: این پروژه ها اثر بخشی در تولید، اشتغال و بهبود معیشت روستائیان داشته است.

 

وی با بیان اینکه ۳.۷۸ درصد اراضی استان به اجرای سیستم نوین آبیاری مجهز شده، عنوان کرد: قبل از این ۱۶ درصد اراضی استان به سیستم نوین آبیاری مجهز بوده است.

 

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی رتبه دوم از نظر تعداد قنوات را دارد و مرمت قنوات باعث افزایش ۳۰ درصدی بهره وری آب را دارد.

 

قوسی اظهار کرد: طرح آبخیزداری از آبخیز تا جالیز طرحی مشترک بین جهادکشاورزی و منابع طبیعی است که در استان در حال اجرا است.

 

وی بیان کرد: درخواست دارم مبلغ تسهیلات در نظر گرفته شده برای سیستم های نوین آبیاری افزایش داشته باشد و شرکت برق نیز برای توسعه این طرح در زمینه برق همکاری کند.

 

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد: پیشنهاد میشود اعتبارات مرمت قنوات نقدی باشد نه از اسناد خزانه، تسهیلات ارزان قیمت با بهره وری پایین برای توسعه بخش کشاورزی در نظر گرفته شود و به دلیل پایین بودن ارزش وثایق صاحبان طرح ها، بانک همان محل اجرای طرح را به عنوان وثیقه از متقاضیان قبول کند.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب