سرویس: اقتصادی کد خبر: 92096 ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰

امیرحسنخانی:

ریل فردوس_ سرایان به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی دیده شود/ درخواست در نظر گرفتن برق مزیت‌دار برای خراسان جنوبی

نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست دارم ریل فردوس_ سرایان به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی دیده شود.

ریل فردوس_ سرایان به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی دیده شود/ درخواست در نظر گرفتن برق مزیت‌دار برای خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از نام نبردن و بررسی نکردن پروژه های اقتصاد مقاومتی شهرستانها گلایه کرد و گفت: وقتی عنوان جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان است باید تمام پروژه های هر شهرستان معرفی، بررسی و نسبت به آن تصمیم گرفته و برنامه ریزی شود.

 

وی افزود: صنعت نساجی در فردوس را به عنوان قطب پنجم کشور معرفی کرده ایم که اگر خط تولید آن راه اندازی شود باعث رونق اقتصادی زیادی در استان خواهد شد.

 

نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنتونیت سرایان و سرب و روی بشرویه نیز از جمله ظرفیت هایی است که باید مورد توجه باشد.

 

امیرحسنخانی با اشاره به انتقال آب به استان از دریای عمان، گفت: با توجه به اینکه حجم زیادی از آب استان در بسیاری از شهرها برای مصارف کولر مورد استفاده قرار می‌گیرد پیشنهاد می‌شود کولر گازی با تخفیف برای این استان در نظر گرفته شود.

 

وی ادامه داد: اگر در خصوص برق استان برق مزیت دار در نظر گرفته شود شاهد کاهش مصرف برق خواهیم بود.

 

نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی از ممنوعیت بکارگیری نیروی افاغنه در استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه قرار شده در استان ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان ساخته شود در مناطق روستایی شاهد نبود کارگر در بحث ساخت و ساز هستیم.

 

امیرحسنخانی با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و کمبود کارگر در مناطق روستایی، گفت: مسئله ساخت مسکن محرمان پیشرفت قابل توجهی نداشته و لازم است از قبل از تصویب برخی از طرح ها تمام جوانب کار در نظر گرفته و بعد نسبت به آن اقدام شود.

 

وی با تاکید بر اینکه از نیروی افاغنه برای کار در استان استفاده شود، عنوان کرد: درخواست دارم ریل فردوس_ سرایان به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی دیده شود.

 

نماینده مردم شهرستانهای فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جاده‌های سرایان و بشرویه نیز به عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاوتی دیده شود چراکه اگر راه نداشته باشیم هیچ کاری نمی‌توان انجام داد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب