سرویس: بیرجند کد خبر: 92078 ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹

امام جمعه موقت بیرجند:

سند تحول بنیادین اجرایی شود/ تنها گزینه ما در مقابل مستکبران مقاومت فعال است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: با تمام قدرت اعلام می‌کنیم تنها گزینه ما در مقابل مستکبران مقاومت فعال است.

 سند تحول بنیادین اجرایی شود/ تنها گزینه ما در مقابل مستکبران مقاومت فعال است

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های امروز نماز جمعه بیرجند با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو، اظهار کرد: بنا بر روایتی ۲۵ محرم وفات امام سجاد(ع) است که یاد و نام این امام همام و بازمانده قیام عاشورا را گرامی می‌داریم.

 

وی افزود: ۳۱ شهریورماه آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس است. امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: جنگ تحمیلی در کنار خسارات جانی و مالی زیادی که برای کشور داشت اما دارای برکات زیادی برای استان بود و مهمترین آن برکات گنجینه‌ای بود که از هشت سال دفاع مقدس برای دوستان به جای مانده است.

 

مختاری عنوان کرد: در جنگ تحمیلی با تکیه بر نیروهای داخلی شاهد شکست مفتضحانه دشمنان و پیروزی جنگ تحمیلی بودیم.

 

وی با بیان اینکه اول مهر آغاز سال تحصیلی جدید برای دانش آموزان و دانشجویان است، خاطرنشان کرد: لازم است ارگان های اصلی و موثر در بحث آموزش و پرورش به قشر دانش آموز و دانشجو توجه داشته و نظام آموزشی از اساس متحول شود.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: با توجه به اینکه نظام آموزشی کنونی متناسب با فرهنگ و نظام کشور نیست جمعی از کارشناسان و دلسوزان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سند تحول بنیادین را طراحی کرده اما متاسفانه چند سال است این سند مورد بی توجهی قرار گرفته و اجرایی نمی‌شود.

 

مختاری گفت: درخواست داریم سند تحول بنیادین جدی گرفته و اجرایی شود چراکه برخی از مراکز آموزشی سند ننگین ۲۰۳۰ را اجرا می‌کنند و با این سند فرهنگ ناب اسلامی کشور ما را به ابتذال می‌کشانند.

 

وی با بیان اینکه معلمان و مدیران رکن دوم در آموزش و پرورش هستند، تاکید کرد: مدیران و معلمان باید وظیفه خود را به خوبی اجرا کرده و از مسئولان وزارتخانه مطالبه جدی برای اجرای سند تحول بنیادین داشته باشند.

 

امام جمعه موقت بیرجند دانش آموزان و دانشجویان را نیز از مهمترین ارکان نظام آموزشی دانست و افزود: دانشجویان و دانش آموزان موظف هستند به مباحث آموزشی توجه کنند و تحت تاثیر فرهنگ غرب و بیگانه قرار نگیرند.

 

مختاری اظهار کرد: رکن چهارم خانواده های دانش آموزان و دانشجویان هستند که باید پیوسته وضعیت مدارسی که فرزندان آنها در آن تحصیل می‌کنند را بررسی کرده و بدانند در مدارس چه می‌گذرد.

 

وی با بیان اینکه والدین نیز باید پیگیر باشند که سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش اجرایی شود، تاکید کرد: از مسئولان درخواست داریم برای اجرای سند تحول بنیادین پیگیری‌های لازم را انجام داده و از اقداماتی که به صورت چراغ خاموش برای اجرای سند ۲۰۳۰ صورت می‌گیرد خودداری شود.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: سیستم اداری ایران و هر کشوری از دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تشکیل شده است.

 

مختاری گفت: بخش نرم افزاری یعنی قانون و نظام موجود در هر کشور و بخش سخت افزاری یعنی مردم و مسئولان. کشور ایران در بخش نرم افزاری که همان فرهنگ و قانون ایاسی است بهترین فرهنگ را دارد.

 

وی با بیان اینکه شاید قانون اساسی در کشور ایران حداقل مشکلات را داشته باشد که این مشکلات قابل حل است، گفت: فرهنگ و قانون اساسی کشور ما مبدا و مقصد را خدا معرفی کرده و برنامه رسیدن به خدا در نظام مقدس جمهوری اسلامی را عدالت، رافت، مهربانی و .... ذکر می‌کند.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: در کشورهای دیگر فرهنگ و قانون آنها با ایران تفاوت دارد. مقصد آنها خدا و انسانیت نیست کشورهای غربی برای چپاول و غارت کردن کشورها تلاش می‌کنند و برنامه های آنها برای رسیدن به هدفشان مکر، فریب، زر و زور است.

 

مختاری بیان کرد: ارمغان فرهنگ کشورهای غربی به جز کودک کشی و خشونت چیز دیگری نیست. آثار خشونت و فریب اینها در بسیاری از کشورها از جمله فلسطین، لبنان، یمن و سایر کشورهای دیگر دیده می‌شود.

 

وی بیان کرد: نفرین بر این گونه فرهنگها و افرادی که از خشونت استقبال می‌کنند. امام جمعه موقت بیرجند گفت: ما در نظام جمهوری اسلامی ایران طعم شیرین فرهنگ ناب اسلامی را چشیده و هرگز تن به فرهنگ بیگانه نخواهیم داد.

 

مختاری با بیان اینکه در بخش نرم افزاری در کشور شرایط خوب بوده و مراحل را به خوبی طی کرده‌ایم، بیان کرد: در بخش سخت افزاری که مربوط به مردم و مسئولان است باید بیش از این و جدی تر قدم برداشته شود.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه در خصوص سخت افزاری کشورهای غربی هم مشکل دارند و شرایط خاص ایران نیست، گفت: باید در زمینه سخت افزاری در تمام کشورها توجهات بیش از این باشد.

 

وی گفت: آنهایی که آمریکا و اروپا را بزک کرده و به عنوان الگو به ما معرفی میکنند باید بدانند اینها خودشان دچار مشکلات هستند.

 

مختاری عنوان کرد: مشکلات چندین ساله کشور ما مربوط به مسئولان و مردم است.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: ما در بخش نرم افزاری و قانون کلان مشکل نداریم بلکه در بخش سخت افزاری مردم و مسئولان مشکل داریم و دشمن هم تلاش می‌کند روی این موارد کار کند و مشکلات فرهنگی ما را بیشتر کند و در مقابل بگوید مشکلات شما ناشی از فرهنگ شما است.

 

وی با بیان اینکه جنگ نظامی مطرح نیست و دشمن از جنگ هشت ساله عبرت گرفته، افزود: دشمنان ما عقل معاد ندارند اما عقل معاش دارند.

 

حجت الاسلام مختاری گفت: گزینه جنگ نظامی مطرح نیست بلکه چهار گزینه ای که مطرح است گزینه مذاکره، تسلیم، مقابله منفعلانه و انفعالی و مقاومت فعال است.

 

امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: با تمام قدرت می‌گوییم تنها گزینه ما در مقابل مستکبران مقاومت فعال است و بس.

 

وی عنوان کرد: مذاکره در قاموس آمریکا و اروپا یعنی اینکه هر چه آنها بگویند را باید رعایت کرد. در برجام همین کار را انجام داده ومذاکره به دهن آنها شیرین آمد.

 

مختاری تصریح کرد: دشمنان بدانند امروز بعد از پیمان شکنی های آمریکا در برجام، مذاکره دیگر تکرار نخواهد شد.هر کس در کشور حرف از مذاکره مذبوحانه بزند خائن است و مردم این کشور از او نخواهند گذشت.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب