آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92067
تاریخ انتشار : 1398/06/28 - 11:45
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مداس خراسان‌جنوبی:
48 درصد مدارس خراسان جنوبی نیاز به مقاوم سازی دارد/ کمبود 350 کلاس درس
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مداس خراسان‌جنوبی گفت: 13 درصد مدارس استان تخریبی و 48 درصد هم به مقاوم‌سازی نیاز دارد.

به گزارش خاورستان، محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی مدارس خراسان‌جنوبی در گفتگویی با بیان این‌که 13 درصد مدارس استان تخریبی و 48 درصد هم به مقاوم‌سازی نیاز دارد، اظهار کرد: بیشترین مدارس تخریبی استان مربوط به فردوس، قاینات و بیرجند است و با توجه به زلزله سال 1357 طبس، بیشتر مدارس این شهرستان نیازمند مقاوم‌سازی است.

 
وی با اعلام اینکه ۱۸۲ کلاس درس جدید برای سال تحصیلی جدید به آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی تحویل می‌شود، بیان کرد: این کلاس‌ها با زیربنای ۱۹ هزار مترمربع در ۳۹ مدرسه خراسان‌جنوبی ساخته و تجهیز شده‌اند.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مداس خراسان‌جنوبی مجموع پروژه‌های تحویلی به آموزش و پرورش را 51 مورد اعلام و مطرح کرد: هزینه اجرای این طرح‌ها در مجموع ۳۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که با بهره‌برداری از این طرح‌ها شش هزار دانش‌آموز از فضای آموزشی استاندارد بهره‌مند می‌شوند.
 
بیکی پیرامون زیباسازی و تعمیر فضا‌های مدارس، اعلام کرد: از دو ماه گذشته در این مورد ابلاغ اعتبار‌ات خوبی به شهرستان‌های استان داشته‌ایم و تاکنون 9 میلیارد تومانی برای تجهیز و نوسازی مدارس استان هزینه و 140 هزار متر مربع از محوطه مدارس آسفالت شده است.
 
وی از کمبود 350 کلاس درس در استان خبر داد و با اعلام اینکه سهم بیرجند از همه شهرستان‌ها بیشتر و به 250 کلاس درس می‌رسد، افزود: بیشتر نیازها در حاشیه شهر بیرجند و مسکن مهر متمرکز شده و به ساخت و سازهای بیشتری نیاز است.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مداس خراسان‌جنوبی با بیان اینکه 34 مدرسه دونوبته در سال تحصیلی جدید همچنان در شهر بیرجند دایر خواهد بود، عنوان کرد: این مدارس در مرکز استان به علت افزایش جمعیت دانش‌آموزان بر اثر مهاجرت بی‌رویه به این شهر با وجود اضافه شدن 54 کلاس درس جدید همچنان فعال خواهند بود.
 
بیکی با یادآوری اینکه بیشترین کمبود کلاس درس در استان مربوط به مقطع ابتدایی است، خاطرنشان کرد: تا مهرماه امسال مدارس خشت و گلی از خراسان‌جنوبی حذف می‌شود و در سال تحصیلی جدید اجازه برگزاری کلاس درس در چنین مدارسی وجود ندارد.
 
انتهای پیام/ 5
فارس


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.