آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 92030
تاریخ انتشار : 1398/06/27 - 08:19
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه از وجود سه کانون فرسایش بادی در زیرکوه خبرداد و گفت: در راستای اجرای پروژه های بیابانزدایی سال گذشته قریب به ۱۶۵ میلیون تومان هزینه شده است.

به گزارش خاورستان، علی رجبی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه اظهار کرد: ۲۸۰ هزار هکتار از عرصه های این شهرستان بیابانی است.

 
وی با بیان اینکه در مجموع ۳۷ درصد عرصه های شهرستان زیرکوه بیابانی است، افزود: همچنین سه کانون فرسایش بادی با ۱۳۰ هزار هکتار در شهرستان وجود دارد.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه ادامه داد: ۱۲ روستا، ۲۰ حلقه چاه کشاورزی و چاه های مواصلاتی در مسیر مواصلاتی این سه کانون فرسایش بادی قرار دارد.
 
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بیابان بیان کرد: طی سال گذشته ۲۵۷ هکتار آبیاری شده و ۱۰۰ هزار اصله درخت نهال بیابانی تولید داشته ایم.
 
رجبی با بیان اینکه در امر بیابانزدایی از گونه هایی مانند طاق، قیچ و دیودال استفاده می شود، گفت: دیودال گونه ای بومی شهرستان زیرکوه بوده که تنها در ماسه بادی رشد می کند.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه اظهار کرد: در راستای اجرای پروژه های بیابانزدایی سال گذشته قریب به ۱۶۵ میلیون تومان هزینه شده است.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.