سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 92020 ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی:

تازه‌ترین آثار شاعران حوزه هنری خراسان‌جنوبی رونمایی می‌شود/ تألیف 51 اثر طی هشت سال گذشته

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی پبش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از رونمایی تازه‌ترین آثار شاعران حوزه هنری استان خبر داد.

تازه‌ترین آثار شاعران حوزه هنری خراسان‌جنوبی رونمایی می‌شود/ تألیف 51 اثر طی هشت سال گذشته

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید کریمیان رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی پبش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از رونمایی تازه‌ترین آثار شاعران حوزه هنری استان خبر داد.

 

وی افزود: رونمایی از این آثار که با عنوان‌های "صد حکمت صد رباعی"، "از این درد مشترک" و "من عاشق شعر گفتنم وقتی که..." است فردا چهارشنبه 27 شهریور ماه همزمان با بزرگداشت استاد شهریار و روز شعر و ادب پارسی با حضور رئیس حوزه هنری کشور ساعت 9 صبح در محل سینما بهمن بیرجند واقع در خیابان منتظری انجام خواهد شد.

 
رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حال حاضر 8 اثر از حوزه هنری استان چاپ و آماده رونمایی است که از این تعداد 3 اثر فردا، یک اثر هفته دفاع مقدس و مابقی آثار در هفته وحدت رونمایی خواهد شد.
 
کریمیان عنوان کرد: علاوه بر این 8 اثر آماده رونمایی 12 اثر نیز از این استان آماده چاپ است.
 
وی اظهار کرد: یکی از معضلات ما در تولیدات مکتوب استانی دیده نشدن این تولیدات در سطح کشور است که امیدواریم با چاپ آثار بتوانیم قسمتی از ظرفیت شعر استان را در کشور معرفی کنیم.
 
رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: کتاب "صد حکمت صد رباعی" اثری است که 100 حکمت از نهج البلاغه را به صورت رباعی آماده کرده است. این اثر که کاری از دکتر علیرضا خسروی از شاعران برجسته استان بوده اقدامی است که برای اولین بار در کشور صورت گرفته و حکمت‌های نهج البلاغه به صورت رباعی سروده شده است .
 
کریمیان گفت: پرداختن به تولیدات هنرمندان استان برای معرفی این آثار و کمک به عرضه مناسب آن در بازار کشور نیاز است.
 
وی بیان کرد: طی 8 سال اخیر بیش از 51 تالیف در حوزه‌های مختلف شعر، ادبیات، فرهنگ و تمدن خراسان‌جنوبی، تاریخ، خاطرات دفاع مقدس و حوزه تجسمی از هنرمندان حوزه هنری استان به چاپ رسیده است.
 
رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی ازحمایت از شاعران شهرستانی توسط حوزه هنری استان خبر داد و افزود: در این راستا بعد از برگزاری مراسم رونمایی از آثار شاعران استان کارگاه شعر با حضور شاعران برجسته کشور از جمله حسن دلبری شاعر برگزیده خراسان رضوی و حامد حسنخانی شاعر برگزیده استان کرمان برگزار خواهد شد.
 
کریمیان با بیان ینکه تاکنون 30 نفر از شاعران استان برای شرکت در کارگاه  شعرثبت نام کرده‌اند، گفت: در حال حاضر این سه اثر جدید در سایت سوره مهر قرار داده شده است. 
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب