سرویس: اخبار استان کد خبر: 92013 ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی خبر داد

پرداخت 34 میلیارد تومان غرامات زرشک به کشاورزان خراسان‌جنوبی

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان این که 6 هزار و 153 هکتار سطح زیر کشت محصول زرشک بیمه است، گفت: سطح خسارت دیده 4 هزار و 100 هکتار بوده که 34 میلیارد تومان غرامت پرداخت شده است.

پرداخت 34 میلیارد تومان غرامات زرشک به کشاورزان خراسان‌جنوبی

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی خراسان جنوبی غلامرضا قوسی مدیرکل جهادکشاوزی خراسان جنوبی با بیان اینکه سطح زیر کشت زرشک استان 16726.5هکتار است گفت:  18 هزار بهره بردار در استان در زمینه تولید زرشک فعالیت می‌کنند.

 
وی افزود: متوسط عملکرد این محصول در استان 1372/5 کیلوگرم در واحد سطح می‌باشد.
 
مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی به وجود 34 واحد بارگاه زرشک در استان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به شرایط بازار میزان خرید توافقی انجام گردد.
 
قوسی عنوان کرد: برای بسته‌بندی و فرآوری زرشک، احداث بارگاه و در آینده ای نزدیک، احداث باغ زرشک از محل بند الف تبصره 18 تا سقف حدود 450 میلیارد ریال تسهیلات پیش‌بینی شده است.
 
وی با بیان اینکه 2 هزار و 770 تن فرآوری محصول زرشک انجام می‌شود، ادامه داد: میزان 6 هزار و 600 تن از این محصول بسته‌بندی و صادر می گردد.
 
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی به برگزاری کارگاه های آموزشی در خصوص نکات فنی کاشت و خصوصاً افزایش ماده آلی خاک جهت بهره وری در مصرف آب اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اقداماتی که برای ارتقای تولید و توسعه سطح زیر کشت این محصول انجام شده، آموزش راهکارهای نوین افزایش تولید در خصوص تغذیه و همچنین تغییر شیوه هرس باغات زرشک و بهینه کردن هرس فرم و هرس باردهی باغات بوده است.
 
قوسی با بیان این که 6 هزار و 153 هکتار سطح زیر کشت محصول زرشک بیمه است، افزود: سطح خسارت دیده 4 هزار و 100 هکتار بوده که 34 میلیارد تومان غرامت پرداخت شده است.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب