سرویس: سیاسی کد خبر: 91985 ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴

استاندار خراسان‌جنوبی:

لازمه ماندگاری در روستاها ایجاد شغل است/ باید دنبال ایجاد و تعریف مشاغل جدید باشیم

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه لازمه ماندگاری در روستاها ایجاد شغل است، گفت: مهمترین چالش در روستاها محرومیت و معیشت است که منجر به مهاجرت به حاشیه شهرها شده است.

لازمه ماندگاری در روستاها ایجاد شغل است/ باید دنبال ایجاد و تعریف مشاغل جدید باشیم

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست اعضای قرارگاه نهضت خدمت رسانی خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: علی‌رغم اینکه استان خراسان جنوبی استانی است که از نظر درآمدی در رده‌های آخر قرار دارد اما می‌بینیم که روحیه خدمت رسانی مردم این استان بسیار بالا است.

 

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم رسیدگی به امور محرومان است، افزود: شاید کسانی در مناطقی زندگی کنند که غیر از خدا به کسی دسترسی ندارند و صدایشان هیچ جا شنیده نمی‌شود و تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند.

 

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اگر نگاهی به خدمت رسانی بیاندازیم جمعیت تحت حمایت نهادهای حمایتی هر سال افزایش پیدا می‌کند، گفت: ما باید به دنبال اشتغال و ایجاد ثروت برای مردم باشیم و کارهایی که تحت عنوان حمایت توسط دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود کوتاه مدت است.

 

معتمدیان بیان کرد: یکی از دغدغه‌هایی که در بدو ورود به استان داشتم این بود که یک هم افزایی ایجاد کنیم هر چند دستگاه‌ها، نهادها، خیرین و مؤسسات و سمن‌هایی هستند که انگیزه خدمت رسانی دارند اما به دلیل عدم هماهنگی،خدماتشان در راستای سیاست‌های کلان نظام نیست.

 

وی ادامه داد: ایجاد سامانه‌ها زمان و هزینه بر است و نیاز به زیر ساخت دارد و مهمترین مسأله در استان بحث معیشت و اشتغال است

 

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هر دستگاه مسئولیت خاص خود را دارد و موظف است آن را سازماندهی و نظارت کند، تصریح کرد: بایستی جلسات به طور مستمر با نهادهای مختلف برگزار شود تا در مناسبت‌های مختلف تقسیم کار شود تا خلاء ها شناسایی شوند تا خدمت رسانی صحیح انجام شود.

 

معتمدیان ادامه داد: مهمترین چالش در روستاها محرومیت و معیشت است که منجر به مهاجرت به حاشیه شهرها شده است.

 

وی یادآور شد: علی‌ر‌غم روحیه خدمت رسانی که مردم استان خراسان جنوبی دارند اما شاهد زباله گردهای زیادی در استان هستیم بایستی آن‌ها را شناسایی کنیم و این از اولویت‌هایی است که در ستاد خدمت رسانی به محرومان باید انجام شود.

 

استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد: بایستی در روستاها مردم را ماندگار کنیم و لازمه ماندگاری ایجاد شغل است.

 

معتمدیان افزود: چهل سال است که در استان جاده ساخته شده، آب، گاز، شبکه دیجیتال ایجاد شده است اما همچنان مردم محرومیت دارند باید به دنبال ایجاد و تعریف مشاغل جدید باشیم.

 

وی بیان کرد: با اجرای طرح مسکن محرومان و اعطای وام موج مهاجرت معکوس در حال انجام است که طبق برنامه دو ساله ستاد اجرایی 12 هزار شغل در روستاها ایجاد می‌شود.

 

استاندار خراسان جنوبی خاطر نشان کرد:حضور مؤثر سپاه در مناطق مختلف قرارگاه پیشرفت، سازندگی و محرومیت زدایی منشأ خدمات بوده است.

 

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب