آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91909
تاریخ انتشار : 1398/06/20 - 13:17
رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی هشدار داد
کلاهبرداری پیامکی تحت عنوان ثبت نام کارت سوخت
رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: به هموطنان عزیز توصیه می‌کنیم برای ثبت نام کارت سوخت حتما به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه کنند و هیچ نیازی به اقدام مجازی و اینترنتی برای ثبت نام نیست.

به گزارش خاورستان، علی محمد پور رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اخیراً مشاهده شده است تحت عنوان ثبت نام کارت سوخت پیامک‌ها و اخبار جعلی توسط مجرمین به کاربران ارسال می‌شود و آنان را به سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های جعلی هدایت می‌کنند و از این طریق اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی افراد را به سرقت می‌برند. از این رو به هموطنان عزیز توصیه می‌کنیم برای ثبت نام کارت سوخت حتما به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه و هیچ نیازی به اقدام مجازی و اینترنتی برای ثبت نام نیست.

 
وی در خصوص پیامک " ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی "، افزود: در این روش لینکی به صورت پیامک برای افراد ارسال شده و از کاربر درخواست می‌کند جهت ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی به آدرس niopde.click مراجعه کنند که بعد از مراجعه به این سایت از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی صاحب خودرو و پلاک خودرو را می‌خواهند.
 
رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی بیان کرد: افراد سود جو با دریافت این اطلاعات، کاربر را به درگاه بانکی برای واریز مبلغ دو هزار تومان جهت کارمزد ثبت نام هدایت می‌کنند که این درگاه فیشینگ و جعلی بوده و تمامی اطلاعات کارت بانکی افراد را به سرقت برده و حسابشان را خالی می‌کنند.
 
محمدپور به کاربران توصیه کرد: به این گونه پیامک‌ها تحت هیچ شرایطی اعتنا و اعتمادی نکنند، به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و بانکی خود را در این سایت‌ها وارد نکنند و در صورتی که به هر علت، با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردند بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند، اخبار مربوط به ثبت نام کارت سوخت را تنها از طریق مراجع و سازمان‌های معتبر پیگیری کنند و توجه داشته باشند این قبیل سایت‌های کلاهبرداری از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی، شماره حساب، شماره کارت، رمزهای اول و دوم، تاریخ انقضاء و CVV2 کارت بانکی را می‌خواهند.
 
وی از شهروندان درخواست کرد: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.