سرویس: اجتماعی کد خبر: 91890 ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷

ماجرای ‌تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان؛ تخلفات ‌حساب شده صورت گرفته بود‌

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به ‌‌تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ‌اختلاس‌ها و تخلف‌ها در صندوق ذخیره فرهنگیان زیاد بود که برخی‌ از ‌این تخلف‌ها ‌حساب شده صورت گرفته بود.

ماجرای ‌تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان؛ تخلفات ‌حساب شده صورت گرفته بود‌

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جمع عزاداران امام حسین(ع) گفت: برخی از رفتارها با اینکه می‌دانیم گناه است اما باز به سمت آن می‌رویم ولی میل و بی بصیرتی ما را به سمت گناهان می‌برد.

 
وی گفت: بصیرت مرکب از دو چیز فهم و کنترل میل‌هاست و افسار میل‌ها باید در دست انسان باشد و گرنه انسان با اینکه گناهان را می‌داند ولی راه را کج می‌رود.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر امور خارجه اسبق آمریکا ضریب هوشی بالایی داشته و نخبه بود اما طراح جنگ ویتنام بوده و افراد زیادی را کشته چرا که میل و رغبت به این کار داشته و باید بدانیم میل‌ها و حرص‌ها خود را چطوری کنترل کنیم و ریشه بسیاری از بدی‌ها نیز حرص است.
 
عبادی با بیان اینکه امروز آمریکا همچنان میل به کشتن دارد و نظام حاکمیتی و سیستم حکومتی آمریکا دچار سادیسم شده، گفت: آمریکا از زجر ملت‌هایی مانند عراق، لبنان، سوریه و افغانستان لذت می‌برد و سادیسم سیاسی، روحی، روانی و سیستماتیک به نظام هیات حاکمه آمریکا دست زده و امروز چه بلاهایی بر سر دنیا آورده است.
 
وی ادامه داد: تمام آن‌هایی که خود را انسان زرنگ می‌دانند و مسیر را اشتباه می‌روند بصیریت ندارند هر چند گاهی فهم آنها مشکل ندارد اما میل و منیت اینگونه انسانها زیاد است.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر عادت کردیم که حرص و میل‌های خود را کنترل کنیم به سرانجام می‌رسیم و گرنه به مقصد نمی‌رسیم.
 
عبادی با بیان اینکه در کربلا هم بسیاری از افراد بصیرت نداشتند و آن حادثه را به وجود آوردند و گرنه خیلی‌ها امام حسین(ع) را می‌شناختند اظهار کرد: امام سجاد(ع) نیز در مورد حضرت ابوالفضل(ع) فرمودند عموی ما عباس(ع) بصیرت قوی داشتند و هم فکر و افسار میل‌ها و هوس‌ها را کنار گذاشتند.
 
وی افزود: بنابراین اگر می‌خواهیم از پیچ و خم‌ها عبور کنیم و کربلایی شویم باید شناخت‌ها را بالا ببریم و افسار میل و هوس‌ها را قوی کنیم.
 
نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بنده به همراه چند نماینده مجلس اولین نفرهایی بودیم که تحقیق و تفحص در بانک سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان را پیگیری کردیم و بعد هیئت تحقیق و تفحص تشکیل شد.
 
عبادی بیان کرد: ابتدا قرار بود تحقیق و تفحص طی سه یا شش ماه تمام شود اما سپس این تحقیق و تفحص طولانی شد چرا که اختلاس‌ها و تخلف‌ها در صندوق ذخیره فرهنگیان زیاد بود که برخی‌ها این تخلف‌ها را حساب شده انجام دادند تا آبروی جمهوری اسلامی ایران را ببرند.
 
وی عنوان کرد: گزارش این تخلفات به قوه قضائیه ارسال سپس افراد متخلف محاکمه شده و یا محاکمه می‌شوند و افرادی نیز که تا مرز سکته رفته و یا سکته کردند بارها این اختلاس‌ها را توجیه کرده و گاهی مواقع نیز هیئت تحقیق و تفحص را تهدید می‌کردند.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس قوه قضائیه در این خصوص محکم ورود کرده اما دولت نیز نباید بگذارد این چنین تخلفاتی صورت بگیرد که قوه قضائیه عمل کند.
 
عبادی افزود: بزرگ‌ترین ضربه به نظام و آرمان‌های امام و رهبری و انقلاب آمریکا نمی‌زند بلکه کسانی ضربه می‌زنند که لباس جمهوری اسلامی را دارند از بصیرت بی‌بهره هستند.
 
انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب