سرویس: اجتماعی کد خبر: 91883 ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶

محدودیت های ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در بیرجند اعلام شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: به منظور تسهیل در عبور و مرور، افزایش ضریب ایمنی برای عابران به ویژه عزاداران حسینی و جلوگیری از مشکلات ترافیکی و بروز حوادث در شب های تاسوعا و عاشورا محدودیت‌های ترافیکی ‌اجرا می شود.

محدودیت های ترافیکی  ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در بیرجند اعلام شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ علیرضا عباسی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهار کرد: مردم و هیئات عزاداری تلاش کنند با خدمتگزاران خود در پلیس همکاری داشته باشند.

توصیه‌های پلیس به عزاداران حسینی
وی افزود: به موجب ماده 191 و 193 راهنمایی و راهنندگی تردد با خودرو از میان دسته‌جات عزاداری ممنوع است.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که سوار کردن افراد بر روی رکاب و بیرون وسایل نقیه و جابه‌جایی آنها با وانت، کامیونت و کامیون ممنوع است، گفت: برای حمل ادوات و تجهیزات عزاداری از چرخ دستی استفاده کنند و از آورن خودرو در میان دسته‌جات جلوگیری کنند.
 
عباسی با اشاره به این‌که هیئات عزاداری از نصب داربست در محل‌هایی که باعث انسداد معابر و پیاده روها شود خودداری کنند، تصریح کرد: عزاداران در این مراسم بخاطر پوشش مشکی کمتر قابل رویت هستند و همچنین معابر شهری از نور کافی برخوردار نیستند، برای عبور از عرض معابر حتما مواظب خودروها باشند و با دسته‌جات حرکت کنند.
 
 وی با اشاره به این‌که عزاداران در جهت مختلف وسایل نقلیه حرکت نکنند، افزود: به خانواده‌ها توصیه می‌شود اگر با اطفال وارد مراسم عزاداری می‌شوند دست کودک خود را رها نکنند و مواظب او باشند.
 
 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: در همه شهرها به ویژه مرکز استان در اطراف حسینه‌ها، مساجد و تکایا پارکینگ نداریم لذا توصیه می‌شود جلوی درب منازل پارک نکنید..
 
عباسی بر حفظ شان محرم با رعایت شئونات اسلامی تاکید کرد و یادآور شد: بر روی خودروها نقوش غیر اسلامی و نامنتسب طراحی نشود و نقوش اسلامی که طراحی می‌شود به گونه‌ای باشد که جلوی دید رانندگان را نگیرد.
 
محدودیت‌های ترافیکی
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: به منظور تسهیل در عبور و مرور، افزایش ضریب ایمنی برای عابرین به ویژه عزاداران حسینی و جلوگیری از مشکلات ترافیکی و بروز حوادث در شب‌های تاسوعا و عاشورا محدودیت‌های ترافیکی ‌اجرا می‌شود.
 
وی با اشاره به این‌که اکثر هیئات شب تاسوعا در بیرجند در مسجد امام حسین (ع) حضور پیدا می‌کنند، افزود: کلیه مسیر های منتهی به مسجد امام حسین (ع) از خیابان نواب صفوی (بیست متری دوم شرقی)، خیابان شهید تیمورپور، خیابان مدرس حدفاصل میدان ابوذر تا میدان سوم مدرس، پاسداران 1و3و میدان قدس از غروب آفتاب مسدود و محدودیت تردد خواهیم داشت و وسایل پارک شده به وسیله جرثقیل به پارکینگ منتقل خواهد شد.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: همچنین تمام مسیرهای منتهی به مسجد عاشورا خانه شامل سه راهی مصلی، سه راهی اسدی، خیابان شهید مطهری، میدان شهدا و خیابان منتظری، خیابان انقلاب، خیابان عارفی و میدان امام حسین(ع) تا پایان مراسم شب تا سوعا محدودیت ترافیکی خواهند داشت.
 
عباسی با اشاره به این‌که روز نهم محرم محدودیت‌های ترافیکی از ساعت 7 صبح آغاز می شود، تصریح کرد: خیابان منتظری حد فاصل سه راهی اسدی تا میدان شهدا، خیابان شهید کوشه‌ای، خیابان حکیم نزاری، خیابان دانشگاه تا تقاطع شهید قرنی و میدان شهدا تردد ممنوع خواهد بود.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی به مراسم بعدازظهر روز تاسوعا اشاره کرد و یادآور شد: از ساعت 14 تا پایان مراسم در مصلی، مسیر شرق به غرب خیابان جمهوری حدفاصل میدان امام (ره) تا میدان امام حسین (ع) و بالعکس و از جنوب به شمال نیز حدفاصل میدان شهدا، خیابان شهید منتظری، سه راهی اسدی تا سه راهی مصلی و بالعکس  و از میدان طالقانی به سمت سه راهی اسدی و خیابان فرزان از میدان موسی بن جعفر تا سه راهی مصلی محدودیت ترافیکی تردد و توقف خواهند داشت.
 
عباسی به محدودیت های ترافیکی مراسم شب عاشورا اشاره و خاطرنشان کرد: کلیه مسیرهای منتهی به دارالشفای حضرت فاطمه زهرا (س) شامل میدان امام خیمنی (ره)، خیابان جمهوری، سه راهی اسدی، خیابان انقلاب، میدان طالقانی، خیابان مطهری، میدان شهدا و کوچه‌های منتهی به دارالشفاء و کوچه انقلاب 6(مطهری9 کوچه مسجدآیتی) توقف در ضلع غربی و شرقی خیابان منتظری ممنوع است.
 
وی افزود: همچنین کوچه‌های منتهی به مسجد امام حسین (ع)، خیابان شهید تیمورپور، پاسداران 1و3، تقاطع پارک وحدت ازساعت 18 الی پایان مراسم ممنوعیت تردد و توقف خواهند داشت.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به مراسم روز عاشورا گفت: ازساعت 6 تا پایان مراسم، خیابان ارتش، خیابان مدرس حد فاصل بیست متری دوم، فلکه اول مدرس تا میدان ابوذر، خیابان شهدا، میدان شهدا، خیابان منتظری، خیابان طالقانیف کوچه طالقانی 9(کوچه بیمارستان)، چهارراه انقلاب، خیابان انقلاب، میدان امام حسین (ع)، خیابان حکیم نزاری، میدان امام خمینی (ره)، خیابان جمهوری تا میدان امام حسین (ع) و سرتاسر خیابان جمهوری اسلامی از میدان امام (ره) تا بهشت متقین توقف وسایل نقلیه اکیدا ممنوع است.
 
عباسی با بیان این‌که ضمناً جهت تردد و پارک خودروها از بلوار پیامبراعظم(ص)استفاده می‌شود، یادآور شد: با عنایت به مسدود بودن مسیر خیابان موسی بن جعفر(ع) حد فاصل میدان کاظمیه تا بلوار خواهشمند است هیئت های مستقر در شمال شهر از مسیر خیابان کاظمیه تردد کنند.
 
وی به مراسم شام غریبان اشاره و تصریح کرد: در این راستا از ساعت 16:30 تا پایان مراسم تمام مسیر های منتهی به مسجد امام حسین(ع)، خیابان شهید تیمورپورو تقاطع  پارک وحدت از تردد و پارک خودروها جلوگیری و در صورت پارک خودرو با جرثقیل به پارکینگ هدایت خواهد شد.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه از کلیه همشهریان عزیز استدعا داریم که از ورود خودروها در مسیرهایی که محدودیت ترافیکی اعلام شد جداً خودداری کنند، افزود: در زمان اجرای مراسمات و حرکت هیئت‌های عزاداری توقف وسایل نقلیه در محدوده 100 متری تکایا، مساجد و هیئات ممنوع است.
 
عباسی یادآور شد: مسئولان هیئت‌ها در هنگام حرکت دسته‌جات عزاداری در معابر عمومی و خیابان‌ها مقررات عبور و مرور را رعایت و از ایجاد راه بندان جلوگیری کنند.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب