سرویس: اجتماعی کد خبر: 91679 ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین خبر داد

بهره برداری از شبکه آبیاری قطره‌ای پارک جنگلی قاین

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین از بهره برداری شبکه آبیاری قطره ای پارک جنگلی این شهرستان به مساحت 15 هکتار در هفته دولت خبر داد.

بهره برداری از شبکه آبیاری قطره‌ای پارک جنگلی قاین

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد گلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین از بهره‌برداری شبکه آبیاری قطره‌ای پارک جنگلی این شهرستان به مساحت 15 هکتار در هفته دولت خبر داد و اظهار کرد: این پروژه با اعتبار بیش از یک میلیارد و 650 میلیون ریال از محل اعتبارات ماده 180 اجرا شده است.

 

وی افزود: با اجرای این پروژه 3 روز از مدار آبیاری این پارک کاسته و بیش از 2 هزار و 500 متر مکعب آب در ماه صرفه جویی خواهد شد.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین با بیان این‌که اجرای این پروژه به نشاط و شادابی فضای سبز پارک کمک خواهد کرد، گفت: طی چند سال گذشته به دلیل خشکسالی و کمبود آب برخی از درختان این پارک خشک شد که با اجرای این سیستم آبیاری جلوی خشک شدن فضای سبز آن گرفته شده است.
 
گلی با اشاره به این‌که از 117 هکتار مساحت پارک جنگلی قاین 85 هکتار فضای سبز است، افزود: تاکنون در 50 درصد این فضا سیستم آبیاری تحت فشار اجرا و اجرای مابقی پروژه به بيش از 2 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که درخواست تأمین این اعتبار را داریم. 
 
وی همچنین از افتتاح بند خاکی روستای زول این شهرستان همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: حجم عملیات اجرایی این پروژه نیز بیش از 14 هزار مترمکعب بوده که با هزینه کرد 2 میلیارد و 50 میلیون ریال اجرا شده است.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین عنوان کرد: با اجرای این پروژه 850 نفر از مزایای آن بهره مند خواهد شد.
 
گلی اضافه کرد: همچنین با توجه به این‌که 3 رشته قنات در پایین دست این بند قرار دارند اجرای این پروژه باعث تقويت سفره آب زير زميني و به حفظ اشتغال پایدار 220 نفر کمک خواهد کرد.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب