آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91651
تاریخ انتشار : 1398/06/03 - 11:54
به همت اداره کل اوقاف خراسان جنوبی صورت می گیرد؛
آزادی 9 زندانی جرائم غیر عمد در خراسان‌جنوبی
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به سراسری آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد توسط اوقاف، گفت: قرار است 280 زندانی در کشور از این محل آزاد شوند که سهم خراسان‌جنوبی 9 زندانی است.

به گزارش خبرنگارخاورستان،

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری، به تشریح اقدامات و برنامه‌های انجام شده در دهه ولایت پرداخت و اظهار کرد: برنامه‌های دهه ولایت در از 9 ذی‌الحجه تا 18 ذی‌الحجه در 55 امامزاده خراسان‌جنوبی برگزار شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های اوقاف در دهه ولایت علوی و اکمال دین نبوی با دو اصل اجرای نیات واقفین و تبدیل بقاع به قطب فرهنگی برگزار شد، بیان کرد: برنامه‌های جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی با برگزاری دعای عرفه در 23 بقعه شاخص استان و با حضور مردم ولایتمدار استان آغاز شد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری نماز باشکوه عید قربان در سطح بقاع متبرکه در روز 21 مرداد ماه، افزود: نماز باشکوه عید قربان در 12 بقعه شاخص استان با هماهنگی ستاد نماز جمعه استان و شهرستان‌ها اقامه شد.

بخشی‌پور از برگزاری مراسم جشن میلاد امام هادی (ع) در 26 مرداد در 13 بقعه متبرکه استان خبر داد و گفت: قرائت زیارت جامعه کبیره در شب میلاد امام هادی (ع) و مدیحه سرایی مداحان برجسته استانی و کشوری از دیگر ویژه برنامه‌های میلاد امام هادی (ع) در بقاع متبرکه بود.

وی با اشاره به برگزاری همایش بزرگ بانوان ولایی در عصر روز عید غدیر، مطرح کرد: این همایش باهدف تبیین سبک زندگی ولایت مدارانه و تربیت فرزندان علوی در 9 بقعه متبرکه استان و با حضور دو هزار و 800 نفر از بانوان استان برگزار شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جشن سراسری عيد غدير در 26 بقعه متبرکه استان با حضور بیش از 21 هزار نفر برگزار شد، عنوان کرد: همچنین همزمان با عید سعید غدیر 9 کاروان شادی جشن ولایت علوی از نقاط مشخص در شهرها و مراکز استان‌ها به سمت بقاع متبرکه با حضور بیش از 10 هزار نفر راه‌اندازی شد.

بخشی‌پور راه‌اندازی انجمن ياوران غدير، برپایی 7 خیمه معرفت، سخنرانی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، توزیع سبد کالا در میان نیازمندان، برگزاری مسابقات غدیر شناسی، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدای مجاور امامزادگان، تجلیل از سادات و برپایی محافل انس با قرآن كريم در امامزادگان و بقاع متبركه شاخص را از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این دهه عنوان کرد.

وی اضافه کرد: اجرای مراسم عهد اخوت و برادری در آستان مقدس امامزادگان، قرائت میثاق نامه در عید غدیر و پذیرایی از مهمانان از محل موقوفات و کمک‌های مردمی از دیگر برنامه‌های اوقاف خراسان‌جنوبی همزمان با دهه ولایت و امت در بقاع متبرکه بوده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از ثبت 82 موقوفه با نیت غدیر در خراسان‌ جنوبی خبر داد و افزود: از این تعداد 28 موقوفه با نیت اطعام و پذیرایی غدیر و 11 موقوفه با نیت افطاری غدیر در استان خراسان‌جنوبی به ثبت رسیده است.

بخشی‌پور برپایی سفره‌های اطعام را از دیگر برنامه‌های اوقاف استان خراسان‌جنوبی از محل موقوفات ذکر و مطرح کرد: همززمان با شب و روز غدیر هشت هزار و 250 نفر از محل اجرای نیت موقوفات و کمک‌های خیرین در بقاع متبرکه استان اطعام شدند.

وی با اشاره به طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد از محل موقوفات، گفت: با عنایت به رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مبنی بر تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین برای کنترل و کاهش آسیب‌های جامعه تلاش‌هایی آغاز شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طرح سراسری آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد از محل موقوفات در کل کشور در حال اجرا است که قرار است ۲۸۰ زندانی در کشور از این محل آزاد شوند، بیان داشت: سهم خراسان‌جنوبی 9 زندانی است که از این تعداد چهار نفر از زندان بیرجند، سه نفر از زندان طبس و دو نفر از زندان فردوس آزاد می‌شوند.

بخشی‌پور میزان بدهی این زندانیان را بیش از 50 میلیون تومان اعلام و عنوان کرد: این مبلغ با مشارکت‌ عموم مردم، خیران و عواید موقوفات مرتبط توسط اوقاف استان خراسان‌جنوبی جمع‌آوری و به محض انجام کارهای اداری به آغوش خانواده‌هایشان باز می‌گردند.

وی خواستار مشارکت خیران و آحاد مردم در این طرح شد و خاطرنشان کرد: شهروندان و خیران می‌توانند کمک‌های خود را برای اجرای طرح آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به شماره ‌کارت ۶۲۸۰۲۳۱۳۸۰۰۱۸۰۰۱ به نام «آزادی زندانیان جرائم غیرعمد» یا حساب شماره ۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷ بانک مسکن به نام سازمان اوقاف و امور خیریه واریز کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.