آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91598
تاریخ انتشار : 1398/05/31 - 13:13
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه مطرح کرد
صرفه‌جویی 13 میلیون مترمکعبی با آبیاری نوین در سربیشه
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه گفت: با اجرای سه هزار و 114 هکتار طرح آبیاری نوین در شهرستان سربیشه، سالانه 13 میلیون و 700 هزار مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مریم جوادی بایگی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه در جمع خبرنگاران گفت: با اجرای سه هزار و 114 هکتار طرح آبیاری نوین در شهرستان سربیشه، سالانه 13 میلیون و 700 هزار مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی شده است.

 
وی افزود: از این مقدار یک‌هزار و 350 هکتار  آبیاری تحت فشار با اعتبار هشت میلیارد و 139 میلیون تومان و یک‌هزار و 764 هکتار آبیاری کم فشار با اعتبار هفت میلیارد و 625 میلیون تومان در این شهرستان اجرا شده است.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه بیان کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون 565 هکتار سامانه نوین آبیاری با اعتبار چهار میلیارد و 204 میلیون تومان در شهرستان سربیشه اجرا شده است که از این مقدار 170 هکتار آبیاری تحت فشار با اعتبار 2 میلیارد و 20 میلیون تومان و 395 هکتار آبیاری کم فشار با اعتبار 2 میلیارد تومان انجام شد.
 
جوادی عنوان کرد: تاکنون مطالعات طرح‌های نوین آبیاری در بیش از 2 هزار هکتار از اراضی شهرستان انجام شده و منتظر تخصیص اعتبار برای اجرا هستیم.
 
وی گفت: سامانه‌های نوین آبیاری از مهمترین راه‌های مقابله با کم آبی، پیشگیری از کاهش ذخیره منابع آب زیرزمینی و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی است.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه گفت: اجرای روش‌های نوین آبیاری، قابلیت دسترسی بهره‌بردار به منابع آب بیشتر، افزایش امکان بهره‌برداری از طرح صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی، کاهش علف‌های هرز، کاهش هزینه و بهبود راندمان انتقال و توزیع آب کشاورزی را به دنبال دارد.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.