سرویس: اخبار استان کد خبر: 91598 ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه مطرح کرد

صرفه‌جویی 13 میلیون مترمکعبی با آبیاری نوین در سربیشه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه گفت: با اجرای سه هزار و 114 هکتار طرح آبیاری نوین در شهرستان سربیشه، سالانه 13 میلیون و 700 هزار مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی شده است.

صرفه‌جویی 13 میلیون مترمکعبی با آبیاری نوین در سربیشه

به گزارش خبرنگار خاورستان، مریم جوادی بایگی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه در جمع خبرنگاران گفت: با اجرای سه هزار و 114 هکتار طرح آبیاری نوین در شهرستان سربیشه، سالانه 13 میلیون و 700 هزار مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی شده است.

 
وی افزود: از این مقدار یک‌هزار و 350 هکتار  آبیاری تحت فشار با اعتبار هشت میلیارد و 139 میلیون تومان و یک‌هزار و 764 هکتار آبیاری کم فشار با اعتبار هفت میلیارد و 625 میلیون تومان در این شهرستان اجرا شده است.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه بیان کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون 565 هکتار سامانه نوین آبیاری با اعتبار چهار میلیارد و 204 میلیون تومان در شهرستان سربیشه اجرا شده است که از این مقدار 170 هکتار آبیاری تحت فشار با اعتبار 2 میلیارد و 20 میلیون تومان و 395 هکتار آبیاری کم فشار با اعتبار 2 میلیارد تومان انجام شد.
 
جوادی عنوان کرد: تاکنون مطالعات طرح‌های نوین آبیاری در بیش از 2 هزار هکتار از اراضی شهرستان انجام شده و منتظر تخصیص اعتبار برای اجرا هستیم.
 
وی گفت: سامانه‌های نوین آبیاری از مهمترین راه‌های مقابله با کم آبی، پیشگیری از کاهش ذخیره منابع آب زیرزمینی و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی است.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه گفت: اجرای روش‌های نوین آبیاری، قابلیت دسترسی بهره‌بردار به منابع آب بیشتر، افزایش امکان بهره‌برداری از طرح صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی، کاهش علف‌های هرز، کاهش هزینه و بهبود راندمان انتقال و توزیع آب کشاورزی را به دنبال دارد.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب