سرویس: اجتماعی کد خبر: 91560 ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸

استاندار خراسان‌جنوبی:

افزایش 30 درصدی کشفیات مواد مخدر/ خالی شدن 1700 روستای خراسان‌جنوبی از سکنه

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸ تن مواد مخدر کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

افزایش 30 درصدی کشفیات مواد مخدر/ خالی شدن 1700 روستای خراسان‌جنوبی از سکنه

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی از نظر مساحت سومین استان کشور است و ۹ درصد وسعت کشور را در بر می‌گیرد.

 
وی با اشاره به این که خراسان جنوبی ۷۶۷ هزار نفر جمعیت دارد و از نظر جمعیتی بیست و هشتمین استان کشور هستیم، افزود: پراکندگی جمعیت در استان وجود دارد به طوری که در هر کیلومتر ۵ نفر حضور دارد که میانگین کشوری ۴۹ نفر در هر کیلومتر است.
 
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد، گفت: خراسان جنوبی طولانی ترین مرز را با افغانستان دارد که مناطق نا امنی و جریانات داعشی و تکفیری کانون نا امنی در منطقه است که مرز ما امن ترین مرز است.
 
معتمدیان تصریح کرد: اگر شاهد امنیت پایدار در خراسان جنوبی هستیم ناشی از اشرافیت کامل و برخورد قاطعانه دستگاه قضا و اشرافیت نیروهای نظامی بوده است.
 
وی با اشاره به این‌که یکی از محدود استان هایی هستیم که از ظرفیت‌های بالای نیروهای نظامی و امنیتی برخوردار هستیم، افزود: سال گذشته ۴۰ تن مواد مخدر کشف شده است و ۹۵ درصد کشفیات مربوط به نیروهای مرزبانی و نیروی انتظامی بوده است
 
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸ تن مواد مخدر کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.
 
استاندار خراسان‌جنوبی افزود: استان ما کریدور شرق کشور است و عمدتا مواد مخدر به صورت عبوری و ترانزیتی از استان عبور داده می‌شوند که کشف شده است و نشان از تسلط نیروهای نظامی و امنیتی کشور دارد.
 
معتمدیان تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۵ هزار پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع داده شده است و با سرعت و دقت رسیدگی شده است. 
 
وی افزود: در سال ۹۶ شعبه ویژه تجدید نظر به پرونده های مواد مخدر راه اندازی شد تا شاهد روان سازی در رسیدگی به این پرونده ها باشیم. 
 
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این‌که در بحث قاچاق کالا نسبت به سایر استان ها کمترین میزان را داریم که ناشی از اشراف نیروهای امنیتی است، گفت: با تدوام خشکسالی‌ها و بسته شدن بازارچه های مرزی استان، یک هزار و 700 روستای خراسان‌جنوبی خالی از سکنه شده است که این خود تهدیدی برای استان به حساب می‌آید.
 
معتمدیان با اشاره به این‌که نگاه ویژه به معیشت و افزایش زیرساخت ها در روستاها و مناطق مرزی داریم، تصریح کرد: یک تفاهم نامه با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شده که طی بازه زمانی دو ساله بیش از 12 هزار شغل با محوریت روستاها و مناطق مرزی خراسان‌جنوبی ایجاد ‌شود.
 
استاندار خراسان‌جنوبی از صادرات بیش از 30 میلیون لیتر سوخت طی ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: در اسفندماه سال گذشته معادل هفت سال درآمد برای مرزنشینان استان رقم خورد و زیرساخت مناسب فراهم شد که در بحث تأمین امنیت استان نقش بسزایی دارد.
 
معتمدیان تصریح کرد: پیگیر هستیم تا با اخذ مجوز بخشی از درآمدهای فروش سوخت به اشتغال روستائیان و تکمیل زیرساخت‌ها برای مرزنشینان و روستاییان هزینه شود.
 
وی به ساخت مسکن محرومان در استان اشاره و افزود: امیدواریم تا پایان سال شاهد ساخت ۱۰ هزار مسکن محرومان با تسهیلات ویژه باشیم.
 
معتمدیان تصریح کرد: ماهانه ۸۱۴ هزار تومان یارانه به مرزنشینان از محل فروش سوخت داده می شود.
 
وی با اشاره به این‌که دولت ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده است، افزود: امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد افتتاح فاز اول فولاد قائن در استان باشیم که برای هزار نفر اشتغال به همراه خواهد داشت.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب