سرویس: اجتماعی کد خبر: 91550 ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷

مسئول بسیج سازندگی در خراسان جنوبی:

دیدار جهادگران در لبیک به مقام معظم رهبری با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی/ به دنبال توسعه گفتمان جهادی در استان هستیم

مسئول بسیج سازندگی در خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی به دنبال توسعه فرهنگ و گفتمان جهادی هستیم.

دیدار جهادگران در لبیک به مقام معظم رهبری با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی/ به دنبال توسعه گفتمان جهادی در استان هستیم

به گزارش خبرنگار خاورستان، جهادگران خراسان جنوبی امشب در لبیک به پیام مقام معظم رهبری با آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی دیدار کردند.

 

مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در این دیدار، اظهار کرد: در خراسان جنوبی به دنبال توسعه فرهنگ و گفتمان جهادی هستیم.

 

وی با بیان اینکه 252 گروه جهادی در استان شناسنامه دار هستند، افزود: این گروه‌ها با تشکیل هسته‌های جهادی به طور مستمر با نقاط هدف ارتباط داشته و پیگیر موضوعات ناتمام هستند.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از گروه های جهادی، گروه جهادی محله‌محور است که با تشکیل این گروه‌ها خدمت‌رسانی به جامعه چندین برابر می‌شود.

 

هنری عنوان کرد: گروه‌های جهادی محله محور در غالب گروه‌های پنج‌نفره تشکیل و در حیطه‌های مختلف خدمت‌رسانی می‌کنند و در طول سال به خدمت‌رسانی محله هدف مشغول هستند.

 

وی از حضور میدانی گروه‌های جهادی در مواقع بحران خبر داد و گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با هلال‌احمر برای حضور در دوره‌های امداد و نجات منعقد شده و بیش از 450 جهادگر دوره تخصصی امداد و نجات را گذراندند تا در مواقع بحران بتوان بهتر از این جهادگران استفاده کرد.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: آموزش تسهیل‌گری، کارآفرینی، زمینه‌سازی و استفاده از ظرفیت جهادگران در اشتغال پایدار روستایی نیز از جمله برنامه‌هایی است که امسال دنبال می‌شود.

 

هنری اظهار کرد: گروه تخصصی قنات از دیگر گروه های است که برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف تشکیل خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: از ابتدای تابستان تاکنون 213 گروه جهادی بومی بیش از سه هزار و 100 نفر و 10 گروه جهادی مهمان در مناطق محروم استان خدمت رسانی کردند.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از اعزام اولین گروه جهادی به کاظمین برای آماده‌سازی موکب های اربعین خبر داد.

 

حجت‌الاسلام درویشی عضو گروه جهادی تبلیغی عماد نیز در این جلسه از تشکیل گروه جهادی عماد از سال 1387 خبر داد و افزود: این گروه جهادی فعالیت خود را در منطقه درح سربیشه آغاز کرده است.

 

وی اظهار کرد: این گروه جهادی در زمینه تبلیغی فعالیت دارد و به تدریج فعالیت عمرانی نیز بر فعالیت این گروه جهادی افزوده شد.

 

عضو گروه جهادی تبلیغی عماد بیان کرد: از ابتدای فعالیت این گروه جهادی تاکنون حدود 100 اردو اجرا و حدود 7 هزار نیروی تبلیغی و جهادی به مناطق لرستان و خراسان اعزام شده‌اند.

 

درویشی گفت: ظرفیت برگزاری اردو برای تمام ارگان‌ها و ادارات را داریم. وی اظهار کرد: حضور در محضر آیت‌الله عبادی برای ما طعم شیرینی دارد و خواستاریم شما را نیز در میدان ببینیم و از اردوهای جهادی سرکشی کنید تا بتوانیم در رکاب شما مشکلات را بررسی کنیم.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب