سرویس: اقتصادی کد خبر: 91542 ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷

معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد

پرداخت 980 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی توسط کمیته امداد

معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: از سال 97 تا کنون 980 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان از سوی کمیته امداد امام خمینی پرداخت شده است.

پرداخت 980 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی توسط کمیته امداد

به گزارش خاورستان، حجت‌الله عبدالملکی در گفت‌وگویی در مورد سهم کمیته امداد امام خمینی(ه) از تسهیلات اشتغالزایی روستائیان و عشایر گفت: 2500 میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی سهم کمیته امداد امام خمینی است.

 
وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی از سال 97 به طرح ایجاد اشتغال روستایی ملحق شده است، گفت:  از بهمن 97 تاکنون 980 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال روستائیان و عشایر از سوی کمیته امداد امام خمینی پرداخت شده است.
 
معاون کمیته امداد امام خمینی در پاسخ به این پرسش که آیا وام‌های اشتغال کمیته امداد فقط به افراد روستایی تحت پوشش پرداخت می‌شود، گفت: 80 درصد از کسانی که وام اشتغال روستایی دریافت می‌کنند، تحت پوشش کمیته امداد بوده و 20 درصد نیز نیازمندانی هستند که تحت پوشش قرار ندارند و وام اشتغالزایی دریافت می‌کنند و به هر کسی که وام بدهیم باید قبل از آن فرایند مددکاری کمیته امداد امام در مورد او انجام شود.
 
عبدالملکی در مورد سقف وام‌های اشتغال روستایی گفت: این تسهیلات برای هر شغل تا سقف 50 میلیون تومان و به نرخ 4 یا 6 درصد پرداخت می‌شود. در مورد ضامن این وام‌ها نیز در 4 بانک عامل شامل بانک توسعه وتعاون، بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید هر کدام ضوابط متفاوتی برای ضامن دارند.
 
وی در مورد تعداد اشتغال ایجاد شده از محل تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد گفت: بیش از 20 هزار شغل از این محل ایجاد شده است.
 
معاون کمیته امداد امام خمینی در مورد اینکه آیا کسانی که وام اشتغال‌زایی دریافت می‌کنند از شمول تحت پوشش کمیته امداد خارج می‌شوند، گفت: اگر درآمد خالص یک خانوار کمیته امدادی از حداقل حقوق کارگران بیشتر شود و 6 ماه ادامه پیدا کند، طبق ضوابط از تحت پوشش خارج می‌شود.
 
عبدالملکی همچنین با بیان اینکه سال گذشته با فعالیت‌های اشتغالزایی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی 38 هزار خانوار از تحت پوشش حمایت‌های کمیته امداد خارج شده و مستقل و خودکفا شده‌اند،‌گفت: وام‌های اشتغالزایی در رشته‌های مختلف شامل 1800 شغل در بخش کشاورزی، صنایع دستی، فناوری اطلاعات و ارتباطات،‌مشاغل دانش‌بنیان، دامداری، خدمات پرداخت می‌شود.
 
به گفته وی سهم کمیته امداد امام خمینی از اشتغال کشور 30 درصد است و در سال گذشته حدود 460 هزار شغل در کل کشور ایجاد شد که سهم کمیته امداد از ایجاد شغل در سال قبل به 146 هزار نفر رسید.
 
معاون کمیته امداد امام خمینی  همچنین گفت: سهم کمیته امداد از تسهیلات بانکی کشور 0.3 درصد است که شبکه بانکی در سال گذشته حدود 652 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده و تسهیلات اختصاص یافته برای اشتغال و کارآفرینی توسط کمیته امداد امام خمینی در سال گذشته به 2500 میلیارد تومان رسیده است.
 
انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب