سرویس: اجتماعی کد خبر: 91525 ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی

مساجد در تشکیل و تثبیت انقلاب اسلامی تاثیر بسزایی داشتند/ نقش احیایی مساجد در جنگ اقتصادی

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان این‌که بعد از انقلاب اسلامی، مساجد حیات تازه‌ای گرفتند، گفت: مساجد در تشکیل انقلاب، ثبیت آن و در جنگ تحمیلی بسیار موثر بودند.

مساجد در تشکیل و تثبیت انقلاب اسلامی تاثیر بسزایی داشتند/ نقش احیایی مساجد در جنگ اقتصادی

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام روح الله نوری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: تقارن هفته جهانی مسجد و دهه ولایت یک تقارن معنادار است.

 
وی افزود: مساجد در سخت افزار خود هرچند ضعیف هستند اما با همه ضعف‌هایی که وجود دارد روح حقیقی مساجد که امامت است باید محقق شود.
 
 
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با اشاره به این‌که اگر امروز امنیت قضایی را نمی‌بینیم به دلیل این است که مسجد را نمی‌بینیم، گفت: اگر مسجد خانه حقیقی مردم شود و مسجد تراز انقلابی حقیقتا شکل بگیرد این مشکلات رفع خواهد شد.
 
نوری با اشاره به این‌که بعد از انقلاب اسلامی، مساجد حیات تازه‌ای گرفتند، خاطرنشان کرد: مساجد در تشکیل انقلاب، ثبیت آن و در جنگ تحمیلی بسیار موثر بودند.
 
وی افزود: اکنون که جنگ اقتصادی است قطعا مساجد با وحدت می‌توانند نقش احیایی در مسئله اقتصاد داشته باشند.
 
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با اشاره به این‌که تحقق مسجد تراز انقلاب را در دستور کار داریم، گفت: امروز در مساجد توان‌هایی وجود دارد که به وحدت نرسیده است.
 
نوری با اشاره به اینکه تاکنون در برخی موارد رشد کم بوده است اما در این میان هیچگاه متوقف نبوده است، تصریح کرد: وظیفه توانمندسازی و آموزش بسیار مهم است و تاکنون حرکت روبه جلو بوده و امیدواریم در این توانمندسازی رو به جلو برویم.
 
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان این‌که در سال جاری برنامه ویژه‌ای در بحث حوزه علمیه داریم، گفت: تعریف، ترمیم و ساختار و شاخص گذاری و قانون گذاری مساجد را در دستور کار داریم چون در برخی از مسائل در مساجد دچار خلأهایی هستیم.
 
وی افزود: یکی از اقدامات دیگری که سال گذشته انجام شد این است که شوراهای مساجد را برای اولین بار در استان تشکیل داده‌ایم و امسال نیز این اجتماع را با حضور مسئولان مرتبط با مساجد و ائمه جماعت برگزار خواهیم کرد تا حول محور مسجد جمع شوند.
 
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: امسال در بحث ائمه جماعات 6 منطقه در بیرجند مشخص شده تا شبکه جماعت و امامت شکل بگیرد تا بهتر به اهداف خود برسیم چراکه ما به امامان جماعت مومن و انقلابی نیاز داریم.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب