آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91521
تاریخ انتشار : 1398/05/26 - 11:04
دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی گفت: روز سه شنبه 29 مرداد همزمان با عید غدیر اجتماع غدیریون با حضور عموم مردم در محل دفتر امام جمعه بیرجند مطهری 14 ساعت 9 تا 11 صبح برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد حاجی زاده دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: بنیاد بین‌المللی غدیر با تلاش و پیگیری های مرحوم آیت الله خزعلی ایجاد شده است.

 

وی افزود: از جمله اهداف بنیاد بین المللی غدیر ترویج نهج البلاغه، آموزه های علوی، خطبه غدیر، تلاش در جهت تقویت وحدت مسلمین، پرهیز از هر گونه اقدامات تفرفه برانگیز در جامعه و بسیاری اقدامات دیگر است.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه‌های بنیاد غدیر در چند بخش و در فواصل مختلفی از سال است. تعدادی از برنامه‌ها مختص این ایام و برخی از برنامه‌های فرهنگی و زیربنایی برای تمام سال است.

 

حاجی‌زاده با بیان اینکه برخی از برنامه های بنیاد غدیر متناسب با شرایط استان‌ها متفاوت است، اظهار کرد: در برخی از کشورها نیز بنیاد بین المللی غدیر مخاطب دارد و مراسم عید غدیر به خوبی در این کشورها برگزار می‌شود.

 

وی اظهار کرد: هدف ایجاد بنیاد بین المللی غدیر در کشورهای دنیا شناسایی و ایجاد ارتباط با مراکز علمی برجسته جهان اسلام، تبیین فلسفه غدیر، ایجاد وحدت بین فرق اسلامی، ترویج و تبلیغ فضایل امام علی (ع) است.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی گفت: در کشورهای آلمان، ترکیه، هند، سوریه، عراق، پاکستان، لبنان، نیجریه، افغانستان، زیمباوه، آمریکا و بسیاری دیگر بنیاد غدیر، نمایندگی دارد.

 

حاجی زاده خاطرنشان کرد: بنیاد بین المللی غدیر در مراکز استان‌ها نمایندگی دارد و نماینده ولی فقیه هر استان رئیس بنیاد و به پیشنهاد وی دبیر بنیاد مشخص می‌شود و حکم برایش ابلاغ میشود.

 

وی عنوان کرد: معاونت های بنیاد بین المللی غدیر شامل علمی پژوهشی، امور بانوان، امدادی و تبلیغی می‌شود.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی گفت: امام جمعه هر شهرستان مسئولیت بنیاد غدیر شهرستان را بر عهده دارد.

 

حاجی‌زاده با بیان اینکه برنامه های ابلاغی بنیاد بین المللی غدیر خراسان‌جنوبی از روز عرفه آغاز شده، افزود: قرائت دعای امین الله شب عید قربان و نماز روز عید قربان از دیگر برنامه های دهه امامت و ولایت بوده است.

 

وی اظهار کرد: ستاد مردمی غدیر نیز برنامه خودجوشی است که چندین سال شده با همکاری مردم در سطح استان و شهر بیرجند در حال برگزاری است و روز عید غدیر با طبخ غذا و توزیع نذری از مردم پذیرایی می‌شود و تلاش بر این است که غدیر مانند عاشورا با شکوه برگزار شود.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی اظهار کرد: سرکشی از خانواده شهدای سادات، تجلیل از سادات حاضر در مراسم نماز جمعه با نماد سبز علوی و برپایی ایستگاه صلواتی در شب عید غدیر در سطح شهر از جمله برنامه های دهه امامت و ولایت در استان است.

 

حاجی زاده افزود: امسال جشن محوری عید غدیر مرکز استان دوشنبه شب ۲۸ مرداد بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد امام حسین(ع) با حضور نماینده ولی فقیه و سخنران کشوری برگزار می‌شود.

 

وی عنوان کرد: روز سه شنبه ۲۹ مرداد همزمان با عید غدیر اجتماع غدیریون با حضور عموم مردم در محل دفتر امام جمعه بیرجند مطهری ۱۴ ساعت ۹ تا ۱۱ صبح برگزار خواهد شد و هدف این اجتماع تجدید میقاق ولایت، شهدا، امام شهدا و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان‌جنوبی بیان کرد: سخنران اجتماع غدیریون در بیرجند حجت الاسلام والمسلمین قوامی امام جمعه پردیسان است.

 

حاجی زاده گفت: هدف اجتماع غدیریون یادآوری امامت و ولایت امام علی (ع) در روز غدیر و بیعت ۹۰ هزار نفر با ایشان در آن واقعه تاریخی، تجدید بیعت با امام زمان (عج) وتجدید میقاق با نایب امام زمان (عج) است.

 

وی خاطرنشان کرد: امسال همایش تبیینی مباهله همزمان با ۲۴ ذی الحجه و ۴ شهریور ماه در مرکز استان با هدف افزایش معرفت جامعه نسبت به مباهله، تبیین مباهله به عنوان یکی از برجسته ترین اسناد اهل بیت و نهادینه کردن روز مباهله در جامعه با محوریت سازمان تبلیغات و حوزه های علمیه مرکز استان برگزار خواهد شد.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی گفت: امسال بازسازی واقعه غدیر در شوسف و طبس برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.