سرویس: اجتماعی کد خبر: 91521 ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی خبر داد

برگزاری اجتماع غدیریون همزمان با روز عید غدیر در بیرجند/ حجت‌الاسلام قوامی سخنران جشن محوری عید غدیر مرکز استان است

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی گفت: روز سه شنبه 29 مرداد همزمان با عید غدیر اجتماع غدیریون با حضور عموم مردم در محل دفتر امام جمعه بیرجند مطهری 14 ساعت 9 تا 11 صبح برگزار خواهد شد.

برگزاری اجتماع غدیریون همزمان با روز عید غدیر در بیرجند/ حجت‌الاسلام قوامی سخنران جشن محوری عید غدیر مرکز استان است

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد حاجی زاده دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: بنیاد بین‌المللی غدیر با تلاش و پیگیری های مرحوم آیت الله خزعلی ایجاد شده است.

 

وی افزود: از جمله اهداف بنیاد بین المللی غدیر ترویج نهج البلاغه، آموزه های علوی، خطبه غدیر، تلاش در جهت تقویت وحدت مسلمین، پرهیز از هر گونه اقدامات تفرفه برانگیز در جامعه و بسیاری اقدامات دیگر است.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه‌های بنیاد غدیر در چند بخش و در فواصل مختلفی از سال است. تعدادی از برنامه‌ها مختص این ایام و برخی از برنامه‌های فرهنگی و زیربنایی برای تمام سال است.

 

حاجی‌زاده با بیان اینکه برخی از برنامه های بنیاد غدیر متناسب با شرایط استان‌ها متفاوت است، اظهار کرد: در برخی از کشورها نیز بنیاد بین المللی غدیر مخاطب دارد و مراسم عید غدیر به خوبی در این کشورها برگزار می‌شود.

 

وی اظهار کرد: هدف ایجاد بنیاد بین المللی غدیر در کشورهای دنیا شناسایی و ایجاد ارتباط با مراکز علمی برجسته جهان اسلام، تبیین فلسفه غدیر، ایجاد وحدت بین فرق اسلامی، ترویج و تبلیغ فضایل امام علی (ع) است.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی گفت: در کشورهای آلمان، ترکیه، هند، سوریه، عراق، پاکستان، لبنان، نیجریه، افغانستان، زیمباوه، آمریکا و بسیاری دیگر بنیاد غدیر، نمایندگی دارد.

 

حاجی زاده خاطرنشان کرد: بنیاد بین المللی غدیر در مراکز استان‌ها نمایندگی دارد و نماینده ولی فقیه هر استان رئیس بنیاد و به پیشنهاد وی دبیر بنیاد مشخص می‌شود و حکم برایش ابلاغ میشود.

 

وی عنوان کرد: معاونت های بنیاد بین المللی غدیر شامل علمی پژوهشی، امور بانوان، امدادی و تبلیغی می‌شود.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی گفت: امام جمعه هر شهرستان مسئولیت بنیاد غدیر شهرستان را بر عهده دارد.

 

حاجی‌زاده با بیان اینکه برنامه های ابلاغی بنیاد بین المللی غدیر خراسان‌جنوبی از روز عرفه آغاز شده، افزود: قرائت دعای امین الله شب عید قربان و نماز روز عید قربان از دیگر برنامه های دهه امامت و ولایت بوده است.

 

وی اظهار کرد: ستاد مردمی غدیر نیز برنامه خودجوشی است که چندین سال شده با همکاری مردم در سطح استان و شهر بیرجند در حال برگزاری است و روز عید غدیر با طبخ غذا و توزیع نذری از مردم پذیرایی می‌شود و تلاش بر این است که غدیر مانند عاشورا با شکوه برگزار شود.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی اظهار کرد: سرکشی از خانواده شهدای سادات، تجلیل از سادات حاضر در مراسم نماز جمعه با نماد سبز علوی و برپایی ایستگاه صلواتی در شب عید غدیر در سطح شهر از جمله برنامه های دهه امامت و ولایت در استان است.

 

حاجی زاده افزود: امسال جشن محوری عید غدیر مرکز استان دوشنبه شب ۲۸ مرداد بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد امام حسین(ع) با حضور نماینده ولی فقیه و سخنران کشوری برگزار می‌شود.

 

وی عنوان کرد: روز سه شنبه ۲۹ مرداد همزمان با عید غدیر اجتماع غدیریون با حضور عموم مردم در محل دفتر امام جمعه بیرجند مطهری ۱۴ ساعت ۹ تا ۱۱ صبح برگزار خواهد شد و هدف این اجتماع تجدید میقاق ولایت، شهدا، امام شهدا و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان‌جنوبی بیان کرد: سخنران اجتماع غدیریون در بیرجند حجت الاسلام والمسلمین قوامی امام جمعه پردیسان است.

 

حاجی زاده گفت: هدف اجتماع غدیریون یادآوری امامت و ولایت امام علی (ع) در روز غدیر و بیعت ۹۰ هزار نفر با ایشان در آن واقعه تاریخی، تجدید بیعت با امام زمان (عج) وتجدید میقاق با نایب امام زمان (عج) است.

 

وی خاطرنشان کرد: امسال همایش تبیینی مباهله همزمان با ۲۴ ذی الحجه و ۴ شهریور ماه در مرکز استان با هدف افزایش معرفت جامعه نسبت به مباهله، تبیین مباهله به عنوان یکی از برجسته ترین اسناد اهل بیت و نهادینه کردن روز مباهله در جامعه با محوریت سازمان تبلیغات و حوزه های علمیه مرکز استان برگزار خواهد شد.

 

دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان جنوبی گفت: امسال بازسازی واقعه غدیر در شوسف و طبس برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب