سرویس: اجتماعی کد خبر: 91470 ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲

126 نفر از ابتدای سال در جاده‌های خراسان‌جنوبی بر اثر تصادف فوت کردند/ افزایش 165درصدی کشف سوخت از ابتدای سال

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به افزایش تصادفات در سال جاری، گفت: طی مدت زمان گذشته از ابتدای سال تا کنون 126نفر در جاده های استان جان خود را از دست داده‌اند.

126 نفر از ابتدای سال در جاده‌های خراسان‌جنوبی بر اثر تصادف فوت کردند/ افزایش 165درصدی کشف سوخت از ابتدای سال

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 180 هزار تماس در حوزه فوریت‌های پلیس انجام شده که از این تعداد به 130 هزار تماس توسط اپراتور پاسخ داده و عملیاتی شده است.

 

وی با بیان اینکه این تعداد تماس نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 5درصد افزایش داشته، افزود: 38 هزار تماس در خصوص راهنمایی و ارشاد بوده است.

 

کشف بیش از 17 تن انواع مواد مخدر

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: طی مدت زمان گذشته از ابتدای سال بیش از 17 تن انواع مواد مخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 29درصد افزایش داشته است. 

 

شجاع عنوان کرد: در خصوص کشف تجهیزات ماهواره‌ای از ابتدای سال تا کنون 10درصد افزایش، مواد محترقه 100درصد افزایش، کشف سوخت 165درصد افزایش، کشف خودروهای سرقتی33 درصد افزایش و کشف سرقت نیز 31درصد افزایش را شاهد بودیم.

 

وقوع دو فقره قتل از ابتدای سال

وی با بیان اینکه از ابتدای سال دو مورد قتل در استان داشته‌ایم، گفت: در خصوص دستگیری‌ها نیز از ابتدای سال تاکنون بیش از 2 هزار نفر دستگیر شدند.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حوزه برخورد با رانندگان متخلف نیز شاهد افرایش سه درصدی بوده‌ایم.

 

خلافی بیش از یک میلیون تومانی 282 دستگاه خودرو

شجاع با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون 1500دستگاه خودرو توقیف شده، افزود: 282دستگاه خلافی بیش از یک میلیون تومان داشته است.

 

وی عنوان کرد: از ابتدای سال تا کنون 4700گواهینامه جدید صادر، 10هزار مورد پلاک گذاری خودرو و موتور سیکلت انجام و 8 هزار گذرنامه جدید نیز صادر شده است.

 

فوت 126 نفر در جاده‌های استان بر اثر تصادف

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به افزایش تصادفات در سال جاری، گفت: طی مدت زمان گذشته از ابتدای سال تا کنون 126نفر در جاده‌های استان جان خود را از دست داده‌اند.

 

شجاع در خصوص کاهش تصادفات تصریح کرد: از مردم درخواست می‌شود قانون مدار بوده و به مسائل راهنمایی و رانندگی توجه کنند.

 

بکارگیری یک هزار دستگاه خودروی کنترل نا محسوس

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون حدود 500 دستگاه خودرو از قاچاقچیان مصادره شده، افزود: بیش از یک هزار دستگاه خودروی کنترل نامحسوس در حوزه راه بکارگیری شده است.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون بیش از 5 هزار و 400 فقره تصادفات داشته‌ایم که از این تعداد 1672فقره جرحی، 99 فقره فوتی و بیش از3700 مورد خسارتی بوده است.

 

افزایش 100 درصدی جرایم فضای مجازی

شجاع با اشاره به اقدامات پلیس فتا، عنوان کرد: تعداد پرونده های ثبت شده در خصوص جرایم اینترنتی بیش از 100درصد افزایش داشته که دلیل اصلی، حضور نا آگاهانه مردم در حوزه فضای مجازی است.

 

وی ادامه داد: کشف و رسیدگی به پرونده‌ها نیز 141درصد افزایش داشته است.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: جرایم مالی گزارش شده در حوزه پلیس فتا بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان بوده و برداشت غیر مجاز، کلاهبرداری رایانه‌ای، مزاحمت اینترنتی، جرایم علیه محرمانگی داده‎ها و نشر اکاذیب از جمله جرایم اصلی گزارش شده در حوزه پلیس فتا است.

 

شجاع در خصوص تماس با سامانه197، اظهار کرد: در حوزه انتقادات 19درصد کاهش، درخواست‌ها 6 درصد کاهش، تقدیر 3.7درصد افزایش و راهنمایی 19.5درصد افزایش داشته‌ایم و در مجموع میزان تماس‌ها نسبت به سال گذشته 4.5 درصد افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی شناسایی شده در استان، بیان کرد: اعتیاد صنعتی، بیکاری، اعتیاد سنتی، طلاق و نزاع از جمله آسیب های اجتماعی احصا شده در استان است.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 2هزار و 770 نفر به مراکز مشاوره استان مراجعه کرده‌اند.

 

شجاع از اعزام یک هزار 328 مشمول به خدمت سربازی طی مدت گذشته از سال جاری خبر داد و افزود: یک هزار و 685 مورد معافیت تحصیلی و 3500 مورد معافیت پزشکی صادر شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون 62 هزار و 800 کارت پایان خدمت صادر شده است.

 

انتهای پیام/127


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب