سرویس: اجتماعی کد خبر: 91468 ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲

وقوع 56 فقره تصادف در جاده‌های خراسان جنوبی/7 نفر جان باختند

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی گفت: در هفته‌ای که گذشت 56 تصادف در جاده‌های خراسان‌جنوبی به وقوع پیوست که 5 مورد این تصادفات منجر به فوت شده است.

وقوع 56 فقره تصادف در جاده‌های خراسان جنوبی/7 نفر جان باختند

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: هفته گذشته 5 تصادف منجر به فوت در جاده‌های خراسان جنوبی رخ داده که متأسفانه موجب فوت 7 نفر شده است.

 
وی با اشاره به این‌که هفته گذشته 27 تصادف جرحی در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته که منجر به مجروح شدن 40 نفر شده است، افزود: 24 مورد تصادف خسارتی و در مجموع 56 تصادف در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته است. 
 
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بیان کرد: 62 درصد تصادفات در جاده‌های اصلی، 28 درصد در جاده‌های روستایی و 10 درصد تصادفات نیز در جاده‌های فرعی رخ داده است. 
 
 رضایی ادامه داد: 52 درصد تصادفات هفته گذشته واژگونی و خروجی از جاده بوده و 31 درصد تصادفات در روز پنج‌شنبه رخ داده است.
 
وی درباره علل عمده تصادفات نیز گفت: کارشناسان 43 درصد تصادفات را عدم توجه به جلو و 27 درصد را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص داده اند که بیشترین ساعات تصادف نیز 14 الی 20 شب گزارش شده است.
 
 رضایی یادآور شد: کل تخلفات هفته گذشته در جاده‌های برون شهری استان 14 هزار و 464 مورد و تخلفات حادثه ساز یک هزار و 76 مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده‌اند.
 
وی با بیان این که طی هفته گذشته 31 خودرو و 31 موتورسیکلت توقیف شده است، افزود: از هموطنان می‌خواهیم با رعایت اصول ایمنی به هنگام رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، جان اعضای خانواده خود و دیگران را در معرض خطر مرگ قرار ندهند.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب