سرویس: اجتماعی کد خبر: 91465 ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

عید قربان مظهر عبودیت و نمایش تسلیم در برابر پروردگار/ دشمن به جنگ سیاسی و اقتصادی نظام اسلامی آمده است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: عید قربان مظهر عبودیت و نمایشی از تسلیم در برابر خداوند متعال است.

عید قربان مظهر عبودیت و نمایش تسلیم در برابر پروردگار/ دشمن به جنگ سیاسی و اقتصادی نظام اسلامی آمده است

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان با تبریک و تهنیت عید سعید قربان، اظهار کرد: رعایت تقوا در عبودیت  و بندگی پروردگار است و باید تقوا را که سرمایه عمر انسان است قدر بدانیم  و این چند روز دنیا را با بندگی خدا رشد کنیم.

 
 
وی با اشاره به این‌که عید قربان مظهر عبودیت و نمایشی از تسلیم حضرت ابراهیم (ع) در برابر خداوند متعال است، افزود: هدف اصلی از خلقت انسان عبودیت است و این بدین معناست که تمام لحظات عمر انسان در زندگی در راه خدا مصرف شود.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: عبادت فقط خواندن نماز و روزه نیست بلکه تمام زندگی هر فرد باید در جهت رضای خدا و بندگی با بصیرت باشد.
 
 
عبادی افزود: بصیرت در دین بسیار مهم است و باید در مدیریت زندگی چند روزه دنیا، مدیریت درست داشته باشیم.
 
 
وی با بیان این‌که انسان به عبودیت و بندگی خدا نیاز دارد، ادامه داد: عبادت خدا برنامه‌ای از ربوبیت خدا برای انسان است یعنی پروردگار هر موجودی را پرورش می‌دهد.
 
 
امام جمعه بیرجند با بیان این‌که سرمایه انسان عمر اوست و باید از آن به بهترین نحو استفاده کند، تصریح کرد: انسان برای رسیدن به کمال باید در این دنیا بندگی خداوند را به جای آورد و کسانی که از زیر بار بندگی خدا خارج می‌شوند در واقع پرستش حق را رها و باطل را پرستش می‌کنند.
 
 
وی افزود: امروز اگر افرادی دزدی  و حقوق مردم را پایمال می کند بخاطر این است که برای خود از ظواهر دنیا همچون ریاست، پول و مقام بت ساخته‌اند و  اسیر پرستش باطل شده‌اند.
 
 
عبادی گفت: راه رشد و کمال از راه فسق، فجور و ظلم جداست و دنیا میدان آزمایش بزرگی است و باید مشخص کنیم در جبهه استکبار هستیم یا در جبهه عدالت و حق.
 
 
وی با بیان این‌که مبادا زندگی دنیا را به یک میز، رشوه و ربا بفروشیم، تاکید کرد: مدیریت زندگی در عبودیت و بندگی خداوند است و عبودیت خداوند حقیقتی دارد که کمال است.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که تقوا، همان مدیریت صحیح زندگی است که خداوند برای رشد و کمال هر انسان دین را آفریده است، خاطرنشان کرد: تسلیم خدا بودن موجب کمال و سعادت  انسان می‌شود.
 
 
وی بیان کرد: در شرایط آخرالزمانی اگر با چشم باز و بصیرت نگاه کنیم قضایا روشن است و در آن هیچ ابهامی وجود ندارد و امروز در دنیا وجود دو قطب اعم از  استکبار، ظلم و بی عدالتی که کشورها و شهرها را ویران و برنامه سلطه بر جهان دارند و قطب مقابل آن عدالت خواهی مشهود است.
 
 
 عبادی با اشاره به این‌که امروز اربعین حسینی سمبل حرکت بزرگ عدالت خواهی است، گفت: امروز برخی از کشورهای منطقه ابزار دست استکبار جهانی شده‌اند و به نام اسلام به جنگ و خون‌ریزی و قتل عام مردم می‌پردازند.
 
 
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه‌ دشمن به جنگ سیاسی و اقتصادی نظام اسلامی آمده است، افزود: اما باید حواسمان جمع باشد با شیوه سیاسی خود سر از جبهه دشمن در نیاوریم.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب