سرویس: آیت الله عبادی کد خبر: 91464 ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱

دیدار آیت‌الله عبادی با خانواده‌های شهدای منا در بیرجند/ شهدای منا مهمان خدا هستند/ گلایه از بی توجهی به میدان شهدای منا

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در سالروز فاجعه منا با تعدادی از خانواده‌های شهدای منا در شهر بیرجند دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار آیت‌الله عبادی با خانواده‌های شهدای منا در بیرجند/ شهدای منا مهمان خدا هستند/ گلایه از بی توجهی به میدان شهدای منا

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی  نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند در آستانه عید سعید قربان با خانواده‌های شهدای حادثه منای استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

وی در دیدار با خانواده شهید چوبدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا اظهار کرد:شهید چوبدار از جهت ایمان، حسن سابقه و عمل شهرت زیادی داشت.

 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگرچه حادثه منا حادثه‌ای تلخ بود و در این گونه سفرها که برای مسافرت حج فریضه بزرگ زائر اعزام و واجب آن در طول عمر شاید یک بار رخ دهد اما خانواده ،بازماندگان و دوستان منتظر برگشت زائر خود هستند تا جشن بازگشت برگزار کنند اما در حادثه منا اتفاقی سخت برای بازماندگان نیز رخ داد.
 
آیت‌الله عبادی عنوان کرد: شهدای منا مهمان خدا هستند گرچه همه انسانها می‌میرند وهیچ کس زنده نمی‌ماند وچه بهتر که مرگ در راه خدا باشد و با این ویژگی‌ها باشد اما این نوع مرگ بسیار با ارزش است.
 
وی اظهار کرد: در حادثه منا جریانات تلخی رخ داد که خوش بینانه آن این است که بی تدبیری بوده اما شواهد سرسپردگان به کمتر و خصومتی که با مسلمانان دارند نظر بدبینانه اینکه طرح برنامه بوده آنچه که آنها در جهت ریختن خون مسلمانان حرمین شریفین دیکته‌ای است که استکباربرای انها طراحی می‌کند و اینها اجرا می‌کنند.
 
دست اندرکاران حادثه منا ملتمسانه دنبال دشمن برای اجرای جریانات هستند
امام جمعه بیرجند اظهار کرد: دست اندرکاران حادثه منا ملتمسانه دنبال دشمن برای اجرای جریانات هستند و جای تسلیت است که جان عزیزان ما را گرفتند. اما سکه دو رو دارد درست است در این حادثه تلخ ظلم بزرگی شد در زاویه معنوی اینکه مکه معظمه حرمین شریفین جایگاهی است که آزمایش حضرت ابراهیم یکی از مهمات آن بر فرزند خود اسماعیل، بود آنچه خدا امر کرده من هم پای آن ایستادگی می‌کنم و شهادت شهدای منا جای تبریک دارد.
 
آیت‌الله عبادی بیان کرد: افراد جان خود را از دست می‌دهند سرنوشت ها در پشت پرده به گونه ایست که آنهایی که بر سرنوشت قتلی نوشته شده است به سوی قربانگاه‌های خود در حرکتند ما در این شب بزرگ خدمت شما تسلیت در غم شما شریک هستیم هم برای این مهمانان خدا که در قربان قربانی شدند جای تبریک دارد هیچ کس زنده نمی‌ماند اما این نوع مرگ شانس است.
 
آخرین بوسه‌های پسر بر پیشانی پدر

فرزند شهید رضاپور ضمن بیان خاطره ای از پدرشان گفت: در زمان اعزام پدر به حج، ایشان عکس هایی که قصد داشتند به کاروان زیارتی خود تحویل دهند را به اقوام و خویشان نشان می دادند، یکی از عکس ها را پدرم مخصوص سفر به مکه گرفته بودند تا همراه خود به سفر ببرند را به یکی از اقوام نشان دادند و گفتند که این عکس را به فرزندم داده ام تا بزرگ کند، فردی که مخاطب پدرم بود خطاب به ایشان گفت، یک عکس را جهت یادگاری به من بدهید و در پشت آن نیز دست خطی برای من بنویسید، که ایشان در پشت آن عکس نوشت "عزیزم بدار که به زودی میروم / چون آتش آمدم چون رود می روم"، این نوشته به گونه ای بود که انگار به ایشان الهام شده بود که شهید خواهند شد، این عکس البته وجود دارد ولی متأسفانه به من نمی دهند.

 

وی افزود: من با پدرم بسیار رفت و آمد داشته و هر کجا که ایشان می رفتند من نیز همراهشان بودم، در جلوی درب مصلی پدرم با یکی از همکلاسی های قدیم خود خداحافظی کرد که ایشان گفت " این بار سومی است که با من خداحافظی می کنید" و پدرم در پاسخ جواب داد "اگر من رفتم و برنگشتم آن زمان افسوس خواهی خورد که ای کاش بیشتر با تو خداحافظی می کردم."

 
فرزند شهید رضاپور همچنن از میدانی که به عنوان شهدای منا در بیرجند ناگذاری شده گلایه کرد و افزود: میدانی که به نام شهدای منا در بیرجند نامگذاری شده در مکانی  کم تردد است که کمتر کسی آن را می‌شناسد و قبلا بنری نیز در این میدان نصب شده بود که الان همان بنر دیگر وجود ندارد که لازم است بیشتر به آن توجه شود.
 
در ایام ماه ذی الحجه سال 1394 در روز عرفه در منطقه منا جمعی از حاجیان  حاضر در منا به دلیل ازدحام جمعیت و شلوغی جان خود را از دست داده و به شهادت رسیدند در بین حاجیانی که شهید شدند شمار زیادی ایرانی و 5 نفر هم از خراسان جنوبی بودند.
 
علی حاجی‌پور، حسن همایونی ،محمد چوبدار، علی‌اکبر دلیر و محمدمهدی رضاپور از شهدای حادثه منا سال 1394 خراسان جنوبی هستند. روحشان شاد و یادشان گرامی.
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب