سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 91460 ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی:

ساخت 119کلاس درس در مسکن‌های مهر خراسان‌جنوبی نیازمند 54 میلیارد تومان اعتبار است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: در مسکن های مهر 346 کلاس درس مورد نیاز بوده که از این تعداد 119 کلاس در 10 شهرستان باقی مانده و به 54 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

ساخت 119کلاس درس در مسکن‌های مهر خراسان‌جنوبی نیازمند 54 میلیارد تومان اعتبار است

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد ابراهیم آبادی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در استان12 منطقه آموزشی با 170 هزار دانش‌آموز وجود دارد.

 
وی افزود:در حال حاضر 2 هزار و 42 فضای آموزشی در استان وجود دارد که از این تعداد 48 درصد نیازمند مقاوم سازی، 13 درصد تخریبی و 39 درصد مقاوم است.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی بیان کرد: در شهرستان های تابعه به غیر از بیرجند در مسکن های مهر 346 کلاس درس مورد نیاز بوده که از این تعداد  188 کلاس تحویل و 45  کلاس نیمه تمام است.
 
ابراهیم آبادی عنوان کرد: از این تعداد 119 کلاس در مسکن های مهر 10 شهرستان استان باقی مانده که به 54 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
 
وی با بیان اینکه در سایت های مسکن مهر شهرستان بیرجند 396 کلاس درس فضای آموزشی  مورد نیاز بوده، افرود: از این تعداد 87 کلاس تحویل، 83 کلاس نیمه تمام و 238 کلاس دیگر  در مسکن مهر بیرجند باقی مانده که به 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: در شهرک های اقماری مانند حاجی آباد، امیرآباد، چهکند، سراب، رقویه، منظریه و علی‌آباد  63 کلاس درس مورد نیاز است.
 
ابراهیم آبادی بیان کرد: 75 درصد مدارس و فضاهای آموزشی استان مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد است و در حال حاضر 2 هزار و 300 کلاس درس  باقی مانده که اغلب در روستاها هستند. امیدواریم تا سال 1400 تمام مدارس در خراسان جنوبی مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد شوند.
 
وی با بیان اینکه از سال 1392 استانداردسازی فضاهای آموزش و پرورش در دستور کار دولت قرار گرفت، خاطرنشان کرد: تا آن زمان 40 درصد مدارس استان مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد بودند و در حال حاضر این عدد به 75 درصد رسیده است.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در مجموع یک هزار و 900 مدرسه در استان وجود دارد که از این تعداد بیش از یک هزار و 750 مدرسه دولتی و 146 مدرسه غیردولتی هستند.
 
ابراهیم آبادی عنوان کرد: در حال حاضر در بیرجند 350 کلاس درس دو نوبته است که باید با احداث فضاهای آموزشی جدید از شیفت خارج شوند.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب