سرویس: اجتماعی کد خبر: 91458 ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌‌جنوبی:

بیش از 2600 دانش آموز در معرض خطر در خراسان‌جنوبی شناسایی شدند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی گفت: امسال 2 هزار و 684 دانش آموز در معرض خطر در مدارس اجرای طرح استان شناسایی شدند که از این تعداد 909 نفر دارای اختلالات مرتبط با رفتارهای پرخطر بودند.

بیش از 2600 دانش آموز در معرض خطر در خراسان‌جنوبی شناسایی شدند

به گزارش خبرنگار خاورستان، فرشید جعفری معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی ضمن معرفی طرح نماد، اظهار کرد: این طرح یعنی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان با هدف توانمندسازی دانش آموزان و مقابله با آسيب‌های اجتماعي از طريق مداخله به موقع و موثر با استفاده از رويكرد پيشگيری رشد مدارس  از سال 1396 در شش مدرسه شهرستان درمیان و شش مدرسه مرکز استان اجرا شده است.

 
وی افزود: طرح نماد در سال تحصیلی97_98 در تمامی مدارس شهرستان درميان و شش مدرسه بیرجند اجرا شده است.
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌‌جنوبی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید طرح نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان در مدارس سه شهرستان اجرا خواهد شد.
 
جعفری عنوان کرد: در طرح نماد 20 مهارت در زمینه‌های اجتماعی، تربیت فرزند سالم و خودکنترلی به مربیان آموزش داده می‌شود.
 
وی گفت:  امسال  2 هزار و 684 دانش آموز در معرض خطر در مدارس اجرای طرح استان شناسایی شدند که از این تعداد 909 نفر دارای اختلالات مرتبط با رفتارهای پرخطر بودند.
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح نماد در مدارس استان 72 دانش آموز معتاد درمان شدند که 8.5 درصد آنان بازگشت داشتند به اجرای طرح ملی توانمند سازی، مشاوره و مددکاری، شاداب سازی و کارایی( تمشک) اشاره کرد و افزود: این طرح به عنوان زیر مجموعه ای از طرح نماد در سال تحصیلی 98-99 در استان به 200 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب