کد خبر: 91453 ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خرسان‌جنوبی:

افزایش سفرها در اولین ماه از فصل تابستان/ بیش از 170 هزار مسافر جابه‌جا شدند

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خرسان‌جنوبی گفت: در اولین ماه از سفرهای تابستانی سال جاری تعداد 170 هزار و 999 مسافر جابه‌جا شدند که سفرهای انجام شده نسبت به مدت مشابه سال 97 از افزایش 6 درصدی برخوردار بوده است.

افزایش سفرها در اولین ماه از فصل تابستان/ بیش از 170 هزار مسافر جابه‌جا شدند

به گزارش خاورستان، جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خرسان‌جنوبی و دبیر کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان از افزایش 6 درصدی سفرهای انجام شده در اولین ماه از فصل تابستان خبر داد و اظهار کرد: در اولین ماه از سفرهای تابستانی سال جاری تعداد 170 هزار و 999 مسافر با انجام 15 هزار و 677 سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابه‌جا شدند که سفرهای انجام شده نسبت به مدت مشابه سال 97 از افزایش 6 درصدی برخوردار بوده است.

 

وی تکریم ارباب رجوع، رفتار توأم با احترام و ادب و خدمات مطلوب در حین سفر برای مسافران و استفاده از محل‌های مناسب و مطمئن برای توقف مسافرین در طول مسیر را از اولویت‌های مهم و یک ضرورت اساسی برای شرکتها ، مؤسسه و شعب حمل ونقل مسافر استان دانست و افزود: هم اکنون افزون بر 597 دستگاه انواع وسیله نقلیه عمومی برون شهری اعم از ناوگان اتوبوسی ویژه، vip، ناوگان سواری کرایه و مینی بوسی در بخش حمل و نقل مسافر فعالیت دارند و ارائه خدمات به مسافران تابستانی در مقاصد مختلف درون و برون استانی را عهده دار هستند. 
 
 
دبیر کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر خراسان‌جنوبی ادامه داد: استانهای تهران – سیستان و بلوچستان – خراسان رضوی و کرمان بیشترین مقاصد سفر مسافرین از مبدأ خراسان جنوبی هستند.
 
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خرسان‌جنوبی یادآور شد: برای سهولت دسترسی مسافران به خدمات این بخش علاوه بر تأمین بلیت از طریق دفاتر فروش بلیت سطح شهر و وب سایت های فروش بلیت شرکت ها، امکان تهیه بلیت از طریق دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهرهای استان نیز فراهم شده است تا مسافرین بتوانند نسبت به خرید بلیت رفت و برگشت سفر اقدام کنند.
 
 
شهامت ادامه داد : کنترل و نظارت بر وضعیت پایانه های مسافری، مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی، مراکز مکانیزه معاینه فنی با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط تا پایان اجرای طرح تابستانی در دستور کار تیم های نظارتی این اداره کل قرار دارد و تلاش خواهد شد تا با افزایش ارایه خدمات شرایط ارتقاء سطح خدمات به مسافرین از جمله رعایت مسائل ایمنی، بهداشتی، کاهش توقف‌ها در طول مسیر، شاهد رشد بیشتر سفرهای بین شهری و افزایش جابجایی مسافر با ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای باشیم.
 
 
وی در ادامه به روش‌های نوین ارائه خدمات حمل و نقلی از جمله سفرهای کریدوری، ایجاد سکو و دفاتر مسافرتی در مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی اشاره کرد و افزود: تفاهم نامه‌ای فی ما بین انجمن‌های صنفی شرکت‌های مسافری و مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی استان منعقد شده که با اجرای موضوع شاهد ارائه خدمات در مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی به مسافران بین راهی خواهیم بود.
 
 
شهامت افزود: سامانه گویای 141 و سامانه پیامکی 300056141 نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران درخصوص نحوه ارائه خدمات سفرهای تابستانی در خراسان جنوبی خواهد بود.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب