سرویس: اجتماعی کد خبر: 91452 ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی خبر داد

افزایش 10 میلیون تومانی تسهیلات بلاعوض ساخت مسکن روستایی در صورت ساخت طی 25 روز

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: اگر متقاضیان ساخت مسکن روستایی در بازه زمانی 25 روزه کار ساخت مسکن را به اتمام برسانند تسهیلات بلاعوض تا 25 میلیون افزایش خواهد داشت.

افزایش 10 میلیون تومانی تسهیلات بلاعوض ساخت مسکن روستایی در صورت ساخت طی 25 روز

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اصغر آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سفری که رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اسفند ماه سال گذشته به خراسان‌جنوبی داشت مصوب شد 10 هزار واحد مسکونی برای افراد کم درآمد سطح استان ساخته شود.

 

وی با بیان اینکه بخشی از تسهیلات در نظر گرفته شده برای متقاضیان بلاعوض است، افزود: از 10 هزار واحد 5 هزار واحد مسکونی در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) بود که برای مددجویان ساخته شود و 5 هزار واحد دیگر در اختیار بنیاد مسکن برای افرادی که تحت پوشش بهزیستی، سایر نهادهای حمایتی و افراد عادی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند در نظر گرفته شده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از 5 هزار واحدی که در اختیار بنیاد مسکن است کلیه 5 هزار واحد در سطح روستاها شناسایی شده و برای تمامی افراد پرونده تشکیل شده است.

 

آسمانی مقدم عنوان کرد: تقریبا برای هر 5 هزار واحد پروانه ساختمانی صادر شده و آماده معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات هستند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای سه هزار واحد در خراسان جنوبی تسهیلات ابلاغ شده، افزود: این تعداد به بانک‌ها معرفی شده و تاکنون حدود 2500 واحد نیز با بانک‌ها انعقاد قرارداد انجام داده‌اند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: حدود 1590 پی‌کنی انجام، 570 فنداسیون ریخته و حدود 180 واحد دیوار چینی تا سقف جلو رفته است.

 

آسمانی‌مقدم بیان کرد: برای ساخت این واحدها تسسهیلات 40 میلیون تومانی با بازپرداخت 15 ساله و 15 میلیون تومان بلاعوض در نظر گرفته شده بود که بعد از تخصیص اعتبار سهم بلاعوض تا 25 میلیون تومان افزایش پیدا کند اما برای اینکه اهرم تشویقی برای افراد در نظر گرفته شود و سرعت کار افزایش داشته باشد اگر ساخت واحدی طی 25 روز آینده به اتمام برسد بلاعوض رابه 25 میلیون تومان افزایش می‌دهیم.

 

وی با تاکید بر بالا بردن سرعت ساخت واحدها توسط مردم، گفت: اعتبار خوبی برای استان پیش‌بینی شده و لازم است مردم برای استفاده بیشتر از این بلاعوض سریعتر برای ساخت اقدام کنند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: طبق سرشماری سال 1395 در خراسان‌جنوبی حدود 88 هزار و 835 واحد مسکونی رصد شده که از این تعداد تا کنون 39 هزار و 500 مسکن بهسازی، نوسازی و بازسازی شده و حدود 49 هزار واحد مسکن روستایی در استان وجود دارد که از استحکام کم یا بدون استحکام برخوردار هستند و لازم است این تعداد مسکن تبدیل به مسکن مقاوم شوند.

 

آسمانی‌مقدم گفت: با این تعداد واحد مسکن محرومان که قرار است ساخته شود مشکل مسکن استان به طور کامل حل نخواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هر ساله بیش از 3 هزار واحد با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و بازپزداخت 15 ساله برای روستائیان می‌سازد و امیدواریم مسکن روستایی استان برای حداقل 6 سال آینده مقاوم شده و مشکلی در خصوص مسکن نامقاوم در روستاهای استان نداشته باشیم.

 

انتهای پیام/127


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب