آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91451
تاریخ انتشار : 1398/05/20 - 10:41
رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: برای ترویج روحیه جهادی باید زمینه حداکثری حضورجهادگران وجوانان دربدنه نظام اداری فراهم شود.

به گزارش خاورستان، محمد زهرایی رئیس بسیج سازندگی کشور در اولین دوره آموزش رسانه‌ای گروه‌های جهادی اظهار کرد: در دیدار اخیر رهبر انقلاب صحبت‌های جامعی پیرامون حرکت‌های جهادی باید روش و شیوه‌های جدید گسترش گروهای جهادی و افزودن کمیت عاملین درضمن توانمندسازی و تخصصی کردن گروه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

 

 

وی در مورد اهمیت آموزش گروه‌های جهادی گفت: برای ساماندهی و سازماندهی کامل گروه‌های جهادی باید ابتدا شناسایی شبکه جهادگران به خوبی شناخته شده و بتوانیم هر کدام از گروه‌های جهادی و جهادگران را طبق ظرفیت و توان خود سازماندهی کرده تا بتوان دارای شبکه‌ای کامل و منسجم طراحی کنیم.

 

رئیس بسیج سازندگی کشور گام دوم این اقدام را آموزش و توانمند سازی شبکه ایجاد شده دانست و افزود: برای حرکت به سمت تبدیل گفتمان جهادی به گفتمان عمومی جامعه نیاز بر آن است شبکه های جهادگران بتوانند مسائل مهم کشور را دسته بندی کرده و در حل آن مشکلات و مسائل اقدام کنند.

 

زهرایی ضمن با اهمیت خواندن این دوره‌های آموزشی گفت: برای نخستین بار و با همکاری شبکه افق دانشکده فرهنگ و رسانه دانشگاه امام حسین (ع) و بسیج سازندگی برای ورود جدی گروه‌های جهادی به امر مهم تولید محتوا در حوزه رسانه این دوره برگزار شده است.

 

وی گفت: گروه های جهادی در عرصه اقدام برای محرومیت زدایی خوب فعالیت می‌کنند اما در بازنمایی اقدامات خود ضعف دارند.

 

رئیس بسیج سازندگی کشور اظهار کرد: اگر در گام نخست چهار هزار گروه جهادی ما دارای رابط رسانه ای باشیم با توانمند سازی این عزیزان می شود پیام های مشخص و منسجم در افکار عمومی منعکس کرد.

 

زهرایی در حال حاضر ضعف گروه‌های جهادی را در تولید و انتشار محتوای زسانه‌ای دانست و گفت: در دیدار اخیر رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی با جهادگران؛ معظم له به اقدامات رسانه گروه‌های جهادی اشاره داشته و فرمودند : خدمات گسترده وخوبتان را هنرمندانه منعکس کنید که باورپذیر باشد.

 

وی عنوان کرد: وقتی این کلام ولایت اهمیت چند برابری پیدا می‌کند که مولا و مقتدایمان جهادگران را با عباراتی چون: سفیران کار و تلاش، مظهر مجسم آیه قرآن، مژده آینده بهتر، تصویر واقعی از کشور معرفی می‌کنند پس باید بتوانیم برای تبدیل این حرکت عظیم به گفتمان عمومی و رایج در کشور و پاسخ به فرمان ولی امرخودمان کاری در تراز انقلاب انجام دهیم.

 

زهرایی اشاره داشت: بسیج نهاد مردمی و دستاورد بی بدیل انقلاب اسلامی است و خاستگاه جهادگران را مقام معظم رهبری در بسیج سازندگی قراردادند و به همین دلیل گروههای جهادی هیچ زمانی در سیطره گروه‌های ذینفع سیاسی واقتصادی قرارنداشته و پاک و زلال ماندند.

 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه هر تفکری در تضعیف بسیج گام بردارد مظهر نفوذ است، افزود: خلا موجود در گسترش حرکت‌های جهادی تثبیت و رسمیت بخشیدن و عدم سهم برای نقش آفرینی جهادگران در عرصه‌های دستگاه‌های اجرایی ونهادهای حاکمیتی است.

 

وی اظهار کرد: برای ترویج روحیه جهادی باید زمینه حداکثری حضورجهادگران وجوانان دربدنه نظام اداری فراهم شود.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.