سرویس: اخبار شهرستانها کد خبر: 91451 ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
رئیس بسیج سازندگی کشور:

هر تفکری در تضعیف بسیج گام بردارد مظهر نفوذ است/ باید زمینه حداکثری حضورجهادگران وجوانان دربدنه نظام اداری فراهم شود

رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: برای ترویج روحیه جهادی باید زمینه حداکثری حضورجهادگران وجوانان دربدنه نظام اداری فراهم شود.

هر تفکری در تضعیف بسیج گام بردارد مظهر نفوذ است/ باید زمینه حداکثری حضورجهادگران وجوانان دربدنه نظام اداری فراهم شود

به گزارش خاورستان، محمد زهرایی رئیس بسیج سازندگی کشور در اولین دوره آموزش رسانه‌ای گروه‌های جهادی اظهار کرد: در دیدار اخیر رهبر انقلاب صحبت‌های جامعی پیرامون حرکت‌های جهادی باید روش و شیوه‌های جدید گسترش گروهای جهادی و افزودن کمیت عاملین درضمن توانمندسازی و تخصصی کردن گروه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

 

 

وی در مورد اهمیت آموزش گروه‌های جهادی گفت: برای ساماندهی و سازماندهی کامل گروه‌های جهادی باید ابتدا شناسایی شبکه جهادگران به خوبی شناخته شده و بتوانیم هر کدام از گروه‌های جهادی و جهادگران را طبق ظرفیت و توان خود سازماندهی کرده تا بتوان دارای شبکه‌ای کامل و منسجم طراحی کنیم.

 

رئیس بسیج سازندگی کشور گام دوم این اقدام را آموزش و توانمند سازی شبکه ایجاد شده دانست و افزود: برای حرکت به سمت تبدیل گفتمان جهادی به گفتمان عمومی جامعه نیاز بر آن است شبکه های جهادگران بتوانند مسائل مهم کشور را دسته بندی کرده و در حل آن مشکلات و مسائل اقدام کنند.

 

زهرایی ضمن با اهمیت خواندن این دوره‌های آموزشی گفت: برای نخستین بار و با همکاری شبکه افق دانشکده فرهنگ و رسانه دانشگاه امام حسین (ع) و بسیج سازندگی برای ورود جدی گروه‌های جهادی به امر مهم تولید محتوا در حوزه رسانه این دوره برگزار شده است.

 

وی گفت: گروه های جهادی در عرصه اقدام برای محرومیت زدایی خوب فعالیت می‌کنند اما در بازنمایی اقدامات خود ضعف دارند.

 

رئیس بسیج سازندگی کشور اظهار کرد: اگر در گام نخست چهار هزار گروه جهادی ما دارای رابط رسانه ای باشیم با توانمند سازی این عزیزان می شود پیام های مشخص و منسجم در افکار عمومی منعکس کرد.

 

زهرایی در حال حاضر ضعف گروه‌های جهادی را در تولید و انتشار محتوای زسانه‌ای دانست و گفت: در دیدار اخیر رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی با جهادگران؛ معظم له به اقدامات رسانه گروه‌های جهادی اشاره داشته و فرمودند : خدمات گسترده وخوبتان را هنرمندانه منعکس کنید که باورپذیر باشد.

 

وی عنوان کرد: وقتی این کلام ولایت اهمیت چند برابری پیدا می‌کند که مولا و مقتدایمان جهادگران را با عباراتی چون: سفیران کار و تلاش، مظهر مجسم آیه قرآن، مژده آینده بهتر، تصویر واقعی از کشور معرفی می‌کنند پس باید بتوانیم برای تبدیل این حرکت عظیم به گفتمان عمومی و رایج در کشور و پاسخ به فرمان ولی امرخودمان کاری در تراز انقلاب انجام دهیم.

 

زهرایی اشاره داشت: بسیج نهاد مردمی و دستاورد بی بدیل انقلاب اسلامی است و خاستگاه جهادگران را مقام معظم رهبری در بسیج سازندگی قراردادند و به همین دلیل گروههای جهادی هیچ زمانی در سیطره گروه‌های ذینفع سیاسی واقتصادی قرارنداشته و پاک و زلال ماندند.

 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه هر تفکری در تضعیف بسیج گام بردارد مظهر نفوذ است، افزود: خلا موجود در گسترش حرکت‌های جهادی تثبیت و رسمیت بخشیدن و عدم سهم برای نقش آفرینی جهادگران در عرصه‌های دستگاه‌های اجرایی ونهادهای حاکمیتی است.

 

وی اظهار کرد: برای ترویج روحیه جهادی باید زمینه حداکثری حضورجهادگران وجوانان دربدنه نظام اداری فراهم شود.

 

انتهای پیام/127


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب