آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91436
تاریخ انتشار : 1398/05/19 - 13:49
امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی برگزار شد و مهران سرپرست تودیع و حسن عزیزی به عنوان مدیرکل جدید اداره کل ورزش و جوانان استان معرفی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهران سرپرست مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در امروز مراسم تودیع و معارفه مدیر کل ورزش و جوانان استان، اظهار کرد: قبل از اینکه من که عهده دار سمت مدیرکل ورزش وجوانان خراسان جنوبی شوم  ورزش و جوانان استان شکل و ساختار اداری نداشت.

 

وی افزود: ساختار اداری موضوعی است که بایستی روی آن بسیار کار شود.

 

مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در اداره کل ورزش و جوانان نوع راهبرد ما در گفتار و رفتارمان تهاجمی بوده و در مقابل گزینه‌هایی که به عنوان مسائل محیطی، سیستم را تحت تأثیر قرار دادند اداره کل ورزش و جوانان اساسا هویت اجرایی نداشت.

 

سرپرست ادامه داد: تلاش ما بر این بود که شأن و منزلت اداری در ساختار اداره کل بازسازی، احیا و ارتقا دهیم.

 

وی عنوان کرد: در ساختار داخلی اداره کل ورزش و جوانان استان کار بزرگی صورت گرفت کاری که برای کلمه به کلمه اش کار کارشناسی وجود دارد و می‌تواند برای بسیاری از استان‌های کشور دستور کار باشد و حاصل صدها نفر کار کارشناسی است.

 

مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: اصلاح ساختار داخلی نیازمند این بود که در ابتدا پرسنل به یک خودباوری برسند که خوشبختانه امروز ساختار درونی اداره کل از هویت اجرایی استراتژیک برخوردار است و تأثیرات خود را در بازه زمانی نشان داده است.

 

سرپرست با بیان اینکه در حوزه عملیاتی امروز در هر بحثی آمادگی داریم با نگاه کارشناسی کار کنیم، متذکر شد: برنامه راهبردی هم راستا با برنامه ششم توسعه 1400 تصویب شده که این برنامه هویت عملیاتی دارد و به عنوان یک سند، محور تنظیم بسیاری از طرح‌ها در حوزه ورزش و جوانان قرار گرفته است.

 

وی افزود: ما توانستیم ساختار درونی خود را بر مبنای خرد جمعی و ستادهای درون سازمانی شکل دهیم.

 

مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سال گذشته در حوزه عمران 32 نوبت کمیسیون عمران شکل دادیم، بیان کرد: اگر ساختار را هم‌راستا با برنامه و بالعکس نداشته باشیم هیچ گاه به نتیجه نخواهیم رسید.

 

سرپرست عنوان کرد: یکی از مهمترین مسائلی که در اداره کل ورزش و جوانان اتفاق افتاد بازسازی ساختار تشکیلاتی درون سیستم و سازمان‌های مردم نهاد و هیئت‌های ورزشی بود.

 

وی تصریح کرد: هنر یک مدیر ایجاد تلفیق بین ساختار و برنامه است که این را باید نیروی انسانی به عنوان مهمترین عامل محرک به این علم و خودباوری برسند و بدانند که پیاده سازی برنامه در بستر ساختار منجر به نتیجه می‌شود.

 

مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: یکی از مهمترین عواملی که موضوعات برنامه‌ای در نظام اداری شکست می‌خورد به این دلیل است که به نیروی انسانی که باید برنامه را در قالب ساختار پیش ببرد توجه نمی‌شود.

 

سرپرست یادآور شد: در مدت حضور من در اداره کل ورزش و جوانان، نظام توزیع اعتبارات وضعیت مناسبی نداشت و سعی بر این شد که بر مبنای کارکرد، جمعیت اعتبارات اختصاص پیدا کند.

 

وی ادامه داد: امروز مردم به عنوان مخاطبین اساسی ما گوششان از آمار و ارقام و عکس پر است هر نظام اداری اگر بخواهد مختصات و مشخصات خود را بیان کند بایستی محصول عملکرد خود را در قاب تصویر به رؤیت مخاطبین برساند اما مهمتر از آن رضایتمندی مردم است و این برای من بهترین ترازو و خط کش برای ارزیابی است.

 

مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حوزه جوانان در سطح شهرستان‌ها رشد بسیار خوبی را شاهد بودیم جوانان این استان ظرفیت بالایی دارند و می‌توانند آینده استان را بهتر از امروز بسازند.

 

سرپرست ضمن تشکر از همه همکاران، خاطر نشان کرد: نوع و شیوه مدیریتی من به صورتی بوده است که باید رک و تهاجمی صحبت می‌کردم چرا که احساس می‌کردم این یخی که در اداره کل ورزش و جوانان ایجاد شده بود باید می‌شکست.

 

وی متذکر شد: در اداره کل ورزش و جوانان استان 170 پروژه فعال وجود دارد که این چیزی جز نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان و استانداری نبوده است.

 

مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جایگاه‌ها و سمت‌ها امانتی در دست ما هستند، یادآور شد: خواهش من از جامعه ورزش این است که نگاهشان نگاه فردی و سیاسی نباشد.

 

سرپرست ادامه داد: بایستی یاد شهدایی بیافتیم که از جان خود و از تعلقات مادی و معنوی گذشتند تا این صندلی و جایگاه به ما برسد و شایسته نخواهد بود که وظایفی که بر اساس الزامات در حوزه اختیارات بر عهده داریم را با مسائل فردی و سیاسی عجین کنیم.

 

وی افزود: امید است همان طور که تا کنون همه همکاران همکاری‌های لازم را داشتند با مدیر کل جدید نیز همراه باشند و به هدف مقدس و سربلندی استان و جوانان بیاندیشند.

 

مهران سرپرست 26 اردیبهشت ماه سال گذشته به عنوان مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی منصوب شد و امروز با گذشت مدت زمان کمتر از 15 ماه مراسم تودیع وی برگزار و حسن عزیزی به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی معارفه شد.

 

معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان خراسان ‌رضوی، عضو شورای راهبردی مدیریت، مدیر برتر روابط عمومی اداره‌ کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی، عضو شورای‌ عالی سازمان بسیج ورزشکاران از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی حسن عزیزی است.

 

انتهای پیام/ 135

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.