سرویس: اخبار شهرستانها کد خبر: 91426 ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷

استاندار خراسان جنوبی:

سند بومی توسعه رسانه ای خراسان‌جنوبی تدوین می‌شود/ اختصاص 5 میلیارد ریال تسهیلات برای خانه مطبوعات استان/ گلایه‌های خبرنگاران را به مدیران منکعس کرده و تذکر خواهم داد

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مدیران خارج از نگاه‌های سیاسی و مرزبندی خبرنگاران را به جلسات دعوت کرده و مشکلات را منعکس کنند، گفت: گلایه‌های مطرح شده از سمت خبرنگاران نسبت به مدیران را منعکس کرده و تذکر می‌دهیم.

سند بومی توسعه رسانه ای خراسان‌جنوبی تدوین می‌شود/ اختصاص 5 میلیارد ریال تسهیلات برای خانه مطبوعات استان/ گلایه‌های خبرنگاران را به مدیران منکعس کرده و تذکر خواهم داد

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان امروز در همایش روابط عمومی و رسانه ها ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: نیازمندتعامل بیشتر بین رسانه ها و روابط عمومی ها هستیم.

 

وی افزود: رسانه ها نقش و رسالت مهمی در ارتباط بین مردم و دستگاه های اجرایی و مسئولان دارند و روابط عمومی ها نیز نقش پل ارتباطی بین رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی هستند.

 

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه گاهی اوقات خلاء هایی وجود دارد، عنوان کرد: باید با برنامه هایی که در حوزه مدیریتی استان در شورای روابط عمومی که با مدیریت روابط عمومی استانداری است برطرف شود.

 

معتمدیان خاطرنشان کرد: اولین ماموریت روابط عمومی استانداری تدوین سند توسعه روابط عمومی است که چشم انداز فعالیت‌ها، برنامه ها و اقداماتی که در حوزه روابط عمومی باید انجام شود حداکثر ظرف مدت یکماه با مشارکت روابط عمومی ها تدوین، ابلاغ و اجرایی شود.

 

وی گفت: اگر در بین روابط عمومی ها هم افزایی، هم پوشانی و همکاری باشد شاهد تحول خوبی در بحث انعکاس خدمات نظام به مردم خواهیم بود.

 

استاندار خراسان‌جنوبی افزود: درخواستی که از دستگاه های اجرایی خواهیم داشت توجه ویژه به روابط عمومی ها خواهد بود که نیروهای توانمند و با انگیزه که بتوانند رسالت اصلی خود را که ماحصل زحمات شبانه روزی بخش های مختلف نظام است به گوش مردم برسانند.

 

معتمدیان عنوان کرد: خراسان‌جنوبی استانی است که علی رغم تمام مشکلات از نظر تعداد، انگیزه و فعالیت‌ها با سایر استانها متفاوت است.

 

وی بیان کرد: خبرنگاران استان نقش پررنگی در جلسات داشته و با تلاش شبانه روزی که انجام می‌دهند شغل‌شان جزو مشاغل سخت، زیان آور و پرخطر بوده و ساعت کاری مشخصی ندارند.

 

وقت و بی وقت مشغول کار هستند. استاندار خراسان‌جنوبی گفت: بحث بیمه، دستمزد، ثبات شغلی و سایر از مشکلات خبرنگاران است و سعی ما بر کاهش مشکلات خبرنگاران در حد توان است و نگاه ما به تمام رسانه‌ها در تمام بخش‌ها یک نگاه حاکمیتی است.و سیاست ما بر تعامل حداکثری با رسانه ها است و مرز بندی نداریم.

 

معتمدیان با بیان اینکه تمام رسانه‌هایی که تلاش می‌کنند در نگاه ما به عنوان رسانه‌های حامی دولت هستند، افزود: نقد را به عنوان مرز بندی نمی‌بینم اما تخریب را به عنوان خط قرمز و مرز بندی می‌بینم که در استان خوشبختانه شاهد حضور فعال تمام جناح های سیاسی هستیم چون سیاست ما در استان در شرایط فعلی توسعه همه جانبه استان است.

 

وی اظهار کرد: خراسان‌جنوبی استانی است که از نظر شاخص توسعه ظرفیت هایی دارد و از نظر جمعیت یک درصد و مساحت ۹ درصد کشور را به خود اختصاص داده است.

 

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: استان با توجه به ظرفیتی که دارد به توسعه نرسیده و باید تلاش شود به سرعت توسعه استان رو به رشد باشد.

 

معتمدیان گفت: نقش رسانه ها در توسعه استان نقش برجسته‌ای است. در بحث اطلاع رسانی، شفاف، دقیق و به موقع که منجر به تنویر افکار عمومی شود و این یکی از وظایف رسانه‌ها است نمره قابل قبولی به رسانه های استان می‌دهیم.

 

وی گفت: از رسانه ها درخواست داریم در راستای تبیین شرایط استان و اقدامات نظام همکاری داشته باشند و ظرفیت‌ها استان و مشکلات واقعی را بیان کنند و عمق فعالیت‌های رسانه های استان باید افزایش پیدا کند.

 

استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: لازم است برای تدوین سند بومی توسعه رسانه‌ای استان تمامی صاحب نظران در جلسه‌ای که برگزار خواهد شد نظر داده که در بازه زمانی تعریف شده این سند تدوین شود.

 

معتمدیان افزود: در بخش آموزش نیز نیاز به برگزاری دوره است و نهادهایی که آمادگی برگزاری دوره دارند همکاری کرده که خبرنگار حرفه ای آموزش داده و بتوانیم خبرنگاران حرفه ای در استان داشته باشیم.

 

وی افزود: برگزاری جشنواره ملی در استان تحت عنوان مشاهیر با توجه به اینکه پرفسور معتمدنژاد پدر علم ارتباطات اهل استان است لازم است جشنواره ملی در استان برگزار شده و نیازمند این هستیم که از فعالیت های استانی به ملی گرایش پیدا کنیم و استان را به کشور معرفی کنیم.

 

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی دارای ظرفیت های زیاد در تمام زمینه ها است و باید معرفی شود که منجر به توسعه استان شود چراکه اولویت فعلی استان بحث توسعه است ک مهمترین بخش نیز توسعه فرهنگی است. در هر بخشی اگر قرار است پیشرفت کنیم مستلزم توسعه فرهنگی هستیم.

 

معتمدیان عنوان کرد: ۵ موضوع برای توسعه استان بسیار مهم است که باید مورد توجه باشد و رسانه ها در این خصوص بسیار می‌توانند نقش آفرینی کنند و دستگاه‌های اجرایی نیز در این زمینه مکلف هستند با رسانه‌ها همکاری کرده و گارد نگیرند و شفافیت اطلاعات داشته باشند.

 

وی ادامه داد: هیچ خط قرمزی نداریم به جز خطوط قرمزی که به عنوان منافع ملی کشور است و به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم توسعه ای خارج از چارچوب شکل گیرد.

 

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: مرز و مزیتهای تجاری و صادراتی، محصولات استراتژیک کشاورزی، گیاهان دارویی، ظرفیت های گردشگری، جاذبه های طبیعی، معادن، انرژی های تجدید پذیر و سایر موارد ظرفیت‌هایی است که منجر به توسعه استان خواهد شد و لازم است به کشور معرفی شود.

 

معتمدیان با اشاره به سفرهای شهرستانی که دارد، بیان کرد: هدف دیدن و رفع مشکلات و خروجی مناسب است و در نتیجه بلند مدت این سفرها شاهد سفر معاون اول رئیس جمهور و تعدادی وزرا، رئیس جمهور و در نهایت مقام معظم رهبری به استان خواهیم بود که شاهد رشد توسعه استان خواهیم بود.

 

وی افزود: با توجه به شرایط مالی و کمبود تسهیلات در نظر گرفته شده برای استان با تلاش های صورت گرفته طی یک ماه گذشته حدود ۵۵ میلیارد تومان اعتبار برای آب و فاضلاب استان بودیم در صورتی که این اعتبار در طول سال گذشته حدود ۳۰ میلیارد تومان بوده است.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مدیران خارج از نگاه های سیاسی و مرزبندی خبرنگاران را به جلسات دعوت کرده و مشکلات را منعکس کنند، گفت: گلایه های مطرح شده از سمت خبرنگاران نسبت به مدیران را منعکس کرده و تذکر می‌دهیم.

 

معتمدیان بیان کرد: خبرنگاران امانت دار باشند و موارد را درست منعکس کنند. عواملی که باعث بی اعتمادی است را شناسایی کنید و اعتماد مدیران دستگاه های اجرایی را جلب کنید ضمن اینکه این جلب اعتماد باید دو طرفه باشد.

 

وی عنوان کرد: مدیران باید مطالب را مطرح کرده و نترسند. خبرنگاران نیز ضمن رعایت امانت مطالب را منعکس کنند.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مدیریت می‌کنیم حواشی در استان نباشد، افزود: شاید معدود حواشی وجود داشته باشد و اینها زمانی دیده می‌شود که اختلاف باشد و فضای دو قطبی ایجاد شود. افرادی که در این شرایط اقدام به جو دو قطبی هستند خواسته و ناخواسته در زمین دشمن بازی می‌کنند و با آنها برخورد خواهد شد.

 

معتمدیان گفت: موضوعی که اکنون در دستور کار تمام دشمنان نظام جمهوری است تفرقه افکنی و ناکارآمد جلوه دادن سیستم حاکمیتی نظام جمهوری اسلامی است.

 

وی اظهار کرد: دولت یکی از ارکان نظام است و ذیل نظام حرکت می‌کند.نگاه ما نگاه تقویتی است و به دنبال مطرح شدن نیستیم.

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: رسانه ها به دنبال بُلد کردن استاندار نباشند بلکه به دنبال بُلد کردن رویکردها، برنامه ها و فرصت ها باشند.

 

معتمدیان بیان کرد: با رسانه‌ها بدون مرز بندی ارتباط داشته و معتقدم رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در توسعه استان داشته باشند.

 

وی افزود: فضای فعالیت رسانه ها باید فراهم شود و برای رفع مشکلات مردمی که صدایشان به جایی نمی‌رسد از ظرفیت رسانه ها استفاده کرد چراکه رسانه صدای مردم است.

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: مبلغ ۵ میلیارد ریال به عنوان وام قرض الحسنه در اختیار خانه مطبوعات استان قرار خواهد گرفت.

 

معتمدیان بیان کرد: کارت مرزنشین برای خبرنگاران صادر خواهد شد که هفته ای سه بار از خدمات آن استفاده کنند.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب