سرویس: اخبار شهرستانها کد خبر: 91418 ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷

در مراسم جشن روز خبرنگار مطرح شد

خبرنگاران در توسعه کشور و استان نقش مهم و اساسی دارند/ نقد منصفانه تاثیرگذار است

استاندار خراسان جنوبی گفت: خبرنگاران به طور یقین در توسعه کشور و استان نقش مهم و اساسی دارند.

خبرنگاران در توسعه کشور و استان نقش مهم و اساسی دارند/ نقد منصفانه تاثیرگذار است

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی شب گذشته در جش روز خبرنگار که در محل باغ عمارت شوکت آباد برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگاران به طور یقین در توسعه کشور و استان نقش مهم و اساسی دارند.

 

وی با بیان اینکه خبرنگاری از مشاغل سخت و زیان‌آور بوده و با مخاطرات زیادی مواجه است، افزود: از زحمات و تلاش‌های خبرنگاران که شبانه روزی برای اطلاع رسانی دقیق، به موقع و شفاف به جامعه تلاش می‌کنند، قدردانی می‌کنیم.

 
استاندار خراسان‌جنوبی عنوان کرد: شاید تاکنون قانونی مبنی بر سخت و زیان‌آور بودن حرفه خبرنگاری تصویب نشده که حرفه خبرنگاری را جزو مشاغل سخت در نظر بگیرد اما امیدواریم این موضوع در مجلس شورای اسلامی به عنوان قانون در نظر گرفته شود.
 
معتمدیان با اشاره به اینکه سختی کار و شبانه روزی بودن حرفه خبرنگاری باعث می‌شود رسیدگی به خانواده و وقت گذاشتن برای آنها با محدودیت مواجه شود، اظهار کرد: برای این موضوع لازم است از همراهی خانواده‌ها با قشر خبرنگار صمیمانه قدردانی کنیم.
 
ناصر خوش‌خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: درخواست‌هایی که توسط خبرنگاران مطرح می‌شود به حق است و باید برای آن چاره‌اندیشی شود.
 
وی با بیان اینکه از وقتی به خراسان‌جنوبی آمده‌ام تاکنون فرصت نشده با خبرنگارن ارتباط خوبی برقرار کنم و از این بابت عذرخواهی می‌کنم، اظهار کرد: امیدوارم  بتوانیم در کنار هم برنامه‌های توسعه‌ای استان را پیش ببریم.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: نیاز است خبرنگاران با سلامت کامل و نگاه مثبت در راستای مطالبات مردم گام بردارند و مسئولان نیز نباید هیچ گاه نگران نظارت خبرنگاران و دلسوزانی که حوزه کاری را نقد می‌کنند، باشند.
 
خوش‌خبر با بیان اینکه نکته دیگری که در خراسان جنوبی نیاز به مساعدت خبرنگاران داریم کارکرد در چارپوب قانون است، اظهار کرد: خط قرمزها را نباید تغییر دهیم بلکه خط قرمزهای نظام منافع و ارزش‌های ملی و اسلامی است.
 
وی تصریح: اگر خبرنگاران تشکیلاتی را نقد کردند و در مقابل مورد بی مهری قرار گرفتند یا اینکه پای آنان به مراجع قضایی باز شد نباید نگران باشند چون خبرنگاران بیشترین تاثیر را در حفظ سرمایه‌های اجتماعی، شفاف‌سازی، حفظ ارزش‌ها و سایر دارند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: هیچ دستگاه یا تشکیلاتی نمی‌تواند مانند خبرنگاران با تیرگی‌ها و عدم شفافیت سازی‌ها مقابله کند لذا از این قشر درخواست داریم در میدان باشند ما را نقد کنند و پیشنهادات سازنده داشته باشید.
 
خوش‌خبر تصریح کرد: زمانی نقدها تاثیرگذار است که منصفانه باشد نه اینکه با هدف، گرایش یا جریان سیاسی خاص همراه باشد.
 
وی با بیان اینکه اهل قلم شاید برخی اوقات ناملایماتی دیده و چشیده‌اند اما بنا بر رسالتی که دارند انتظار داریم وجدان کاری و اخلاق نویسندگی داشته و پیگیر مشکلات مردم باشند، بیان کرد: در شرایط فعلی که دشمن بارها و بارها ما را تهدید کرده و جنگ اقتصادی تمام عیار را رقم زده است لذا خبرنگاران می‌توانند با این تهدیدها مقابله کنند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افزود: درخواست داریم خبرنگاران با جدیت تمام در زمینه ایجاد نشاط، امیدواری، کارآمدی نظام و مقابله با این تهدیدها قلم بزنند و ما را در رسیدن به اهداف توسعه در خراسان‌جنوبی یاری کنند.
 
خوش‌خبر تصریح کرد: در این برهه از زمان نیاز به همدلی، وحدت و هم‌افزایی داریم، در شرایط کنونی با محدودیت منابع مواجه‌ایم لذا اگر بخشی از اقدامات زیرساختی و زیربنایی در موعد مقرر رقم نمی‌خورد به خاطر این کمبودهاست که با اولویت‌بندی در دستور کار قرار می‌گیرد.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب