آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91405
تاریخ انتشار : 1398/05/16 - 11:27
جانشین انتظامی فرماندهی نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی خبر داد
کشف بیش از یک تن موادمخدر طی هفته گذشته/ باند مسلحانه قاچاق موادمخدر منهدم شد
جانشین انتظامی فرماندهی نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: طی هفته گذشته در عملیات‌های جداگانه یک تن و 171 کیلوگرم مواد مخدر کشف شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ محمد سعید فاضلی دادگر جانشین انتظامی فرماندهی نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی یک هفته گذشته یک تن و 171 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است.

 

وی ضمن اشاره به این‌که طی این عملیات‌ها 87 نفر دستگیر شده‌اند، خاطرنشان‌کرد: طی این عملیات 19 خودرو توقیف شده است.                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

جانشین انتظامی فرماندهی نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: مناطق کویری طرح تشدید باندهای موادمخدر را در دستور کار قرار داه است و امیدواریم بیش از بیش در انجام ماموریت‌ها موفق باشیم.

 

دادگر با بیان این‌که عمده محموله ماموریت ما در چند شب گذشته بوده است، افزود: اخباری مبنی بر محموله سنگین به طور مسلحانه از سیستان وبوچستان به استان ما برای انتقال به سایر استانها رسید.

 

وی ادامه داد: همکاران ما با یک عملیات غافلگیری و ضربتی در یکی از محورهای مواصلاتی قصد توقیف خودرو را داشته اند که از سوی قاچاقچیان به سوی ماموران تیراندازی شد و به صورت هوشمندانه و حرفه ای خودرو متوقف و محموله 650 کیلویی مورفین کشف شد.

 

جانشین انتظامی فرماندهی نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: با همکاری که مردم منطقه داشتند اعضای مرتبط با این باند راه پاکن های این شبکه فعلی بودند که همه دستگیر شدند که پنج دستگاه خودرو توقیف شدند.

 

دادگر ضمن اشاره به این‌که 10 نفر تعداد کل این باند دستگیر و این باند منهدم شد، افزود: هشدار جدی به افرادی که می‌خواهند این فعالیت‌ها را انجام بدهند دارم که گرفتار پلیس خواهند شد چراکه حضور ما شبانه روزی است.

 

وی گفت: همکاران ما با تلاش‌های مجدانه اجازه نخواهند داد عرصه خراسان‌جنوبی عرصه جولان موادمخدر شود.

 

جانشین انتظامی فرماندهی نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی یادآورشد: دوستان با تلاش مضاعفی که دارند از ابتدای امسال 30 باند موادمخدر را متلاشی و ضربه مهلکی به پیکره آنها زده ایم.

 

دادگر با بیان این‌که خراسان جنوبی از استان‌های برتر در امر مبارزه با موادمخدر است، افزود: در حوزه مقابله بسیاری از شاخص ها رتبه برتر کشوری را داریم و موفقیت های خوبی شامل حال استان ما شده است.

 

وی ضمن بیان این‌که از ابتدای امسال تاکنون بیش از 16 تن و نیم کشفیات انواع موادمخدر داشتیم، گفت: این میزان کشفیات افزایش 30 درصدی داشته است که بیشتر افزایش کشفیات مربوط به شیشه است.

 

محمدرضا حسنی‌مقدم، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی نیز اظهارکرد: رویکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است.

 

وی افزود: اعتقاد بر این است که اگر همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادهای ذی ربط و سازمان‌های مردم نهاد وجود نداشته باشد مبارزه با مواد مخدر به نتیجه مطلوب نمی‌رسید.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی خاطرنشان‌کرد: اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی بر اساس اجتماعی کردن فعالیت همه کمیته‌های درمان، پیشگیری، فرهنگی و سایر کمیته‌های شورا است.

 

حسنی مقدم ادامه‌داد: در حوزه مقابله با مواد مخدر نیز نیروی انتظامی بخشی از کار را با کمک همه جانبه مردم و براساس اطلاعات و اخباری که از عموم افراد دریافت کرده، پیگیری و در نهایت قاچاقچیان مواد مخدر در دام قانون گرفتار می‌شوند.

 

وی یادآورشد: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر از جمله مواردی است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است چرا که تنها این مسیر ما را به موفقیت در مقابله با مواد مخدر می‌رساند.

انتهای پیام/ 5

تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.