آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91261
تاریخ انتشار : 1398/05/04 - 17:06
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه خبر داد
اجرای 113 درصدی تعهدات آموزشی سال گذشته در سربیشه
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲۰۴ هزار نفر ساعت آموزش در مرکز سربیشه اجرا شده است گفت: این میزان آموزش 13 درصد بیشتر از تعهدات پیش بینی شده از طرف اداره کل برای این مرکز بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی عباسی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه ظهر امروز در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان اظهار کرد: بیش از یک هزار و 200 نفر سال گذشته از دوره‌های آموزشی مختلف مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان استفاده کرده‌اند.

 

وی گفت: این تعداد کارآموز در قالب خوشه‌های آموزشیِ خدمات، صنعت و فرهنگ و هنراز دوره‌های مختلف این مرکز استفاده کرده‌اند و آموزش‌های اجرا شده در سال 97 از میزان تعهدات آموزشیِ پیش بینی شده برای این مرکز فراتر رفته است.
 
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه افزود: در سال گذشته بالغ بر ۲۰۴هزار نفر ساعت آموزش در این مرکز اجرا شده که از این تعداد آموزش 110 هزار نفر ساعت در مراکز ثابت و شعب، 42 هزار و 400 نفر ساعت در مناطق روستایی و عشایری، 30 هزار نفر ساعت سیار شهری، 13 هزار نفر ساعت در بنگاه‌های اقتصادی، 5 هزار نفر ساعت در مراکز درمانی تحت پوشش بهزیستی و 3 هزار نفر ساعت در پادگان‌های نظامی ارائه شده است.
 
عباسی با بیان اینکه این میزان آموزش 13 درصد بیشتر از تعهدات پیش بینی شده از طرف اداره کل برای این مرکز بوده است تصریح کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون نیز بیش از 80 هزار نفر ساعت در بخش‌های مختلف آموزش ارائه شده است.
 
وی به مسأله کمبود مهارت در جامعه جوان جویای کار اشاره کرد و ادامه داد: جوانان شهرستان می‌توانند با استفاده از دوره‌های آموزشی و امکانات این مرکز در جهت ارتقای دانش‌های مهارتی خود گام برداشته و آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزنند.
 
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه خاطرنشان کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان سربیشه دارای هشت کارگاه ثابت و تیم‌های سیارشهری و روستایی و عشایری است.
 
عباسی با اشاره به اجرای بیش از ۱۴ برنامه به مناسبت هفته ملی مهارت در شهرستان اظهار کرد: دیدار با مسئولان شهرستانی، برپایی نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان در محل مرکز خواهران، برپایی میز خدمت در محل مصلای نماز جمعه، بازدید فرماندار و مسئولان شهرستان از مراکز شهرستانی، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی بین کارآموزان و برگزاری جشنواره غذاهای سنتی و آموزش کپسولی آشپزی در شهر درح از جمله این برنامه‌ها است.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.