سرویس: بیرجند کد خبر: 91254 ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴

امام جمعه موقت بیرجند:

نماز جمعه زمینه بصیرت و هدایت بشر را فراهم می‌کند/ عملیات مرصاد با درایت امام خمینی (ره) به گورستان منافقین تبدیل شد

امام جمعه موقت بیرجند گفت:نماز جمعه زمینه بصیرت و هدایت بشر را فراهم میکند.

نماز جمعه زمینه بصیرت و هدایت بشر را فراهم می‌کند/ عملیات مرصاد با درایت امام خمینی (ره) به گورستان منافقین تبدیل شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت السلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیرجند اظهار کرد: همه شما و خودم را به رعایت تقوای الهی و مراقبت از ایمان و سرمایه‌های معنوی فردی و جامعه اسلامی دعوت می‌کنم.

 

 

وی افزود: ضمن رعایت تقوا بایستی پیوسته مسیر و پیشوای خود را بشناسیم و درست عمل کنیم.

 

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه یکی از کارهای مهم انبیا و اولیای الهی زمینه سازی جهت برپایی حکومت اسلامی است، عنوان کرد: برجسته‌ترین حاکمیت در تاریخ، حکومت ده ساله پیامبر بزرگ اسلام است.

 

حجت الاسلام نوفرستی ادامه داد: پیامبر(ص) 13 سال در مکه زحمت کشید و از قومی که فرزندان دختر خود را زنده به گور می‌کردند امتی ساخت که وقتی تصمیم به هجرت می‌گیرد و عده‌ای حاضر می‌شوند از هر چه دارند بگذرند و با پیامبرشان همراه شوند.

 

وی تصریح کرد:  مستکبران تا زمانی که دست نشانده‌هایشان به دردشان بخورند از آن‌ها استفاده می‌کنند و بعد آن‌ها را با ذلت دور می‌ریزند.

 

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: اولین ویژگی حاکمیت الهی ایمان و معنویت است چرا که مردمی که خدا و رهبری خود را قبول دارند، با انگیزه به میدان می‌آیند و پای دین خدا و رهبری مانند دوران دفاع مقدس و امروز به عنوان مدافع حرم مایه می‌گذارند.

 

حجت الاسلام نوفرستی عنوان کرد: از دیگر ویژگی‌های حاکمیت الهی اقامه قسط و عدل به عنوان اساس کار پیامبر اسلام و رهبر اسلام است.

 

وی افزود: اسلام دین سیاست است بعضی می‌خواهند اسلام را دین فردی بدانند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه سومین ویژگی حاکمیت الهی علم و معرفت است، گفت: رهبران الهی، مردم با معرفت و با شناخت هرگز نمی‌خواهند مسیری را کورکورانه انتخاب کنند.

 

حجت السلام نوفرستی با اشاره به آیه قرآن، تصریح کرد: امتی که بصیرت دارند با رهبران الهی همراهی می‌کنند.

 

وی ادامه داد: صفا و صمیمیت بین مردم و مردم و مسئولان نظام از دیگر ویژگی‌های حاکمیت الهی است.

 

امام جمعه موقت بیرجند افزود: بایستی مردم و مسئولان نظام احساس تکلیف کنند تا پیوسته رشد و تعالی در اسلام ادامه داشته باشد.

 

حجت السلام نوفرستی با بیان اینکه یکی از مسائلی که لازم است به آن توجه شود تقوا در فضای مجازی است، بیان کرد: کسی حق ندارد در فضای مجازی با تهمت و دروغ به کسی آسیب برساند و بایستی از این جهت نیز مراقبت‌های لازم را داشته باشیم چرا که فضای مجازی می‌تواند ابزار مثبت در اختیار اولیای الهی باشد.

 

وی با بیان اینکه در 5 مرداد ماه سال 58 اولین نماز جمعه در تهران با حکم امام راحل اقامه شد، گفت: نماز جمعه زمینه بصیرت و هدایت بشر را فراهم می‌کند که بایستی به جایگاه رفیع آن توجه شود.

 

امام جمعه موقت بیرجند به مناسبت‌های هفته آینده اشاره کرد و عنوان کرد: وقتی قطعنامه 598 بین جمهوری اسلامی ایران و رژیم بعث عراق به امضا رسید،خود امام خمینی (ره) راضی به پذیرش آن نبودند چرا که موقعیت به نحوی بود که چاره‌ای جز قبول آن نبود.

 

حجت السلام نوفرستی با بیان اینکه پس از پذیرش قطعنامه عده‌ای زار زار اشک ریختند اما حکم چون حکم جلودار انقلاب و اسلام بود پذیرفتند، افزود: عده‌ای در بعضی مناطق خوشحال شدند و چراغ سبز به دشمن نشان دادند و منجر به مساله‌ای چون عملیات مرصاد شدند.

 

وی ادامه داد: در عملیات مرصاد با درایت امام راحل، رزمندگان و فرماندهان به زیبایی جریان منافقین و صدام را در غرب کشور به گورستان منافقین تبدیل شد و این  درس بزرگی است برای همه کسانی  که دنبال ناامنی در بعضی از مناطق کشور هستند.

 

 

امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: دشمنان بدانند هیچ یک از مردم و نیروهای مسلح اجازه نخواهند داد که آن‌ها با نقشه‌های استکباری خود ناامنی در کشور ایجاد کنند.

 

 

حجت السلام نوفرستی با اشاره به آیه قرآن، گفت: شهدا رسالت خود را انجام داده‌اند ما نیز باید راهشان را ادامه دهیم.

 

وی با بیان اینکه گره گشایی از کار مردم یک رسالت و تکلیف الهی است، تصریح کرد: در نظام الهی مسئولان نظام خادمین امت هستند بایستی به هر شکلی که می‌توانند زمینه حل مشکلات مردم را فراهم کنند.

 

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب