سرویس: سیاسی کد خبر: 91246 ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳

استاندار خراسان جنوبی:

کمیته‌ای برای رفع نیاز استخدامی خراسان‌جنوبی تشکیل شود/ وجود 255 پست بلاتصدی در استانداری

استاندار خراسان جنوبی گفت: کمیته ای با حضور نماینده ای از استان، وزارتخانه و دستگاه مربوطه و با محوریت سازمان امور اداری و استخدامی کشور تشکیل شود که بتوانیم بخشی از نیازهای استان را تامین کنیم.

کمیته‌ای برای رفع نیاز استخدامی خراسان‌جنوبی تشکیل شود/ وجود 255 پست بلاتصدی در استانداری

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در شورای اداری استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در سال ۱۳۸۳ با مصوبه شورای اسلامی خراسان جنوبی استان شده و سومین استان پهناور کشور و از نظر جمعیت ۲۸ امین استان کشور هستیم.

 

وی افزود: با ۶ استان کشور همسایه و با کشور افغانستان مرز مشترک داریم.

 

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی از نظر تراکم به دلیل پهناوری دارای نرخ پراکندگی ۵.۹ است و برخی از شهرستانها و روستاها فاصله زیادی با مرکز استان دارد.

 

معتمدیان اظهار کرد: ۴۱ درصد جمعیت استان روستایی و ۵۹ درصد شهری است.

 

وی نرخ رشد استان را زیر یک درصد عنوان کرد و گفت: نرخ رشد کشوری ۱.۲ است.

 

استاندار خراسان جنوبی در خصوص وضعیت ساختار اداری استان، بیان کرد: از مجموع ۹۳ دستگاه اجرایی استان ۳۶ هزار و ۷۳۴ پست مصوب دارد که ۶۶ درصد با تصدی دارد و ۳۴ درصد بلاتصدی است.

 

معتمدیان افزود: آمار کارکنان شاغل استان ۳۲ هزار و ۴۱۱ نفر است که ۳۹ درصد در اختیار بانوان و ۶۱ درصد برادران است.

 

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۳۲ هزار و ۴۱۱ نفر شاغل استان ۵۹ درصد کارکنان رسمی،۱۶ درصد پیمانی، ۱۱ درصد کارکنان قرارداد معین و ۱۴ درصد در سایر زمینه ها فعالیت دارند.

 

11 درصد پست‌های مدیریتی خراسان‌جنوبی بلاتصدی است

استاندار خراسان جنوبی گفت: ۸۹ درصد از پستهای مدیریتی استان با تصدی و ۱۱ درصد بلاتصدی است. که ۷۱ درصد پستهای مدیریتی مربوط به آقایان و ۲۹ درصد بانوان است.

 

معتمدیان در خصوص ساختار پستهای مدیریتی استان، بیان کرد: ۵۱ درصد از پستهای دستگاه های اجرایی که مشمول بودجه استانی است با تصدی و ۴۹ درصد بلاتصدی است. ۴۰ درصد فاقد تصدی و ۹ درصد پستها بلوکه شده است.

 

وی بیان کرد: از ابتدای تشکیل استان با کمبود نیروی انسانی در بخش های مختلف مواجه بوده ایم همچنین پراکندگی و ضعف زیر ساختها از دیگر مشکلات استان است.

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: کمبود شدید سهمیه استخدامی، کم توجهی به استان و درخواست جابجایی کارمندان از دیگر موضوعاتی است که نیاز به توجه دارد.

 

معتمدیان گفت: درخواست دارم برای شهرستان‌های کم جمعیت که مشمول ماده ۲۹ میشود مجمتمع اداری ایجاد شود و ما نیز آمادگی خود برای همکاری را اعلام می‌کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه امسال برخی از دستگاه های اجرایی مجوز استخدامی دارند، تصریح کرد: پیشنهاد میشود کمیته ای با حضور نماینده ای از استان، وزارتخانه و دستگاه مربوطه و با محوریت سازمان امور اداری و استخدامی کشور تشکیل شود که بتوانیم بخشی از نیازهای استان را تامین کنیم.

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: درخواست میشود صدور مجوز قراردادی برای برخی از واحدها صادر شود.

 

معتمدیان با اشاره به دستگاه هایی که از بودجه ملی استفاده میکنند و پست بلاتصدی دارند، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی در مورد کارکنان ۴۷۰۰ پست، هیئت علمی ۱۳۸ پست، آموزش و پرورش ۵۸۰ پست، دانشگاه صنعتی ۲۵۸ پست، دانشگاه بیرجند ۵۳۰ پست، آبفار ۱۳۰ پست و هلال احمر ۱۸۱ پست بلاتصدی دارد.

 

وی ادامه داد: همچنین دستگاه هایی که از بودجه استانی استفاده می‌کنند محیط زیست ۹۰ درصد پستها یعنی ۳۲۳ پست بلاتصدی، منابع طبیعی ۱۰۹ پست، پزشک قانونی ۹۷ پست، امور زندانها ۱۲۵ پست و دامپزشکی ۱۰۸ پست بلاتصدی دارد.

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: استانداری خراسان جنوبی ۲۵۵ پست بلاتصدی دارد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب