سرویس: اخبار استان کد خبر: 91209 ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱

برای اولین بار در کشور؛

مسابقات مهارت زندانیان خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: برای نخستین بار در کشور مسابقات مهارت زندانیان خراسان جنوبی با حضور 35 شرکت کننده برگزار می‌شود.

مسابقات مهارت زندانیان خراسان جنوبی برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی هاشمی مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سال گذشته تعداد 166 دوره فنی و حرفه‌ای برای زندانیان استان برگزار شده که از این تعداد 122 دوره با شرکت 2 هزار و 4 نفر فنی و حرفه‌ای، 38 دوره با شرکت یک هزار و 531 نفر جهادکشاورزی و شش دوره با شرکت 82 نفر صنایع دستی بوده است.

 

وی گفت: در مجموع 3 هزار و 617 نفر در این دوره‌ها ثبت نام کردند که از این تعداد 3 هزار و 158 نفر در آزمون‌های مهارتی شرکت کرده و 2 هزار و 763 نفر در آزمون قبول شدند.
 
 
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی افزود: در سال جاری نیز 39 دوره مهارتی فنی و حرفه‌ای برگزار شده که 37 دوره با شرکت 680 نفر فنی و حرفه‌ای و دو دوره با شرکت 80 نفر توسط جهاد کشاورزی بوده است.
 
 
هاشمی تصریح کرد: دوره‌‌های مهارتی در حوزه‌های فناوری خودرو، جوشکاری، خیاطی، پیرایشگری، برق ساختمان، تعمیر لوازم خانگی، تعمیر آبگرمکن، تعمیر پکیج، رشته‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی و حرفه‌های مختلف صنعت ساختمان بوده است.
 
 
وی ادامه داد: همچنین برای نخستین بار در کشور هفته آینده مسابقات مهارت زندانیان خراسان جنوبی با حضور 35 شرکت کننده برگزار می‌شود.
 
 
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: این مسابقات تاکنون در هیچ زندانی برگزار نشده و برای اولین بار در استان خواهد بود و در پایان نیز جوایز ارزنده‌ای به نفرات برتر اعطا می‌شود و این افراد می‌تواند در مسابقات مهارت سطح کشور نیز شرکت کنند.
 
 
هاشمی با بیان اینکه دوره‌های مفیدی با هماهنگی سازمان فنی و حرفه‌ای در زندان‌های استان انجام می‌شود اظهار کرد: تمام دوره‌های برگزار شده در زندان به صورت رایگان است.
 
 
وی با بیان اینکه یکی از اهداف سازمان زندان‌ها نیز حرفه آموزی و اشتغال زندانیان است افزود: بسیاری از زندانیان که وارد زندان می‌شوند حرفه‌ و اشتغالی ندارند و دچار بزه و آسیب می‌شوند.
 
 
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: زندانیان دوره‌هایی که می‌بینند نیز مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج وام‌هایی به آن‌ها پرداخت می‌کند تا با ایجاد اشتغال بازگشت مجددی به زندان نداشته باشند.
 
 
هاشمی بیان کرد: حرفه آموزی در سال رونق تولید می‌تواند به اشتغال کشور کمک کند؛ بحث بازاریابی مهم بوده که توانستیم بازار فروش محصولات زندانیان را پیدا کنیم.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب