آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91196
تاریخ انتشار : 1398/04/31 - 15:35
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: طی سال گذشته 4 هزار و 738 نفر از مددجویان امداد آموزش‎های فنی و حرفه‌ای را در استان فراگرفتند که از این تعداد یک هزار و 749 نفر در آموزش مقدماتی، یک هزار و 519 نفر در آموزش پایدار و توسعه و یک هزار و 470 نفر در آموزش مهارتی حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی در حوزه اشتغال جزو اصول کار است که باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: کمیته امداد در سه مقوله آموزش‌های مقدماتی، آموزش‌های پایدار و توسعه و آموزش‌های مهارتی فعالیت دارد.

 

وی با بیان اینکه در سه ماهه ابتدای امسال 188 نفر آموزش‌های مقدماتی فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند، افزود: 176 نفر آموزش‎های پایدار و توسعه و 86 نفر آموزش‌های ‎مهارتی را در استان فراگرفتند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی بیان کرد: در مجموع طی سه ماهه ابتدای امسال 450 نفر از مددجویان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند.
 
سلم‌آبادی عنوان کرد: طی سال گذشته 4 هزار و 738 نفر از مددجویان امداد آموزش‎های فنی و حرفه‌ای را در استان فراگرفتند که از این تعداد یک هزار و 749 نفر در آموزش مقدماتی، یک هزار و 519 نفر در آموزش پایدار و توسعه و یک هزار و 470 نفر در آموزش مهارتی حضور داشتند.
 
وی خاطرنشان کرد: بیش از 64 درصد از آن چیزی که در برنامه‌ آموزشی ابلاغ شده تحقق پیدا کرده که یکی از دلایلی که طرح‌های کمیته امداد پایدار می‌ماند و فعالیت می‌کند آموزش‌های قبل، حین و بعد از طرح‌ها است که به ماندگاری و پایدارسازی طرح کمک می‌کند.
 
خودکفایی 300 خانواده با مهارت آموزی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته با توجه به اینکه شرایط اقتصادی کشور سخت بوده و درآمد بسیاری از خانوارها کم بوده تعداد 300 خانواده را از قسمت مهارت آموزی خودکفا شدند.
 
سلم آبادی اظهار کرد: در بخش پایدارسازی و کیفی سازی محصولات تولیدی باید آموزش‌های مهارتی در حین انجام شغل داده شود تا افراد نگران بازار کار نباشند چراکه آموزش‌های مهارتی در بازاریابی، بازارسازی و فروش محصولات کمک می‌کند.
 
وی با بیان اینکه کارگاه‌های آموزش‌های مهارتی برای مددجویان رایگان است،گفت: در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و مقدماتی با سازمان فنی و حرفه‌ای کارهای مشارکتی می‌کنیم و کمیته امداد کارگاه آموزشی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای با استفاده از ظرفیت مربیان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌کند.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.