آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91194
تاریخ انتشار : 1398/04/31 - 16:02
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: طرح مهارت آموزی سال گذشته برای 580 نفر با کمک‌ واحدهای پذیرنده برگزار شده و این مهارت‌آموزی‌ در محیط کسب و کار واقعی انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس رکنی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طرح مهارت‌آموزی فعالیت دارد و سال گذشته نیز خراسان جنوبی رتبه دوم کشور در طرح مهارت‌آموزی را کسب کرده، اظهار کرد: طرح مهارت آموزی سال گذشته برای 580 نفر با کمک‌ واحدهای پذیرنده برگزار شده و این مهارت‌آموزی‌ در محیط کسب و کار واقعی انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه اگر این افراد در مدت دو سال در همان واحد پذیرنده به کارگیری شوند کارفرمایان می‌توانند از مشوق‌های بیمه‌ای استفاده کنند، افزود: در سال گذشته 580 نفر از این طرح بهره‌مند شدند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: مهارت ورودی به سوی اشتغال است و امسال نیز طرح مهارت‌آموزی با کمک واحدهای پذیرنده در استان انجام خواهد شد.
 
رکنی با بیان اینکه افرادی که مهارت‌ها را فرا می‌گیرند اشتغالزایی آن‌ها سریعتر انجام می‌شود، عنوان کرد: امسال تلاش خواهیم کرد جزو 5 استان برتر در طرح مهارت‌آموزی باشیم و هر کمکی برای هم‌افزایی بیشتر با آموزش‎های فنی و حرفه‌ای انجام می‌دهیم.
 
وی اظهار کرد: همچنین تلاش شده در قالب مشاغل خانگی نیز به افرادی که مهارت‌های لازم را فراگرفتند تسهیلاتی اعطا شود و در طرح مهارت‌آموزی با کمک تامین اجتماعی و سازمان فنی و حرفه‌ای اقدامات خوبی خواهد شد.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: سال رونق تولید نقش زیادی در تکمیل چرخه مهارت دارد و مهارت سبب می‌شود افراد سریع وارد بازار کار شده و به اشتغال برسند اما بخش زیادی از جویندگان کار فاقد مهارت هستند و نمی‌توانند در بازار کار حضور داشته باشند.
 
انتهای پیام/127
 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.