سرویس: اخبار استان کد خبر: 91193 ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱

امروز صورت گرفت

افتتاح نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی در بیرجند

صبح امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند افتتاح شد.

افتتاح نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی در بیرجند

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مدیرکل فنی و حرفه‌ای و سایر مسئولان استانی و شهرستانی نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی افتتاح شد.

زهرا شاهرخی مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگارن، اظهار کرد: نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی از دستاوردهای هنر‌آموزان مجموعه فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در محل این مرکز برپا شده است.
 
وی افزود: در این نمایشگاه بیش از 2 هزار اثر هنری از کارآموزان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته و عموم مردم می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.
 
مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند هدف از برپایی این نمایشگاه را آشنایی هر چه بیشتر جامعه هدف مرکز عنوان کرد و گفت: تمام آموزش‌ها منجر به صدور گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای و کسب مهارت مورد نیاز جهت ایجاد اشتغال خانگی می‌شود.
 
شاهرخی با بیان اینکه نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی از 31 تیرماه تا 6 مردادماه هر روز  از ساعت 8 صبح  تا 16:30 به روی علاقمندان باز است، اظهار کرد:  مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در سال گذشته با 9 کارگاه ثابت شهری، یک کارگاه زندان، 5 کارگاه روستایی، 11 کارگاه سیار شهری، 3کارگاه مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی و 6 کارگاه مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی و یک کارگاه سکونتگاه‌های غیر رسمی موفق به آموزش منجر به صدور گواهینامه تعداد یک هزار و 571 نفر از بانوان متقاضی آموزش در استان شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: این مرکز آموزشی طی یک سال گذشته 2 هزار و 500 آموزش ارائه کرده و همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون نیز کارگاه‌های فوق با تعداد 38 دوره فعال بوده که تاکنون 550 نفر در این کارگاه‌ها آموزش دیده اند.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب