سرویس: اخبار استان کد خبر: 91186 ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خبر داد:

استقرار 18 اکیپ و 31 گشت راهداری در محور‌های خراسان‌جنوبی در تابستان 98

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: 18اکیپ و31 گشت راهداری در محور‌های استان با هدف کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی و ترافیک جاده‌ای با همکاری پلیس راه استان در تابستان مستقر شدند.

استقرار 18 اکیپ و 31 گشت راهداری در محور‌های خراسان‌جنوبی در تابستان 98

به گزارش خاورستان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به اقدامات در راستای ایمن‌سازی محور‌های شریانی و اصلی، بیان کرد: اجرای بیش از 10متر شیار لرزنده، 160 کیلومتر تجدید خط کشی راهها، تهیه و نصب انواع حفاظ ایمنی شامل( گاردریل و نیوجرسی مفصلی به طول دو هزار و 730 متر، تهیه و نصب علائم راهها چهار هزار و دویست عدد) از دیگر اقدامات انجام شده برای سفر‌های تابستانی است.

 

شهامت عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 100 هزار متر مربع لکه گیری و 65کیلومتر روکش آسفالت در جاده‌ها و محور‌های مواصلاتی استان انجام شده است.
 
وی با توجه به اقدامات انجام شده برای فراهم کردن شرایط سفر ایمن برای مسافران تابستانی ادامه داد: به جهت کنترل عوامل حادثه خیز از جمله تخطی از سرعت غیر مجاز گشتهای کنترل جاده‌ای پلیس راه استان در کلیه محورها فعال باشند مسافرین محترم می‌بایست ضمن رعایت سرعت مطمئنه در طول سفر به علائم نصب شده در محورها توجه کافی داشته باشند با توجه به طولانی بودن برخی مسیرهای استان و احتمال خستگی و خواب آلودگی از استراحتگاههای بین راهی و مجتمع های خدماتی رفاهی در جهت استراحت و رفع خستگی استفاده نمایند.
 
وی افزود: به منظور فراهم کردن شرایط سفر ایمن برای مسافران تابستانی 31 گشت راهداری در محور‌های مواصلاتی استان مستقر هستند تا ضمن رصد وضعیت راهها، در طول سفر‌های تابستانی در صورت نیاز به عملیات راهداری،وارد عمل شوند.
 
وی تصریح کرد: در استان253 دستگاه اتوبوس، 129مینی‌بوس و218 سواری کرایه عمومی برون شهری، کار جابه‌جایی مسافران را برعهده خواهند داشت وآماده ارایه خدمات به مسافرین محترم در مقاصد درون و برون استانی می‌باشند و برنامه ریزی جهت اجرای جابجایی  ایمن مسافرین اربعین حسینی (ع) در قالب کمیته حمل و  نقل سوخت ستاد اربعین حسینی (ع) استان در حال انجام می‌باشد.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: سامانه گویای 141 و سامانه پیامکی 300056141 نیز آماده در یافت پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظر مسافرین و هم استانی‌های محترم در خصوص نحوه ارایه خدمات سفرهای تابستانی می‌باشند.
 
انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب