سرویس: اقتصادی کد خبر: 91176 ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه:

10 سازه آبخیزداری در شهرستان سربیشه اجرا شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه از اجرای 10 سازه آبخیزداری در این شهرستان طی سال گذشته خبر داد.

10 سازه آبخیزداری در شهرستان سربیشه اجرا شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد فتحی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه در جمع خبرنگاران از اجرای 10 سازه آبخیزداری در این شهرستان طی سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته از محل اعتبارات توسعه ملی در دو حوزه مشوکی و شورستان این شهرستان طرح های آبخیزداری اجرا شده است.

 

وی با اشاره به یک بند خاکی در حوزه مشوکی به حجم 27 هزار و 500 متر مکعب، بیان کرد: حجم آبگیری این سد بیش از 100 هزار متر مکعب بوده که در روستای شورکه این شهرستان اجرا شده است.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه ادامه داد: برای اجرای این پروژه بیش از یک میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه شده است.
 
فتحی از اجرای دو سازه گابیون بندی به حجم 520 متر مکعب در روستای تجشک خبر داد و افزود: همچنین در روستای مشوکی این شهرستان یک سازه سنگ و ملات به حجم 150 متر مکعب اجرا شده است.
 
وی به اجرای 6 سازه آبخیزداری در حوزه شورستان این شهرستان اشاره کرد و گفت: این پروژه ها شامل یک بند خاکی به حجم 8 هزار و 104 متر مکعب وحجم آبگیری 10 هزار متر مکعب و هزینه کرد 776 میلیون ریال بوده که در روستای قدرت آباد سربیشه اجرا شده است.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه همچنین اجرای سه سازه سنگ و ملات به حجم 950 متر مکعب و حجم آبگیری سه هزار متر مکعب و هزینه کرد یک میلیارد و 850 میلیون ریال و دو سازه گابیون بندی به حجم 775 متر مکعب و حجم آبگیری یک هزار و 500 متر مکعب و اعتبار یک میلیارد و 480 میلیون ریال در روستای گورید بالا را از دیگر پروژه های اجرا شده در بخش شورستان عنوان کرد.
 
فتحی با اشاره به پیشرفت فیزیکی 100 درصدی این پروژه ها، یادآور شد: این طرح های آبخیزداری با هدف کنترل روان آب ها، تغذیه سفره های زیرزمینی و قنوات پایین دست و همچنین کنترل سیل و رسوب اجرا می شود.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب