سرویس: اجتماعی کد خبر: 91175 ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی:

13 حافظ و قاری خراسان‌جنوبی به مسابقات قرآنی کشوری راه یافتند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: با پایان یافتن مرحله استانی چهل‌ودومین مسابقات قرآن کریم در خراسان‌جنوبی 13 حافظ و قاری از استان به مرحله کشوری مسابقات قرآن سازمان اوقاف راه یافتند.

 13 حافظ و قاری خراسان‌جنوبی به مسابقات قرآنی کشوری راه یافتند

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: انسان‌ها در سایه تمسک به قرآن و اهل‌ بیت‌ (ع) می‌توانند به سعادت دنیوی و اخروی برسند، زیرا این دو امانت الهی است بدون شک ارتباط قلبی جوانان با قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی باعث می‌شود تیر استکبار جهانی به سنگ بخورد و تهاجم فرهنگی کارساز نباشد.

 

وی با بیان اینکه قرآن در زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها نقش فراوانی دارد، بیان داشت: سراسر آیات قرآن کریم انذار و بشارت است لذا از این رو اوقاف سعی کرده با استفاده از مبلغان و مشاوران و با برگزاری مسابقات و جشن‌ها و آئین‌های مذهبی، به انتشار سبک زندگی قرآنی و اسلامی بپردازد.
 
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی ترویج فرهنگ قرآنی را در کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و دیگر ناهنجاری‌های اجتماعی مؤثر دانست و تبیین کرد: برگزاری مسابقات و محافل انس با قرآن بهانه‌ای است تا ما زمانی را برای قرآن صرف کنیم و بستری فراهم شود تا عطر قرآن را در زندگی‌مان استشمام کنیم.
 
 
بخشی‌پور با اشاره به برگزاری مرحله استانی چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری اوقاف خراسان‌جنوبی، بیان کرد: در مرحله استانی این مسابقات 247 نفر شامل 111 نفر آقا و 146 نفر خانم در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ پنج، 10 و 20 جز، حفظ کل، دعاخوانی و اذان به رقابت پرداختند.
 
 
وی تبیین کرد: در مرحله استانی این دوره از مسابقات 9 نفر از خوسف، 15 نفر از سربیشه، 32 نفر از قائنات، 17 نفر از خضری دشت بیاض، 24 نفر از طبس، 27 نفر از زیرکوه، 26 نفراز بشرویه، 27 نفر از فردوس، 45 نفر از بیرجند و درمیان، 26 نفر از سرایان، 9 نفر از نهبندان حضور داشتند. 
 
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در مرحله استانی این دوره از مسابقات 5 داور بین‌المللی و مجرب و 7 داور بومی داوری مسابقات را برعهده داشتند، اعلام کرد: در مرحله شهرستانی مسابقات هم یک‌هزار و 96 نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، اذان، دعاخوانی، حفظ کل، پنج و 10 جزء و مفاهیم به رقابت پرداختند.
 
 
بخشی‌پور با بیان اینکه در مجموع 5 داور کشوری و 7 داور استانی این دوره از مسابقات قرآن را قضاوت کردند، گفت: در مرحله استانی این دوره از مسابقات 44 نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، دعاخوانی، اذان، حفظ 5، 10 و 20 جزء و حفظ کل  مقام‌های اول تا سوم را کسب و تجلیل شدند.
 
 
وی با بیان اینکه براساس آئین‌نامه مسابقات نفر اول هر رشته در صورت کسب حد نصاب نمره به مرحله کشوری راه می‌یابند، اعلام کرد: با پایان یافتن مرحله استانی چهل‌ودومین مسابقات قرآن کریم در خراسان‌جنوبی 13 حافظ و قاری از استان خراسان‌جنوبی به مرحله کشوری مسابقات قرآن سازمان اوقاف راه یافتند.
 
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی به اعلام نفرت راه یافته به مرحله کشوری پرداخت و بیان داشت: در بخش خواهران در رشته حفظ 10 جزء فرزانه شکوهیان از بیرجند، حفظ 20 جزء محدثه ربانی از بیرجند، حفظ کل مرضیه اشرفی از بیرجند، قرائت فاطمه نوفرستی از بیرجند، ترتیل فاطمه شریفی‌پور از بیرجند و دعاخوانی راضیه سلطانی‌محبوب از فردوس به مرحله کشوری این دوره از مسابقات راه یافتند.
 
 
بخشی‌پور عنوان کرد: در بخش برادران در رشته حفظ 10 جزء سید علی سیادت از بیرجند، حفظ 20 جزء احمد یوسفی احمدآباد از بیرجند، حفظ کل محمود احمدی درمیان از بیرجند، قرائت علیرضا محمدنژاد از بیرجند، ترتیل محسن سکندری‌نقدم از فردوس، اذان محمد عارفی از فردوس و دعاخوانی حسین داریوش از طبس به مرحله کشوری مسابقات سازمان اوقاف راه یافتند.
 
 
وی مطرح کرد: مرحله مقدماتی مرحله کشوری 15 تا 25 مردادماه در شهر قم و مرحله نهایی مرحله کشوری نیز طی روزهای دهم تا بیستم مهرماه و به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب