سرویس: اخبار استان کد خبر: 91171 ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

شهردار بیرجند مطرح کرد

عدم وجود سازمان مدیریت پسماند در بیرجند/ تجارت با مافیای زباله‌گردی

شهردار بیرجند گفت: در تمام مراکز استان‌ها سازمان مدیریت پسماند دارند اما در بیرجند این سازمان وجود ندارد و علی‌رغم اینکه سال گذشته این موضوع تصویب شده و به سازمان دهیاری ها و شهرداری‌ها ارجاع داده شد اما به دلیل عدم تصویب طرح جامع مدیریت پسماند، برگشت داده شد.

عدم وجود سازمان مدیریت پسماند در بیرجند/ تجارت با مافیای زباله‌گردی

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی جاوید شهردار بیرجند در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان با بیان اینکه طرح جامع مدیریت پسماند در مرکز استان خراسان‌جنوبی از سال 1390 آغاز شده، افزود: تاکنون کارهای مطالعاتی، مکان‌یابی و زیر ساخت‌های لازم با هزینه کرد 4 میلیارد تومان انجام شده است.

 
وی افزود: در تمام مراکز استان‌ها سازمان مدیریت پسماند دارند اما در بیرجند این سازمان وجود ندارد و علی‌رغم اینکه سال گذشته این موضوع تصویب شده و به سازمان دهیاری ها و شهرداری‌ها ارجاع داده شد اما به دلیل عدم تصویب طرح جامع مدیریت پسماند، برگشت داده شد.
 
شهردار بیرجند بیان کرد: روزانه 80 تا 120 تن زباله در شهر بیرجند تولید می‌شود و برای تفکیک زباله کانکس‌هایی در سطح شهر مستقر شده  و مراجعه به درب منازل توسط همکاران صورت می‌گیرد.
 
جاوید با اشاره به وجود مافیای زباله گردی در بیرجند،گفت: برخی افراد پشت پرده این کار جایگاه‌های بسیار بزرگی ایجاد کردند و با تجارت در این کار سود بسیاری می‌برند لذا باید دستگاه قضایی همکاری کند تا این افراد جمع آوری شوند.
 
وی تاکید کرد: تعیین تکلیف و جابه جایی سریعتر صنوف آلاینده در بیرجند انجام شود چراکه این صنوف آلایندگی و پسماندهای صنعتی ایجاد کرده که خطرزا هستند و برای انتقال دسته جمعی آنان عزم جدی می‌طلبد.
 
شهردار بیرجند با اشاره به صحبت رئیس سازمان محیط زیست و معاون رئیس جمهور از اینکه بیرجند را به عنوان پاکیزه ترین شهر ایران یاد کردند، افزود: این مسئولیت ما را سنگین کرده اما باید بقیه سازمان‌ها نیز همراه با شهرداری در راستای فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی و تکفیک زباله از مبدأ همکاری کنند.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب