سرویس: سیاسی کد خبر: 91169 ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:

بی‌توجهی به مدیریت پسماند منجر به فاجعه زیست محیطی در خراسان‌جنوبی خواهد شد/ در انتقال صنوف آلاینده تسریع شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت:اگر نسبت به مدیریت پسماند چاره‌ اندیشی نشود و اقدام عملی صورت نگیرد فاجعه‌ای به تمام معنا در بحث زیست محیطی استان اتفاق خواهد افتاد.

بی‌توجهی به مدیریت پسماند منجر به فاجعه زیست محیطی در خراسان‌جنوبی خواهد شد/ در انتقال صنوف آلاینده تسریع شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، سیدکمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی عصر امروز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان با اشاره به وضعیت نامناسب زباله‌گاه‌های استان، اظهار کرد: شیرابه‌های زباله‌ها خطرناکترین آلاینده‌ها است که باید به درستی مدیریت شود چراکه دفن نامناسب آن باعث خطرات جبران ناپذیری خواهد شد و اگر نسبت به مدیریت پسماند چاره‌ اندیشی نشود و اقدام عملی صورت نگیرد فاجعه‌ای به تمام معنا در بحث زیست محیطی استان اتفاق خواهد افتاد.

 
وی با بیان اینکه باید از زباله‌ها با مدیریت درست استفاده کرد و با برنامه مدون از این تهدید فرصت ایجاد کرد، افزود: امروز در بسیاری از کشورها از زباله‌ها به عنوان طلای کثیف استفاده‌های زیادی می‌شود اما در خراسان‌جنوبی این موضوع رها شده که باید با اطلاع‌رسانی در این حوزه کار مردمی و فرهنگی انجام شود. با بازیافت در مبدا و جداسازی زباله ها می‌توان از آلودگی محیط زیست جلوگیری کرد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: باید دفن و بازیافت اصولی زباله‌ها انجام شود و با کمک شهرداران و شوراها شرایط سرمایه گذاری در حوزه بازیافت فراهم شود.
 
میرجعفریان گفت: مدیریت پسماند کار اداری نیست بلکه نیازمند مشارکت مردمی و همگانی است و پسماندهای بهداشتی و صنعتی همه دستورالعمل‌هایی دارد که باید به دستگاه‌ها مجدد ابلاغ و به صورت رندومی بازدید شود.
 
وی ادامه داد:برای این موضوعات به جلسه و نوشتن صورت جلسه اکتفا نشود بلکه عملیاتی و میدانی از پروژه‌ها برای دفن پسماند بازدید صورت گیرد.
 
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: مدیریت استفاده از سموم در بخش کشاورزی ضروری است ضمن اینکه در بحث فاضلاب نیز باید متولیان تلاش کرده و تمهیدات لازم اندیشیده شود.
 
میرجعفریان اظها کرد: نسبت به تسریع راه اندازی شبکه فاضلاب در شهرهای استان اقدام شود و با بازچرخانی فاضلاب از آب بهداشتی در مصارف صنعتی و فضای سبز استفاده شده و از این طریق تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.
 
وی تصریح کرد: باید کارهای پژوهشی در حوزه محیط زیست در استان با استفاده از توان دانشگاه‌ها جدی گرفته شود چراکه شهر بیرجند آوازه زیست محیطی سبز گرفته و زیبنده نیست شاهد وجود پلاستیک و زباله‌ها در کویر باشیم.
 
معاون هماهنگی  امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه استانداری خراسان‌جنوبی از هرگونه کمک و تسهیلات برای ساماندهی مدیریت پسماند دریغ نمی‌کند، افزود: باید انتقال صنوف آلاینده به صورت دسته جمعی و سریعتر انجام شود.
 
میرجعفریان تاکید کرد: کمیته‌های ذیل کارگروه مدیریت پسماند استان برنامه اجرایی و تقویم کاری خود را ارائه دهند.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب