سرویس: سیاسی کد خبر: 91168 ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:

دستگاه‌های اجرایی برای ساخت پروژه‌های با کیفیت تلاش کنند/ لزوم استفاده از مصالح بومی

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند پروژه‌ها با بالاترین کیفیت اجرا شود و اگر قرار باشد با این محدودیت مالی، کوچکترین اهمالی شود، قابل جبران نیست.

دستگاه‌های اجرایی برای ساخت پروژه‌های با کیفیت تلاش کنند/ لزوم استفاده از مصالح بومی

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید کمال‌الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست شورای فنی استان خراسان جنوبی اظهار کرد: استفاده از مصالح بومی استان در طرح‌های عمرانی دستگاه‌ها استفاده، رصد و پایش شود  چراکه این موضوع مصوبه شورای فنی استان است و در صورت عدم استفاده ادارات، دستگاه‌های نظارتی باید به وظیفه خود در این مورد عمل کنند.

 

وی با بیان اینکه به مجموعه‌های نظارتی و مشاوران دستگاه‌ها تاکید شده  مصالح استاندارد بومی را در مطالعات و اسناد مناقصه طرح‌ها ذکر کنند، افزود: از اداره کل استاندارد خراسان جنوبی درخواست دارم تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی برتر و مصالح ساختمانی استاندارد را به دستگاه‌های اجرایی معرفی کند.

 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد:دستگاه‌های اجرایی در موضوعات فنی کارشناسان و معاونان خود را به صورت علمی، منطقی و قانونی تفهیم کنند و اگر شخص خاصی از مسیر قانونی استفاده نکند و از مسیرهای دیگر برود، آیتم‌های بازدارندگی برایش بازگو و لحاظ شود.
 
میرجعفریان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی در بحث‌های فنی و اجرایی و تشریح اسناد مالی مختلف، بدنه کارشناسی خود را با برگزاری نشست‌های داخلی در زمینه‌های حقوقی، مالی، فنی و تخصصی توجیه و اطلاع رسانی کنند.
 
وی گفت: باید ظرفیت‌های استان شناسایی و برای معرفی آن برنامه‌ریزی شود ضمن اینکه دستگاه‌های اجرایی خواسته‌ها و مصالح موردنیاز خود را به صورت کمی و تخصصی به اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بدهند تا این دستگاه از واحدهای تولیدی و بخش خصوصی برنامه بخواهد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: دستگاه‌های متولی از ظرفیت شورای فنی استان حداکثر استفاده را داشته باشند و باید با خرید کالای بومی داخل استان بخش خصوصی را فعال‌تر کنیم.
 
میرجعفریان با بیان اینکه باید صلاحیت مشاوران و پیمانکاران به صورت دوره‌ای ارزیابی شود و افرادی که متعهدانه کار می‌کنند، دیده شوند، افزود: دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند پروژه‌ها با بالاترین کیفیت اجرا شود و اگر قرار باشد با این محدودیت مالی، کوچکترین اهمالی شود، قابل جبران نیست. باید کنترل‌ها از مصالح ساختمانی و ساخت و سازها چه از طریق استاندارد و چه آزمایشگاه خاک به روز باشد.
 
36 هزار واحد مسکونی روستایی فرسوده است
وی عنوان کرد: 88 هزار واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد که از این تعداد 36 هزار واحد فرسوده و فاقد استحکام است و تاکنون 45 هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده که در مجموع سالانه معمولا سه هزار واحد در روستاها مقاوم سازی می‌شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: در سال جاری 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان استان در دست احداث است که اشتغال و گردش مالی خوبی خواهد داشت اما نباید اجازه دهیم قیمت‌های گزاف باعث ضرر مردم در ساخت و سازها شود.
 
میرجعفریان با بیان اینکه 203 هزار واحد مسکونی شهری در استان داریم که سالانه 2.5 درصد واحدها به دلیل کیفیت نامناسب به مرور زمان تخریب می‌شود، اظهار کرد: سالانه برای حل مشکل کمبود مسکن شهرها باید 10 هزار واحد در استان احداث شود و پیمانکاران نیز باید از تمامی فرصت‌ها و طرح‌های مشارکتی اداره کل راه و شهرسازی برای تولید مسکن در استان استفاده کنند.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب