آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91167
تاریخ انتشار : 1398/04/30 - 13:35
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: 800 خانواده به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت اخذ پروانه ساخت معرفی شدند اما به جهت تراکم کار بنیاد مسکن تاکنون 247 خانواده مددجویی روستایی موفق به دریافت پروانه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص ساخت 10 هزار واحد مسکونی محرومان استان، اظهار کرد: با توجه به  اعتباری  که در مرحله اول برای ساخت مسکن محرومان واریز شده است برنامه ریزی شده 800 واحد مسکونی با اولویت خانواده‌های ایتام و زنان سرپرست خانوار ساخت شود.

وی افزود: سهم کمیته امداد در این طرح 5 هزار خانوار است که شناسایی شدند و تاکنون یک هزار و 930 خانواده در مرحله نخست پس از شناسایی به صورت چهره به چهره و میدانی بررسی  شده و برای ساخت مسکن با شرایط موردنظر کمیته امداد با آنان صحبت شده است.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: 800 خانواده به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت اخذ پروانه ساخت معرفی شدند اما به جهت تراکم کار بنیاد مسکن تاکنون 247 خانواده مددجویی روستایی موفق به دریافت پروانه شده‌اند.
 
سلم آبادی عنوان کرد: اگر پروانه‌های ساختمانی صادر شود این آمادگی را داریم که همزمان ساخت هر 800 واحد مسکونی را در مناطق استان آغاز کنیم ضمن اینکه تاکنون ساخت 55 واحد مسکونی محرومان در مناطق روستایی استان آغاز شده است.
 
وی واگذاری زمین شهری و روستایی را یکی از مشکلات دانست و افزود: اولین واگذاری زمین شهری در طبس انجام شده و 16 قطعه زمین 250 متر مربعی را این هفته تحویل می‌گیریم که در هر قطعه زمین 2 دو طبقه احداث خواهد شد و برای 32 خانواده شهری طبس کار ساخت آغاز می‌شود.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: برای 600 خانوار شهری مسکن احداث خواهد شد در بشرویه، فردوس و سرایان نیز برنامه ریزی می‌شود زمین‌های آنان را در کوتاه ترین زمان در مناطق شهری برای آغاز ساخت تحویل بگیریم.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.