سرویس: اجتماعی کد خبر: 91166 ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

در جلسه کمیته تخصصی ازدواج مطرح شد

تاکید سند راهبردی حوزه جوانان بر توانمندسازی جوانان، تسهیل ازدواج و تقویت نظام خانواده / پرداخت تسهیلات ازدواج به 685 نفر طی سه ماه

عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند گفت: در سند راهبردی حوزه جوانان خراسان‌جنوبی در حوزه ازدواج بر حوزه‌های آماده سازی و توانمندسازی جوانان برای ازدواج، تسهیل ازدواج و تقویت و تحکیم نظام خانواده و پیشگیری از طلاق تأکید شده است.

تاکید سند راهبردی حوزه جوانان بر توانمندسازی جوانان، تسهیل ازدواج و تقویت نظام خانواده / پرداخت تسهیلات ازدواج به 685 نفر طی سه ماه

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا اسدی یونسی عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند و متولی تدوین سند راهبردی حوزه جوانان خراسان‌جنوبی در جلسه کمیته تخصصی ازدواج اظهار کرد: در ستاد ساماندهی امور جوانان ستاد باید ساماندهی شود و یک تقسیم کار استانی دقیق صورت بگیرد که همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی وظیفه خود را بدانند.

 

وی افزود: همچنین باید شاخص‌هایی جهت عملکرد نهادهای متولی تدوین شود و نظارت و پایشی نیز بر عملکرد آن‌ها صورت بگیرد.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند تصریح کرد: در سند راهبردی حوزه جوانان خراسان‌جنوبی در حوزه ازدواج بر حوزه‌های آماده سازی و توانمند سازی جوانان برای ازدواج، تسهیل ازدواج و تقویت و تحکیم نظام خانواده و پیشگیری از طلاق تأکید شده است.

 

اسدی یونسی عنوان کرد: به نطر می‌رسد بهترین مداخله برای جوانان آموزش و توانمدسازی جوانان است اما باید به این نکته توجه داشت که آموزش‌ها از کیفیت خوبی برخورد نیستند چرا که اگر اثر داشت از بسیاری از طلاق‌ها و آسیب‌ها پیشگیری می‌شد.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه آمارها بیانگر این هستند که آموزش‌هایی که در حوزه ازدواج به جوانان داده می‌شود با برنامه‌ریزی دقیق انجام نمی‌شود، گفت: بایستی مدرسان این حوزه از دستگاه‌های مختلف شناسایی شوند و خود نیز آموزش ببینند و آموزش‌ها باید به طور مستمر، کاربردی و با رعایت پیش‌نیازها انجام شود.

 

کاهش 4.4 درصدی ازدواج در سال گذشته نسبت به سال 96

علیرضا مهرآور سرپرست اداره کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: در سال گذشته 6 هزار و 438 واقعه ازدواج ثبت شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال 96، 4.4 درصد کاهش داشته است.

 

وی افزود: در سه ماهه اول امسال نیز یک هزار و 921  واقع ازدواج ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4.3 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

مهرآور با بیان اینکه خراسان‌جنوبی در نرم طلاق کشور رتبه 29 را دارد، عنوان کرد: به ازای هر یک‌هزار زن متأهل در استان 5.8 زن طلاق می‌گیرند.

 

خراشادی کارشناس مدیریت شعب بانک ملی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گفت: از تعداد 2 هزار 593 نفر متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج سال گذشته از شعب این بانک به 2 هزار 587 نفر وام قرض‌الحسنه پرداخت شده که 99.8 درصد تحقق یافته است.

 

پرداخت تسهیلات ازدواج به 685 نفر طی سه ماه

وی با بیان اینکه در سه‌ماهه نخست سال جاری تعداد یک‌هزار و 89 نفر متقاضی دریافت تسهیلات پرداختی وام ازدواج بوده‌اند، افزود: به 685 نفر از متقاضیان وام ازدواج تسهیلات پرداخت شده است که حدود 63 درصد پرداختی را نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام/ 135

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب