آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 91164
تاریخ انتشار : 1398/04/30 - 14:00
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند گفت: بیشتر رشته‌هایی که در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند آموزش داده می‌شود منجر به اشتغال خانگی و کسب درآمد برای بانوان می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، زهرا شاهرخی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند 9 کارگاه فعالت دارد که هر کارگاه حرفه خاصی را آموزش می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه گروه‌های هدف ما در روستاها، زندان‌ها، حاشیه‌های شهر و نقاط روستایی است، افزود: کارگاه‌هایی که در این مرکز داریم کارگاه‌های سمعی بصری ،کارگاه صنایع چرم، چوب،هنرهای تجسمی و کشاورزی است.

 

 رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند اظهار کرد: بیشتر رشته‌هایی که در مرکز آموزش داده می‌شود منجر به اشتغال خانگی و کسب درآمد برای بانوان می‌شود.

 

شاهرخی افزود: علاوه بر دوره‌های سیار، ثابت و روستایی که برای توانمند سازی بانوان فعالیت دارد یکسری دوره‌ها در محیط کار واقعی برگزار می‌شود و افرادی که معرفی می‌شوند می‌توانند به کارگاه‌های اقتصادی معرفی شوند و در آنجا کار را به صورت مهارتی یاد گرفته و بتوانند با شرکت در آزمون گواهینامه مهارت کسب کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: دوره‌هایی که در فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود رایگان است و هزینه پرداختی برای ثبت‌نام به مبلغ 9 هزار تومان است.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.